PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek- ile miejsca zajmuje??



poker
30-05-2009, 19:50
Zastanawiam sie nad postawieniem kominka(rozwazm za i przeciw-jest wiele za i przeciw,lecz o to sie nie rozchodzi).Jak duzo miejsca trzeba pozostawic pod kominek,czy 100 cm(sz) na 80(gł) wystarczy.W miejscu kominka mam zamiar wylac grubsza posadzke,i nie wiem czy ten wymiar bedzie odpowiedni?.

andre59
30-05-2009, 22:33
Najpierw zaprojektuj albo postaraj się o projekt kominka. Inaczej trudno utrafić z wymiarem.
Np. mój kominek zajmuje 185x70 cm i jest posadowiony na osobnym fundamencie.

niktspecjalny
31-05-2009, 08:26
Zastanawiam sie nad postawieniem kominka(rozwazm za i przeciw-jest wiele za i przeciw,lecz o to sie nie rozchodzi).Jak duzo miejsca trzeba pozostawic pod kominek,czy 100 cm(sz) na 80(gł) wystarczy.W miejscu kominka mam zamiar wylac grubsza posadzke,i nie wiem czy ten wymiar bedzie odpowiedni?.

Nie ma takiej kompletnej definicji o którą pytasz.Jeżeli posiadasz wystarczającą wiedzę na temat montażu kominka to wspomniana wyżej prośba o odległości długości wymiary, jest sprawą bardzo indywidualną.Dlaczego?Musisz zaprojektować kominek z zaznaczeniem jego przydatności w użyciu.Jest to ważne przy projektowaniu ponieważ osprzęt do kominków bardzo się różni.Temu ,który nie ma płaszcza wodnego nie potrzeba o rurowania wodnego.Dlaczego o tym wspominam?.Kupiłem kominek,pan podłączył,sprawdził działanie i odszedł.Przyszedł pan od obudowy(stylysta) i kazał poprzerabiać (przecinanie-dopasowywanie itp). Co z tego ,że teraz nam się podoba.Można tego było uniknąć i już na początku po konsultacjach postawić go tam gdzie jemu i nam będzie dobrze z tym żyć.

poker
31-05-2009, 09:39
Nie ma takiej kompletnej definicji o którą pytasz.Jeżeli posiadasz wystarczającą wiedzę na temat montażu kominka to wspomniana wyżej prośba o odległości długości wymiary, jest sprawą bardzo indywidualną.Dlaczego?Musisz zaprojektować kominek z zaznaczeniem jego przydatności w użyciu.Jest to ważne przy projektowaniu ponieważ osprzęt do kominków bardzo się różni.Temu ,który nie ma płaszcza wodnego nie potrzeba o rurowania wodnego.Dlaczego o tym wspominam?.Kupiłem kominek,pan podłączył,sprawdził działanie i odszedł.Przyszedł pan od obudowy(stylysta) i kazał poprzerabiać (przecinanie-dopasowywanie itp). Co z tego ,że teraz nam się podoba.Można tego było uniknąć i już na początku po konsultacjach postawić go tam gdzie jemu i nam będzie dobrze z tym żyć.
Będzie to raczej kominek bez płaszcza wodnego,absurdem było ogrzewanie kominkiem 700 m3 powierzchni majac juz c.o.Ma byc on jedynie dekoracja,od czasu do czasu ewntualnie ktos w nim rozpali.
Jakich firm kominki najlepiej wybrac,a jakich unikac,jakie maja byc kominki bez płaszcza wodnego?

Trociu
31-05-2009, 10:21
Będzie to raczej kominek bez płaszcza wodnego,absurdem było ogrzewanie kominkiem 700 m3 powierzchni majac juz c.o.Ma byc on jedynie dekoracja,od czasu do czasu ewntualnie ktos w nim rozpali.
może nie pisz nic o absurdach, bo absurdem może być opalanie tych 700m3 tylko gazem jak można i dogrzewać kominkiem ;)

a wracając do tematu - najpierw wybierz wkład, określ typ obudowy (materiały) - to potem będziesz wiedział ile miejsca Ci to zajmie i jak dużą musisz zrobić wzmocniona wylewkę.

