PDA

Zobacz pełną wersję : Czym mocować listwy tynkarskie i puszki elektryczne?



edde
30-05-2009, 08:50
może ktoś doradzi czym wygodnie, łatwo, szybko i przyjemnie :wink: da się mocować metalowe listwy tynkarskie pod tynk c-w oraz puszki elektryczne?
poradzono mi gips budowlany (ten szybkowiążący) ale obawiam się ze wiązać będzie za szybko i przeważnie w wiaderku :( szczególnie przy ręce niedoświadczonej przy szybkim ustawianiu,
a może klej gipsowy używany do klejenia płyt g/k do ścian? jest chyba elastyczniejszy, ładnie zasycha przy grubszej warstwie, i czas wiązania chyba nie za krótki?
a może coś innego o czym nie wiem bom nie fachowiec?

leszeq
30-05-2009, 09:01
Możesz jeszcze wybrać GOLDBAND od KNAUFA

silencer7
30-05-2009, 10:17
Ja kleiłem na ten sam tynk, którym tynkowałem - gipsowy ręczny Rotband Knaufa (ma zwiększoną przyczepność w porównaniu do Goldband'a) i wsio jest ok. Jestem żółtodziobem i tynkowałem pierwszy raz. Schnie wolno a jednocześnie wiadomo, że jest gęsty i mocno trzyma więc spokojnie wszystko ustawisz i 10 razy jeszcze ew. zdążysz poprawić :) Po zamocowaniu listew i puszek dobrze jest go zostawić na jakieś 24 godziny bo tynk wolno schnie, więc żebyś np. niechcący czegoś nie przesunął. Ja tak robiłem i wsio jest ok - trzyma po zbóju.

mattdl
30-05-2009, 10:20
niektórzy mocuja puszki na piankę montażową(taka jak do uszczelniania okien) ale ja osobiście nie poszedł bym w ta stronę

kukla
30-05-2009, 11:38
z tego co widzałem jak tynkarze robili a robili tynk CW osadzali listwy na tej samej zaprawie i po godzinie tynkowali

bzado
30-05-2009, 18:14
Gips budowlany (na pewno przy puszkach), tanio i wygodnie.
Tylko nie w wiaderku. Najlepiej w małej plastikowej puszce ( o gietkich sciankach - np w opakowaniu po sałatkach), chodzi o to ze jak gips wyschnie, a schnie blyskawicznie to wystarczy pozagniatać pudełko i resztki się wykruszą.
W przypadku puszek dawac wiecej wody aby konsystencja gipsu byla polplynna, wtedy elegancko zalewa sie dziure i wklada puszke (po 10 minutach wysycha).
Jak chcesz zeby wiazalo dluzej to do gipsu daj troche piasku (ale nie za duzo bo sie bedzie poźniej kruszyc).

listek
30-05-2009, 18:21
może ktoś doradzi czym wygodnie, łatwo, szybko i przyjemnie :wink: da się mocować metalowe listwy tynkarskie pod tynk c-w oraz puszki elektryczne?
poradzono mi gips budowlany (ten szybkowiążący) ale obawiam się ze wiązać będzie za szybko i przeważnie w wiaderku :( szczególnie przy ręce niedoświadczonej przy szybkim ustawianiu,
a może klej gipsowy używany do klejenia płyt g/k do ścian? jest chyba elastyczniejszy, ładnie zasycha przy grubszej warstwie, i czas wiązania chyba nie za krótki?
a może coś innego o czym nie wiem bom nie fachowiec?

Tynkarze osadzali na gipsie budowlanym, podobnie jak elektryk puszki.

Jarek.P
30-05-2009, 20:43
Najlepiej w małej plastikowej puszce ( o gietkich sciankach - np w opakowaniu po sałatkach), chodzi o to ze jak gips wyschnie, a schnie blyskawicznie to wystarczy pozagniatać pudełko i resztki się wykruszą.


Za klika złotych mozna kupić specjalną miseczke do tego służącą, tzw "gipsiarę". Tanie w castoramolerojach są z jakiegoś elastycznego badziewnego plastiku i moim zdaniem są w zupełności wystarczające, a w jakimś składzie typu "Platforma" widziałem kiedyś taką gipsiarę wykonaną z gumy i to był pełen odlot :)

J.

edde
30-05-2009, 20:47
kiedyś właśnie w jakimś "markiecie" widziałęm te gumowe za kilka zł chyba, od tego zakupu chyba w poniedziałek zacznę, potem eksperyment z gipsem i może goldbandem bo trochę go mam gdzieś w garażu :wink:

bladyy78
30-05-2009, 22:30
Ja listwy tynkarskie osadzałem na tynku gipsowym. Wcześniej układałem na gipsie budowlanym ale to już masakra zanim zdążyłem porządnie umocować i wypoziomować listwę gips był już twardy.