PDA

Zobacz pełną wersję : skarga na urząd-brak pozwolenia na budowę



Piotrek1
05-12-2003, 14:59
już ponad dwa miesiące (2.10. urzad wydał decyzję o wszczęciu postępowania) czekam na pozwolenie na budowę domu . Wniosek złożyłem w czerwcu ale potem były uzupełnienia itp. Do tej pory nie dostałem pozwolenia ani zawiadomienia o zmianie terminu rozpatrzenia. Czy moge skarżyć się do dyrektora wydzału archit-urban (Kraków!!!) na postepowanie a raczej bezczynnosc urzędu. Czy to coś da. Wg. KPA to sprawy proste powinny być załatwione w miesiąc a skomplikowane w 2 mies. Na moje telefony pani inspektor mówi że w przyszłym tygodniu,ze nie ma czasu, jest na zwolnieniu itp. Co moge zrobić. Teraz jest nowy dyrektor po aferze korupcyjnej. Może na tej fali coś wskoram. Na jakie art. KPA i inne przepisy powinienem sie powołać i czy to coś da. Prosze o radę.Piotrek1

05-12-2003, 20:09
Postraszyć,że będziesz żądać odszkodowania z tytułu wzrostu cen materiałów i usług budowlanych.

_ZBYCH_
05-12-2003, 20:18
Postraszyć,że będziesz żądać odszkodowania z tytułu wzrostu cen materiałów i usług budowlanych.

Postraszyć??? Ale kogo?!! Urzędniczkę, dyrektora, burmistrza? Oni to mają w nosie!!! Jeszcze sie taki nie urodził...

Najlepiej na wziąć urzędnicznę na litość. Może to ja ruszy. Moim zdaniem nie warto się sprzeczać z urzędnikami już na etapie pozwolenia na budowę. Po co Tobie problemy w dalszym toku realizacji budowy :roll: .

AgnesK
07-12-2003, 17:16
Po tym co usłyszeliśmy w telewizji, co się w Krakowie działo należy mieć nadzieję, że teraz się zmieni. Ja bym na Twoim miejscu naciskała. To pewnie b. newralgiczny punkt/wydział UM. Informuj na bieżąco jak się sprawy mają. Podobno mieli u was likwidować ten wydział?

Piotrek1
08-12-2003, 11:31
Na razie mam dobre informacje. Pozwolenie jest juz napisane i poszło do tzw. "orzecznictwa " do sprawdzenia. Mam dzwonić we wtorek. Co sie tyczy likwidacji wydziału to na razie odstąpiono, ma być za to gruntowna reorganizacja i zmiana sposobu funkcjonowania - czyli przejrzystość jak deklaruje nowy dyrektor oraz nabór nowych i młodych pracowników z poza koterii towarzysko-rodzinnej. Zobaczymy. Ale czy nie ma na forum osób, praktyków-urzędników, którzy by coś podpowiedzieli co robić w takiej sytuacji ???!!!.Piotrek1

AgnesK
08-12-2003, 17:52
Są, są. Spróbuj znaleźć przez "Szukaj" wątek "Łapówka w urzędzie" chyba tak to się nazywało...

Piotrek1
09-12-2003, 08:02
Agnes,
myslałem o srodkach zgodnych z prawem .!!!

AgnesK
09-12-2003, 20:12
Oj Piotrek, ale tam wypowiadali się uczciwi urzędnicy też, z tego co pamiętam...... Ja łapówek nie daję i nie pprzyjmuję. Z założenia.

Piotrek1
10-12-2003, 09:03
Agnes próbowałem ale nic nie wyszkoczyło poza moim postem.

Piotrek1
10-12-2003, 09:58
za drugim razem wyskoczyło ponad 300 tematów. coś znalazłem, potwierdziło to tylko moje poglądy z piewszego postu dot. KPA :evil:

AgnesK
10-12-2003, 18:29
Bądź dzielny. I niech moc budowlana będzie z Tobą 8) :wink:

Piotrek1
11-12-2003, 09:41
Byłem w urzędzie. Okazało się, że jest problem. Orzecznik zauwazy, iż nie mam uzgodnienia trasy przyłacza gazowego i elektr. z ZGK , gdyż na drodze którą zarzadza ZGK będą biegły te przyłącza, a raczej zaczynaja się do naszego domu (droga biegnie gazociąg i stoi słup eletryczny). Najlerpsze jest to ,że jest to nasza droga : placimy za nia podatki, w księdze wieczystej jestesmy właścicielami itp. ale musimy to uzgodnic jednak z ZGK. Tak było podobno w protokole z ZUDP. Ale zyczliwy facet z orzecznictwa znalazł rozwiazanie, aby nie tracic czasu.Napisałem podyktowane przy nim oświadczenie, że wyłączam z wniosku o pozwolenie gaz i prąd do czasu uzgodnienia z ZGK a na razie będe miał agregat prądotwórczy i ogrzewanie promiennikami gazowymi z katalizatorem. Potem te dwa przyłącza zrobię w ramach zgłoszenia. A pozwolenie mam dostać w przyszłym tygodniu (mam taka nadzieję, ale nie uwierzę jak nie dostane do ręki - trwa to wszystko od 25 czerwca br., !!!!!). Podobno mozna tak zrobić, gdyż wg interpretacji urzedu jeśli mam pozwolenie na budowę tzn. że jest to istniejacy budynek i mozna w ramach zgłoszenia (zgodnie z nowym prawem bud.) zrobić przyłącza.
To na razie tyle. Ale uważam, że procrdury czasowe trwaja strasznie długo i zostały przekroczone. Pani inspektor jeszcze zaprosiła mnie, jęsli mam troche czasu na pieczętowanie dokumentacji bo ona ma mało czasu.!!!. Jaja no nie. Machnąłem ręką.

AgnesK
11-12-2003, 10:06
Dobre! :lol: Strasznie.. dobre.. :cry:

Piotrek1
31-12-2003, 10:25
Mam już nieprawomocne pozwolenie na budowe UFF!!!. Ma sie uprawomocnić ok. 6 stycznia. Tak się umowiłem w urzedzie na tel.

AgnesK
31-12-2003, 11:28
Trzymam kciuki i miłego Sylwestra! :D

Piotrek1
31-12-2003, 11:34
Wzajemnie. Teraz zaczynam szukac odpowiedniego kredytu!! :P

Piotrek1
28-01-2004, 13:53
Mam juz dziennik budowy, kierownika i inspektora. Teraz tylko zgłooszenie o rozpoczęciu robót. Szukanie kredytu i wybory mat., technologii itp. Czekanie do wiosny :D !!!!

AgnesK
28-01-2004, 15:13
Super, gratulacje!:D U nas też już powolne postępy budowlane następują... :D :D :D