PDA

Zobacz pełną wersję : Jak jest z tym ołowiem w oknach PCV ?



Ya
30-05-2009, 21:44
Jak to kurcze w końcu jest z tym ołowiem w profilach okiennych PCV ??
Niby jest polska norma, niby jest jakaś tam norma europejska ale...

Niektórzy producenci profili piszą że nie stosują, niektórzy producenci twierdzą, że to bez znaczenia bo i tak nie ma możliwości się uwolnić i zaszkodzić człowiekowi i już sam nie wiem.

Pozdrawiam
Ya

EZS
30-05-2009, 21:58
ołów w oknach jest szkodliwy przy produkcji okien. Kupując ekologiczne, bezołowiowe dbasz o środowisko i los pracownika. Z tych wyprodukowanych już się nic nie wydziela a w każdym razie nie ołów...

jareko
30-05-2009, 22:02
EZS - a to dlaczego jest szkodliwy przy produkcji? Dlaczego szkodliwy dla środowiska? Konkret a nie powtarzanie tekstów z ulotek
Ołów, kadm, to nie azbest :)
Ya - a dopytujesz się kupując czajnik elektryczny co zawiera PVC w nim zastosowane? Czy nie ma ołowiu, czy nie ma kadmu czy nie ma innych stabilizatorów? Pytasz? Chyba nie ale wody później używasz.
Problem, którego nie ma, ale wykorzystany marketingowo przez tych co w inny sposób na siebie zwrócić uwagi nie potrafią.

MBUNA
31-05-2009, 09:17
Prawda jest taka, że nie chodzi tutaj o szkodliwość dla zdrowia (chociaż pewnie też) ale przede wszystkim o to, że okna bez ołowiu nie żółkną.

Pozdrawiam

EZS
31-05-2009, 18:52
EZS - a to dlaczego jest szkodliwy przy produkcji? Dlaczego szkodliwy dla środowiska? Konkret a nie powtarzanie tekstów z ulotek
Ołów, kadm, to nie azbest :)
Cóż, nie miałam jeszcze pacjenta z ołowicą, który by produkował okna. Lecz że ołów jest szkodliwy, podobnie jak jego związki, to jest udowodnione od lat. Ale szkodliwy przy produkcji, wtedy, gdy jest w powietrzu w postaci par. Jak jest w oknach, to już nam nie szkodzi, nikt okien nie liże :roll: Poza tym nie znam się na produkcji okien i nie wiem, ile tego ołowiu tam się stosuje i w jakich związkach. Znam się za to na ołowicy. widziałam w dawnych dobrych latach nie raz nawet ostrą postać. Nie od okien, oczywiście :lol:

Qgiel
01-06-2009, 01:24
Prawda jest taka, że nie chodzi tutaj o szkodliwość dla zdrowia (chociaż pewnie też) ale przede wszystkim o to, że okna bez ołowiu nie żółkną.

Pozdrawiam
Jest odwrotnie. Nie żółkną i są bardziej wytrzymałe, okna wyprodukowane z profili z domieszką związków ołowiu i kadmu.

zbigmor
01-06-2009, 08:08
Może się mylę, ale gdzieś czytałem, że w tej chwili już nie produkuje się profili do okien z ołowiem i te informacje o braku ołowiu to tylko chwyt marketingowy.
Generalnie jak słyszę o ekologii to dostaję drgawek.

jareko
01-06-2009, 10:17
W dalszym ciągu używa sie jako stabilizatora ołowiu i w części profili także Kadmu (co się przemilcza)
Są to śladowe ilości mające się nijak do ołowicy na która się EZS powołuje.
Może powiem tak, co jakiś czas jakiś marketingowiec wpadnie na pomysł by dokopać konkurencji, były już nagonki na okna z PVC ze strony producentów okien drewnianych - argumenty były różne, a że to w trakcie pożaru )jak już człowiek zaczadzieje to go te okna dodatkowa zatrują, że ołów, że kadm że....teściowa ;)
W dobie nadmiaru profili i producentów okien ktoś wpadł na pomysł by we własnym gnieździe nas... i podniósł argument braku ołowiu
itd itp
Bazuje się na niewiedzy i strachu potencjalnych nabywców i wykorzystuje się to w sposób dla mnie niemoralny
Tylko jakoś w dalszym ciągu dla szpitale jedyna akceptowalna stolarka jest PVC lub aluminium
W dalszym ciągu kupujemy sprzęty domowe z PVC gdzie - możecie wierzyć bądź nie - jest stosowany jest nagminnie ołów do stabilizacji