PDA

Zobacz pełną wersję : trwa?o?? okien PCV w okleinie drewnopodobnej



mieczotronix
06-12-2003, 00:33
Nurtuje mnie taka kwestia: jak okleina drewnopodobna stosowana w oknach PCV zachowuje się wystawiona na wieloletnie działanie słońca? Jaka jest trwałość koloru takiej okleiny?
Podejrzewam, że dość długa - i ponieważ takie okna są od niedawna na rynku, to podejrzewam że niewiele się dowiem od praktyków, bo takich nie ma.
Zastanawiam się nad tym, bo:
Jak kupię okna drewniane i za 10 lat mi z nich zlezie lakier i wysmaga wiatr woda i słońce, to będę je sobie musiał zregenerować. Może nawet wcześniej niż za 10 lat.
Dlatego i ponieważ jestem leniwy, zastanawiam się nad oknami PCV w okleinie drewnianej.
Tyle, że nie wiem czy za 10 lat z brązowych nie zrobią się jasnożółte...
A jeśli coś się z nimi stanie, to jak je odnowić? Przecież nie zyklinuję i nie polakieruję jak drewnianych?

Jak to jest z tymi oknami PCV - czy ta ich okleina po wsze czasy będzie wyglądać tak ładnie, jak w salonie?
Jak to jest?
łot-du-ju-sink?

Joasia
06-12-2003, 00:46
Okna plastikowe są świeżej daty. Ale są plastiki, które użytkuje się w domu od dawna. I co? Po paru latach - do wymiany. Np.: kubki do mycia zębów, deska sedesowa, plastikowe suszarki do naczyń (no, te wymieniać trzeba średnio raz w roku) itd. itp. Nie mogę uwierzyć, że plastik do okien jest aż tak wspanialszy, że się brzydko nie zestarzeje.
Bo to jest ta różnica: materiały naturalne starzeją sie pięknie, a sztuczne - nie.

Ale najgorsze w plastikowych oknach jest to, że ramy zajmują tak strasznie dużo miejsca. Jak w bloku ludzie wymieniają okna, to od razu widać, gdzie są plastiki, a gdzie drewniane - szyby w drewnianych są dużo większe niż w plastikowych.

Pzdr. Joasia.

bilbo
06-12-2003, 01:01
IMHO jest tak:

okna plastikowe w tym okleina na nich może być nietrwała lub też przetrwać wiele lat w dobrym stanie :-) :P

na co trafisz z pewnością zależy od ceny, ale nie koniecznie wysoka cena musi gwarantować super jakość

jeżeli coś się z tą okleiną stanie - spłowieje w słońcu lub się po prostu "porysze", wgryzie się w nią brud, albo też w paru miejscach ją "zajedziesz" i będzie prześwitywało białe (chyba że będzie plastik barwiony pod spodem, wtedy lepiej ale znacznie drożej), to niewiele mądrego da się z tym zrobić (poza wymianą okien oczywiście)

drewniane okna wymagają okresowej pielęgnacji, ale na szczęście już ani nie tak częstej ani nie tak pracochłonnej jak kiedyś
jednak jeżeli drewniane okno ładnie odnowisz (lub odnowienie komuś zlecisz), to wciąż będzie wyglądać jak nowe, a z plastikiem nie masz raczej tej możliwości

poza tym okna drewniane mimo wszystko wyglądają chyba ładniej niż pvc oklejone na drewnopodobno - jeżeli by tak nie było i ktoś lubuje się w plastiku (nie mam nic przeciw), to dlaczego pvc okleja na drewnopodobno?

i teraz najważniejsze - cena - z mojego skromnego rozeznania wynika, że okna PVC oklejone dwustronnie nie za bardzo są tańsze od drewnianych, zwłaszcza te oklejone na plastiku barwionym w masie (np. na brąz), są pomysły żeby oklejać jednostronnie, ale moje wrażenie jest, że to bardzo "zewnętrzne" i "powierzchowne" działanie. Po co oklejać okna z zewnątrz na drewno, gdy w domu wciąż mamy białe? Oczywiście mogą się zdarzyć okoliczności architektoniczno projektowe uzasadniające takie działanie, w większości przypadków chodzi jednak o kasę i wtedy wg mnie wybór jest jakoś dziwnie ustawiony pod sasiadów i przechodniów - zwracamy uwagę, by dom ładnie wyglądał z zewnątrz a zapominamy, że my mieszkać będziemy w środku.