niktspecjalny
31-05-2009, 10:28
Nie ma takiej kompletnej definicji o którą pytasz.Jeżeli posiadasz wystarczającą wiedzę na temat montażu kominka to wspomniana wyżej prośba o odległości długości wymiary, jest sprawą bardzo indywidualną.Dlaczego?Musisz zaprojektować kominek z zaznaczeniem jego przydatności w użyciu.Jest to ważne przy projektowaniu ponieważ osprzęt do kominków bardzo się różni.Temu ,który nie ma płaszcza wodnego nie potrzeba o rurowania wodnego.Dlaczego o tym wspominam?.Kupiłem kominek,pan podłączył,sprawdził działanie i odszedł.Przyszedł pan od obudowy(stylysta) i kazał poprzerabiać (przecinanie-dopasowywanie itp). Co z tego ,że teraz nam się podoba.Można tego było uniknąć i już na początku po konsultacjach postawić go tam gdzie jemu i nam będzie dobrze z tym żyć.
Będzie to raczej kominek bez płaszcza wodnego,absurdem było ogrzewanie kominkiem 700 m3 powierzchni majac juz c.o.Ma byc on jedynie dekoracja,od czasu do czasu ewntualnie ktos w nim rozpali.
Jakich firm kominki najlepiej wybrac,a jakich unikac,jakie maja byc kominki bez płaszcza wodnego?

Chyba o czymś zapominasz.Nigdzie nie piszesz o tym jak chcesz rozwiązać sprawę ciepła wydostającego się z kominka.Nikt nie będzie zgadywał ,że akurat autor postu ma do zagrzania 700 mk powierzchni i dalej co za tym idzie podsunięcia mu pod nos całej bardzo złożonej dokumentacji tech-rozruchowej.Może nie doczytałem ale nigdzie nie piszesz ,że masz już co w domciu a kominek chcesz tylko jako dekorację z opcją ...."zagrzeję sobie w niedzielą" :lol: :wink:

jeanpascale
31-05-2009, 13:41
jesli ma byc tylko dekoracja to moze 36-48 cali LCD do tego dvd z płytka i masz szybko łatwo i przyjemnie :lol:

Trociu
01-06-2009, 04:58
jesli ma byc tylko dekoracja to moze 36-48 cali LCD do tego dvd z płytka i masz szybko łatwo i przyjemnie :lol:do tego taniej i czyściej :D

poker
01-06-2009, 08:25
jesli ma byc tylko dekoracja to moze 36-48 cali LCD do tego dvd z płytka i masz szybko łatwo i przyjemnie :lol:do tego taniej i czyściej :D
Tez tak mówie, jestem za.
Jak narazie przekonuje do tego aby kominka nie było(syf z salonie) a raz na jakis czas rozpalic to zadna mi atrakcja.Wrazie gdyby miał byc(dmucham na zimne) jednak mam zamiar dac w posadzki grubsze i gesciejsze zbrojenie(np z drutu 16mm) podparte czesiowo stopkami a czesciowo zawieszszone w scianie nisnej.Pod spodem bedzie styropian tak samo gruby jak pozostałej czesci pomieszczenia.
http://images41.fotosik.pl/131/3f909dee9afc34b7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3f909dee9afc34b7)

.Może nie doczytałem ale nigdzie nie piszesz ,że masz już co w domciu a kominek chcesz tylko jako dekorację z opcją ...."zagrzeję sobie w niedzielą" :lol: :wink:
Nie doczytałes jednak

Będzie to raczej kominek bez płaszcza wodnego,absurdem było ogrzewanie kominkiem 700 m3 powierzchni majac juz c.o.


Chyba o czymś zapominasz.Nigdzie nie piszesz o tym jak chcesz rozwiązać sprawę ciepła wydostającego się z kominka.Nikt nie będzie zgadywał ,że akurat autor postu ma do zagrzania 700 mk powierzchni i dalej co za tym idzie podsunięcia mu pod nos całej bardzo złożonej dokumentacji tech-rozruchowej.
Nie zalezy mi na tym aby to ciepło zagospodarowywac w jakikolwiek sposób.

niktspecjalny
01-06-2009, 09:53
Przepraszam gdzieś uciekło w tej dziwnej dyskusji.Konsensus gdzie?Odprowadzenie spalin raz na miesiąc gdzie?Po co tyle ceregieli kup koze i po kłopocie .Ładnie wygląda i finito albo wczesne retro i na gapisz się do woli.Tu wymiarów nie trzeba. :lol: :wink: :wink:

poker
01-06-2009, 14:09
Przepraszam gdzieś uciekło w tej dziwnej dyskusji.Konsensus gdzie?Odprowadzenie spalin raz na miesiąc gdzie?Po co tyle ceregieli kup koze i po kłopocie .Ładnie wygląda i finito albo wczesne retro i na gapisz się do woli.Tu wymiarów nie trzeba. :lol: :wink: :wink:
Za takie porady to ja dziekuje.W temacie jest napisane"kominek" a nie koza czy cos innego.Naucz sie czytac,po raz drugi ten sam błąd.

