PDA

Zobacz pełną wersję : źle położony tynk elewacyjny



alektyc
30-05-2009, 21:53
Moi fachowcy źle mi położyli tynk na południowej ścianie reszta ścian jest ok. Widać łączenia nie zdązyli zacierać do tego spadło deszcz a był to tynk mineralny barwiony w macie i jeden narożnik domu jest jaśniejszy. Czy da się to jakoś naprawić. Czy pomoże farba elewacyjna w kolorze tynku? Jeśli tak to czy wystarczy pomalować tą jedną ścianę czy cały do,m?

leszeq
31-05-2009, 09:19
Jeżeli na łączeniach tynku zostałą nadana odpowiednia faktura, to farba elewacyjna powinna zakryć takie niedoskonałości. Często jednak bywa tak, że łączenia są widoczne nie tylko ze względu na różnicę odcieni tynku, ale również przez źle zatartą w tych miejscach fakturę. Jedynym ratunkiem jest wtedy ponowne tynkowanie ścian.
Jednocześnie licz się z tym, że po pomalowaniu tynku mineralnego farbą, będzie on miał na tej ścianie troszeczkę inna strukturę, ponieważ zostaną zalane pory tynku.

aeb
03-10-2009, 19:32
U mnie także fachowcy się nie popisali. Kończyli kłaść wczoraj tynk akrylowy baranek 1.5 i niestety jest sporo może niewielkich, ale ewidentnie rzucających się w oczy powierzchni, gdzie faktura jest źle zatarta -są ewidentne "łysawe placki". Poradźcie coś-czy można to jeszcze jakoś w miarę prosto poprawić ? Zostało mi jeszcze 1.5 wiadra tynku (mam wrażenie,że pewnie kładli tynk zbyt oszczędnie!) i docelowo ma być jeszcze położona warstwa farby silikonowej.
Dziękuję za wszystkie dobre rady.

leszeq
03-10-2009, 20:33
U mnie także fachowcy się nie popisali. Kończyli kłaść wczoraj tynk akrylowy baranek 1.5 i niestety jest sporo może niewielkich, ale ewidentnie rzucających się w oczy powierzchni, gdzie faktura jest źle zatarta -są ewidentne "łysawe placki". Poradźcie coś-czy można to jeszcze jakoś w miarę prosto poprawić ? Zostało mi jeszcze 1.5 wiadra tynku (mam wrażenie,że pewnie kładli tynk zbyt oszczędnie!) i docelowo ma być jeszcze położona warstwa farby silikonowej.
Dziękuję za wszystkie dobre rady.
Wrzuć zdjęcia, wtedy będzie można coś poradzić...
Z drugiej strony, tynk akrylowy i farba silikonowa? Dziwne rozwiązanie :-?

aeb
03-10-2009, 20:52
Postaram się jutro zrobić zdjęcia i wrzucić.
Zastosowaliśmy tynk Caparola akrylowy z siloksanem, na to ma być warstwa farby silikonowej. Takie rozwiązanie zaproponowano nam w punkcie sprzedaży caparola, mieli też próbnik różnych opcji tynków na ścianie i ta wersja najbardziej nas przekonała.

coulignon
04-10-2009, 03:31
Postaram się jutro zrobić zdjęcia i wrzucić.
Zastosowaliśmy tynk Caparola akrylowy z siloksanem, na to ma być warstwa farby silikonowej. Takie rozwiązanie zaproponowano nam w punkcie sprzedaży caparola, mieli też próbnik różnych opcji tynków na ścianie i ta wersja najbardziej nas przekonała.

Sprzedawcy założyli się "Kto pierwszy wciśnie klientowi farbę i tynk jednocześnie"
No i jeden wygrał. :lol:

aeb
04-10-2009, 12:37
Wrzucam link do zdjęć. Na pierwszym widoczne są trzy poziome pasy na ścianie, które mam nadzieję znikną pod farbą, a na pozostałych ewidentne niedoróbki.

http://yfrog.com/6eimgp1132kjx

marek.Bud
04-10-2009, 19:59
niektore z tych niedorobek poprawisz sam za pomoca pedzla i malutkiej szpachelki, nadkladajac putz ktory ci pozostal. z duzego zdjecia malo co widze, no i monitor mam usyfiony :oops:

leszeq
04-10-2009, 20:30
Wrzucam link do zdjęć. Na pierwszym widoczne są trzy poziome pasy na ścianie, które mam nadzieję znikną pod farbą, a na pozostałych ewidentne niedoróbki.

http://yfrog.com/6eimgp1132kjx
Małe są szanse na to, że farba zakryje te poziome pasy na elewacji, ujednolici jedynie kolor ale faktury nie poprawi. Twoi fachowcy zapomnieli Ci wytarować ściany przed siatkowaniem, w wyniku czego można policzyć prawie wszystkie płyty styropianu :-? Pozostałe niedociągnięcia możesz spróbować poprawić poprzez nałożenie małym pędzelkiem tynku. Uzyskasz w ten sposób coś na wzór struktury nakrapianej.
Dawno nie widziałem tak spapranej elewacji - zero staranności.

aeb
05-10-2009, 09:50
Po dzisiejszej porannej wizji lokalnej z szefem tynkarzy stanęło na tym, że 2 ściany zaciągają klejem i tynkują od nowa. :wink:
Mam nadzieję, że tym razem się przyłożą.