pozdrawiam
Robert

aga_kraków
06-12-2003, 06:33
święte słowa, panie bilbo

my też rozważaliśmy kupno takich okien, ale przyjrzeliśmy się stanowi okleiny na naszych meblach,panelach,listwach wykończeniowych itp
nie chcemy w przyszłości wyieniać okien z powodu przetartej okleiny
Pozdr. aga

06-12-2003, 13:23
[ Oczywiście mogą się zdarzyć okoliczności architektoniczno projektowe uzasadniające takie działanie, w większości przypadków chodzi jednak o kasę i wtedy wg mnie wybór jest jakoś dziwnie ustawiony pod sasiadów i przechodniów - zwracamy uwagę, by dom ładnie wyglądał z zewnątrz a zapominamy, że my mieszkać będziemy w środku.

pozdrawiam
Robert[/quote]

Bilbo oczywiscie masz racje -widzialem domy gdzie elewacja cacy a w srodku syfek.
Mam takowe okna, ale braz z zewnatrz pasuje mi do dachu, okiennic, podbitek itp itd. Natomiast wnetrza mam w jasnych kolorach i logiczne, ze okleina tylko z zewnatrz. Ladnie wyglada + taki bonusik w postaci ceny
jednostronnej okleiny.

06-12-2003, 13:25
Aha mam je prawie cztery lata i sa jak nowe. A co sie bedzie dzialo dalej-
-zobaczymy.

Gosia Łódź
06-12-2003, 15:33
Może znacie solidną firmę sprzedająca okna PCV z okleiną - okolice Łodzi.
Poproszę informację [email protected]

mieczotronix
06-12-2003, 16:09
Wiele to mi nie pomogliście.

Ale są plastiki, które użytkuje się w domu od dawna. I co? Po paru latach - do wymiany. (...). Nie mogę uwierzyć, że plastik do okien jest aż tak wspanialszy, że się brzydko nie zestarzeje.
Akurat ja eksploatuję w mieszkaniu okna plastikowe od 5-ciu lat i przyklejony do nich termometr, też plastikowy.
Po pięciu latach okna są nadal białe, a termometr jest żółty. Więc akurat ja wierzę, że plastik do okien jest wspanialszy. Okna też mi nie zmatowiały, niepowyginały się, niepopękały ani nic. Do plastiku jako do materiału nie mam zastrzeżeń.



jeżeli coś się z tą okleiną stanie (...) to niewiele mądrego da się z tym zrobić (poza wymianą okien oczywiście)
Bez paniki. Drobne ryski to sobie mogę brązową farbką do modeli do sklejania pomalować.

poza tym okna drewniane mimo wszystko wyglądają chyba ładniej niż pvc oklejone na drewnopodobno
Zaręczam ci, że z odległości 1 metra różnicy nie widać. Wiem bo przekonałem się o tym kilka razy. Patrzę i mówię - Jakie piękne drewniane okna. Podchodzę, a tu plastiki. Te nowe plastiki w okleinach wyglądają naprawdę tak elegancko i estetycznie, jak drewniane.
Tylko dlatego nad plastikami się zastanawiam. Bo są równie ładne i mniej kłopotliwe w konserwacji


z mojego skromnego rozeznania wynika, że okna PVC oklejone dwustronnie nie za bardzo są tańsze od drewnianych (...)
w większości przypadków chodzi jednak o kasę i wtedy wg mnie wybór jest jakoś dziwnie ustawiony pod sasiadów i przechodniów - zwracamy uwagę, by dom ładnie wyglądał z zewnątrz a zapominamy, że my mieszkać będziemy w środku.

rzeczywiście, okna PVC mogą być nawet droższe od drewnianych. Dostałem taką ofertę, a pchełek stwierdził że to możliwe, że PCV z 5-komorowym profilem będzie droższy.
W moim przypadku nie chodzi o kasę, tylko o wygodę w eksploatacji.
Jeśli chodzi o estetykę, to na własne oczy przekonałem się że różnica jest niewielka.


my też rozważaliśmy kupno takich okien, ale przyjrzeliśmy się stanowi okleiny na naszych meblach,panelach,listwach wykończeniowych itp nie chcemy w przyszłości wyieniać okien z powodu przetartej okleiny
To nie jest ta sama okleina, co na meblach. Jeśli nie widzieliście okna PCV w okleinie, to nie ma o czym mówić. Jej się nie da oderwać od okna, sama też nie odlezie. Nie jest z drewna, tylko z tworzywa, wtopionego w profil okna na gorąco. Nie do ruszenia.