Mojra
01-06-2009, 14:48
Wszystko zależy od projektu, więc nie szacuj na oko. Jeżeli masz do wykorzystania okresłoną powierzchnię to skontaktuj się z projektantem i dobierzcie coś co będzie pasowalo Tobie pod względem wizualnym a zajmowało tyle miejsca ile masz do tego celu przeznaczone :wink:

niktspecjalny
01-06-2009, 16:49
Zastanawiam sie nad postawieniem kominka(rozwazm za i przeciw-jest wiele za i przeciw,lecz o to sie nie rozchodzi).Jak duzo miejsca trzeba pozostawic pod kominek,czy 100 cm(sz) na 80(gł) wystarczy.W miejscu kominka mam zamiar wylac grubsza posadzke,i nie wiem czy ten wymiar bedzie odpowiedni?.

To jest twój pierwszy post nie tłumaczący niczego.
Wywołany do tablicy i pociągnięty z "ozorek" zaczynasz się otwierać i opisywać dokładniej o co ci idzie.


Będzie to raczej kominek bez płaszcza wodnego,absurdem było ogrzewanie kominkiem 700 m3 powierzchni majac juz c.o.Ma byc on jedynie dekoracja,od czasu do czasu ewntualnie ktos w nim rozpali.
Jakich firm kominki najlepiej wybrac,a jakich unikac,jakie maja byc kominki bez płaszcza wodnego?


Tez tak mówie, jestem za.
Jak narazie przekonuje do tego aby kominka nie było(syf z salonie)



za takie porady to ja dziekuje.W temacie jest napisane"kominek" a nie koza........
:o :o :o

Przeprosiłem. Za to ,że wciągnąłeś mnie w dyskusję na temat w którym sam się pogubiłeś mówisz ,że nie potrzebujesz takich rad.W takim razie radź sobie sam bo nadal bedę twierdził ,że sam nie wiesz czego chcesz.Wyjściem z sytuacji jest projektant,który wytłumaczy ci czy zasadnym jest stawiać z wymiarowany kominek czy dać sobie spokój i postawić w to miejsce np dmuchawę, która w razie "w"zaspokoi twój problem

pzdr. 8) :lol: :wink: :wink:

poker
01-06-2009, 18:13
Przeprosiłem. Za to ,że wciągnąłeś mnie w dyskusję na temat w którym sam się pogubiłeś mówisz ,że nie potrzebujesz takich rad.W takim razie radź sobie sam bo nadal bedę twierdził ,że sam nie wiesz czego chcesz.Wyjściem z sytuacji jest projektant,który wytłumaczy ci czy zasadnym jest stawiać z wymiarowany kominek czy dać sobie spokój i postawić w to miejsce np dmuchawę, która w razie "w"zaspokoi twój problem pzdr. 8) :lol: :wink: :wink:
Zawsze jestes taki miły?.Zobacz,inne osoby umia sie wypowiedziec w inny sposób niz Ty.Starasz sie byc uszczypliwy.Ja nie bede sie z toba kłucił.

Byłem i jestem ciekaw czy sa jakies szacowane(standardowe wymiary)na którym mozna wylac grubsza posadzke.Człowiek od wylewek powiedział ze 100 cm na 100 cm wystarczy pod kominek któregowkład ma wymiary np 70sz na 50 gł.Nie wiem jaki bedzie mój kominek,na tym etapie trudno mi cokolwiek wskazac.Pewnie bedzie standardowej wielkosci,napewno bedzie on bez płaszcza wodnego.

edde
01-06-2009, 18:49
.........jednak mam zamiar dac w posadzki grubsze i gesciejsze zbrojenie(np z drutu 16mm) podparte czesiowo stopkami a czesciowo zawieszszone w scianie nisnej.Pod spodem bedzie styropian tak samo gruby jak pozostałej czesci pomieszczenia..........

