PDA

Zobacz pełną wersję : RURA WODOCIĄGOWA



mini21
29-05-2009, 23:05
MOI DRODZY, MOŻE KTOŚ ZECHCE MI POMÓC W TEJ SPRAWIE.?!?! A MIANOWICIE DOSTALISMY PISMO Z GMINY ZE PRZEZ NASZĄ DZIAŁKĘ A KONKRETNIE JEJ SRODEK CHCĄ PRZEKOPAC SIE Z RURĄ WODOCIĄGOWĄ. PROBLEM JEST TAKI ZE DZIAŁKA JEST ZAGOSPODAROWANA - WYŁOŻONA KOSTKA, A DZIAŁKA OBOK LEZY UGOREM.
TAK CZY SIAK NIE CHCE ABY POD MOJĄ DZIAŁĄ BYŁY TAKIE RURY SKORO POPRZEDNIO SAMA MUSIAŁAM SOBIE WSZYSTKO DOPROWADZAC I SAMA ZA WSZSTKO PŁACIC.
CZY JA MOGĘ SIE NA TO NEI ZGODZIĆ. CZY PRZYSŁUGUJE MI ODSZKODOWANIE?!?
DZIEKI ZA POMOC :P

Bożena030100
30-05-2009, 08:14
oczywiscie, ze mozesz sie nie zgodzic. Ja akurat chcialam sie podlaczyc pod wodociag, ktory znajduje sie na dzialce sasiada. Bez jego zgody nie moglam tego zrobic. Mozesz ustanowic sluzebnosc przesylowa na rzecz gminy ale nie musisz i nikt nie jest wstanie zrobic tego bez twojej zgody

lesnik27
30-05-2009, 08:24
Po pierwsze Nie KRZYCZ

Na ułożenie rury musicie wyrazić zgodę w przeciwnym razie starostwo nie wyda pozwolenia na budowę. Rury można ułożyć przeciskiem pod twoją działką ale jest to droższa technologia. ale na to też jest potrzebna twoja zgoda

wig
30-05-2009, 09:05
Jakiś dziwny układ działek. Zwykle wszelkie insatalacje biegną wzdłuż drogi przy granicy działki. Pomyśl również o tym, że inni też potrzebują wody do życia. Oczywiście, w przypadku wykonywania prac na twojej działce muszą ją doprowadzić do stanu pierwotnego.

mini21
30-05-2009, 10:32
czy wiecie gdzie znajdę zapis na ten temat?? w ustawie o gospodarce nieruchomościami nie mogę znależć-jeszcze poszukam.

mini21
30-05-2009, 10:49
mówi, że Starosta może sam udzielić pozwolenia na zakładanie urządzeń do przesyłania płynów po nie uzyskaniu zgody od właściciela...
[i]Art. 124. 1. Starosta, wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, może ograniczyć, w drodze decyzji, sposób korzystania z nieruchomości przez udzielenie zezwolenia na zakładanie i przeprowadzenie na nieruchomości ciągów drenażowych, przewodów i urządzeń służących do przesyłania płynów, pary, gazów i energii elektrycznej oraz urządzeń łączności publicznej i sygnalizacji, a także innych podziemnych, naziemnych lub nadziemnych obiektów i urządzeń niezbędnych do korzystania z tych przewodów i urządzeń, jeżeli właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości nie wyraża na to zgody. Ograniczenie to następuje zgodnie z planem miejscowym, a w przypadku braku planu, zgodnie z decyzją o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
2. Zezwolenie może być udzielone z urzędu albo na wniosek organu wykonawczego jednostki samorządu terytorialnego, innej osoby lub jednostki organizacyjnej.
3. Udzielenie zezwolenia powinno być poprzedzone rokowaniami z właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości o uzyskanie zgody na wykonanie prac, o których mowa w ust. 1. Rokowania przeprowadza osoba lub jednostka organizacyjna zamierzająca wystąpić z wnioskiem o zezwolenie. Do wniosku należy dołączyć dokumenty z przeprowadzonych rokowań.
4. Na osobie lub jednostce organizacyjnej występującej o zezwolenie ciąży obowiązek przywrócenia nieruchomości do stanu poprzedniego, niezwłocznie po założeniu lub przeprowadzeniu ciągów, przewodów i urządzeń, o których mowa w ust. 1. Jeżeli przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego jest niemożliwe albo powoduje nadmierne trudności lub koszty, stosuje się odpowiednio przepis art. 128 ust. 4.
5. Jeżeli założenie lub przeprowadzenie ciągów, przewodów i urządzeń, o których mowa w ust. 1, uniemożliwia właścicielowi albo użytkownikowi wieczystemu dalsze prawidłowe korzystanie z nieruchomości w sposób dotychczasowy albo w sposób zgodny z jej dotychczasowym przeznaczeniem, właściciel lub użytkownik wieczysty może żądać, aby odpowiednio starosta, wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, lub występujący z wnioskiem o zezwolenie, o którym mowa w ust. 2, nabył od niego na rzecz Skarbu Państwa, w drodze umowy, własność albo użytkowanie wieczyste [i]nieruchomości.
6. Właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości jest obowiązany udostępnić nieruchomość w celu wykonania czynności związanych z konserwacją oraz usuwaniem awarii ciągów, przewodów i urządzeń, o których mowa w ust. 1. Obowiązek udostępnienia nieruchomości podlega egzekucji administracyjnej. Przepisy ust. 4 stosuje się odpowiednio.
7. Decyzja ostateczna, o której mowa w ust. 1, stanowi podstawę do dokonania wpisu w księdze wieczystej. Wpisu dokonuje się na wniosek starosty, wykonującego zadanie z zakresu administracji rządowej, lub organu wykonawczego jednostki samorządu terytorialnego, jeżeli zezwolenie było udzielone na wniosek tej jednostk :( :(

mariankossy
30-05-2009, 14:17
Co jest powodem że
ZE PRZEZ NASZĄ DZIAŁKĘ A KONKRETNIE JEJ SRODEK CHCĄ PRZEKOPAC SIE Z RURĄ WODOCIĄGOWĄ.
a nie kładą rury w drodze??
Może dasz na forum jakiś schemat położenia działek i planowanej rury??