:o
Ty na pewno dobrze to przemyślałeś? 16mm zbrojenie to się daje na naprawdę mocno obciążone stropy a nie w posadzki (wylewki, jatrychy) kilucentymetrowe, przecież to co chcesz zrobić jest zupełni bez sensu...
podobnie jak zakotwienie zbrojenia wylewki w ścianie nośnej :o przecież tu musi być dylatacja a nie zwiazanie sztywne ze ścianą

andre59
01-06-2009, 19:08
Byłem i jestem ciekaw czy sa jakies szacowane(standardowe wymiary)na którym mozna wylac grubsza posadzke.Człowiek od wylewek powiedział ze 100 cm na 100 cm wystarczy pod kominek któregowkład ma wymiary np 70sz na 50 gł.Nie wiem jaki bedzie mój kominek,na tym etapie trudno mi cokolwiek wskazac.Pewnie bedzie standardowej wielkosci,napewno bedzie on bez płaszcza wodnego.
Wybierz się do jakiegoś marketu budowlanego, np. do Castoramy i sprawdź jakie wymiary ma "typowa" obudowa kominka.

niktspecjalny
01-06-2009, 19:45
Przeprosiłem. Za to ,że wciągnąłeś mnie w dyskusję na temat w którym sam się pogubiłeś mówisz ,że nie potrzebujesz takich rad.W takim razie radź sobie sam bo nadal bedę twierdził ,że sam nie wiesz czego chcesz.Wyjściem z sytuacji jest projektant,który wytłumaczy ci czy zasadnym jest stawiać z wymiarowany kominek czy dać sobie spokój i postawić w to miejsce np dmuchawę, która w razie "w"zaspokoi twój problem pzdr. 8) :lol: :wink: :wink:
Zawsze jestes taki miły?.Zobacz,inne osoby umia sie wypowiedziec w inny sposób niz Ty.Starasz sie byc uszczypliwy.Ja nie bede sie z toba kłucił.

Byłem i jestem ciekaw czy sa jakies szacowane(standardowe wymiary)na którym mozna wylac grubsza posadzke.Człowiek od wylewek powiedział ze 100 cm na 100 cm wystarczy pod kominek któregowkład ma wymiary np 70sz na 50 gł.Nie wiem jaki bedzie mój kominek,na tym etapie trudno mi cokolwiek wskazac.Pewnie bedzie standardowej wielkosci,napewno bedzie on bez płaszcza wodnego.

Nie chciałem być niemiły.Jeżeli tak to odbierasz to sorki. :oops: :oops: :roll: .Dobrze Ci radzi mój przedmówca.Jeżeli chcesz dam Ci tel na prv. do mojego pana od kominka (super lubelski debeściak) a on rozwieje twoje wszystkie wątpliwości.Pomoże doradzi i tyle.


pzdr.

poker
02-06-2009, 07:49
Jeżeli chcesz dam Ci tel na prv. do mojego pana od kominka (super lubelski debeściak) a on rozwieje twoje wszystkie wątpliwości.Pomoże doradzi i tyle.pzdr. poprosze

Skoro ciagle wałkujemy ten temat"kominek" to mam jeszcze jedno pytanie.
Jak to było u was z ta wylewka pod kominkiem:
-styropian był takiej samej gróbosci jak wszedzie i na to wylewka mocniej zazbrojona
-styropianu w miejscu kominka nie było(wylewka była do samej foli)
-styropian był o połowe cienszy niz w pozostałej czesci pomieszczenia

franzkru
02-06-2009, 08:25
Jeżeli chcesz dam Ci tel na prv. do mojego pana od kominka (super lubelski debeściak) a on rozwieje twoje wszystkie wątpliwości.Pomoże doradzi i tyle.pzdr. poprosze

Skoro ciagle wałkujemy ten temat"kominek" to mam jeszcze jedno pytanie.
Jak to było u was z ta wylewka pod kominkiem:
-styropian był takiej samej gróbosci jak wszedzie i na to wylewka mocniej zazbrojona
-styropianu w miejscu kominka nie było(wylewka była do samej foli)
-styropian był o połowe cienszy niz w pozostałej czesci pomieszczenia

Ja mam postawiony kominek na fundamencie ceglanym. Bez styropianu pod spodem.

pablitoo
02-06-2009, 08:44
Jeżeli chcesz dam Ci tel na prv. do mojego pana od kominka (super lubelski debeściak) a on rozwieje twoje wszystkie wątpliwości.Pomoże doradzi i tyle.pzdr. poprosze

Skoro ciagle wałkujemy ten temat"kominek" to mam jeszcze jedno pytanie.
Jak to było u was z ta wylewka pod kominkiem:
-styropian był takiej samej gróbosci jak wszedzie i na to wylewka mocniej zazbrojona
-styropianu w miejscu kominka nie było(wylewka była do samej foli)
-styropian był o połowe cienszy niz w pozostałej czesci pomieszczenia

- u mnie jak zaznaczone powyżej ...