Do gościa
A czy udało ci się gdzieś zniszczyć, zarysować lub zdrapać tą okleinę, czy raczej trudno to zrobić?

06-12-2003, 16:51
Do gościa
A czy udało ci się gdzieś zniszczyć, zarysować lub zdrapać tą okleinę, czy raczej trudno to zrobić?[/quote]

Tak. mam drzwi na taras i na dole przy progu okleina jest troche zjechana. Ale w moim domu sie troche ludzi ,,przewala,, .
Czeste imprezy a wiadomo kilkanascie pijanych czlowiekow przechodzacych w te i z powrotem i w betonie by sciezke wydeptalo.
Podejrzewam iz prog drewniany musialbym malowac kilka razy, ale takowego nie posiadam wiec sie nie bede klocil.

bilbo
06-12-2003, 17:41
Mieczu :-)

zaręczam Ci, że teraz (gdy się tym zacząłem interesować) zawsze rozpoznam z odległości 1m okna plastikowe. Z odległości 10m przeważnie też. Ale masz rację, że z daleka można się pomylić i że drewnopodobne plastiki wygladają niczego sobie. Zupełnie inaczej wygląda już sprawa, gdy przy oknie stoisz. Widziałem też w saolnie postawione obok siebie oklejone dwustronnie okno PVC (naprawdę nieźle wyglądało) i drewniane - wtedy nie miałem już żadnej wątpliwości jakie okna chcę mieć.

Wygląd to jednak w dużej mierze rzecz gustu. Mnie przekonuje wygląd okien drewenianych oraz możliwość ich odnowienia. Nie jestem fanatykiem prac przy domu, ale jakoś nie przerażam się malowaniem okien na przyszłość. Jeśli nie będę miał na to ochoty, to komuś zapłacę. Jeżeli masz dać więcej za PVC to może przy drewnianych jeszcze zostanie na jedną czy dwie konserwacje? :-)

Sam masz wątpliwości, co zrobić z brzydko zestarzałą okleiną. Przy drewnianych nie ma takiego problemu. Nie wiadomo, jak się taka okleina zestarzeje, bo to mimo wszystko nowość. Jeżeli ktoś ma nawet kilkuletnie okna PVC, to nie są to już takie same okna jak dziś.

Rozumiem jeszcze PVC białe, albo granatowe....
Ale drewnopodobne to dla mnie podróba :-) i to jeszcze droga podróba

Każdy ma własne preferencje i priorytety.
Wyraziłem jedynie swoje zdanie.

pozdrawiam
Robert

Grzegorz63
06-12-2003, 20:02
Podobnie, jak mieczotronix. Byłem prawie pewien, że będę miał okna drewniane (Urzędowski lub Dziadek). Do czasu, gdy się nabrałem na doskonałą imitację "złotego dębu" na plastiku. Z odległości 1 metra nie dowierzałem, że to jest okleina :o . Ach, ten brak konserwacji (malowania) okien plastikowych tak mnie kusi... :wink:

Sandra :)
06-12-2003, 20:27
W takim razie jak wygląda konserwacja (odnowienie) okien PCV, bo o drewniane to pytać nie muszę :)

bilbo
06-12-2003, 21:37
:lol: jak niewygląd wygląda :-)
Wiecie jak wygląda niewygląd? :lol:

A to nabieranie się z 1m na okleinę "złoty dąb" owszem zdarzyć się może, ale jest jednak bardzo powierzchowne. Jeżeli w tym samym momencie zobaczymy okno drewniane, to szybko uwierzymy, że na tym z PVC "to okleina". Szczególnie te zaokrąglone profile SoftLine i "chropowata" struktura meranti jest wyjątkowa w drewnianych i nie do podrobienia w plastiku.

mieczotronix
06-12-2003, 21:57
A to nabieranie się z 1m na okleinę "złoty dąb" owszem zdarzyć się może, ale jest jednak bardzo powierzchowne. Jeżeli w tym samym momencie zobaczymy okno drewniane, to szybko uwierzymy, że na tym z PVC "to okleina".
przecież nie będę sobie montował w domu okien drewnianych i plastikowych obok siebie. Nikt ich u mnie nie będzie porównywał!

Ja nie twierdzę, że te okna są identyczne, ale że jedne i drugie są dostatecznie estetyczne dla mnie.
Nie chcę być nieuprzejmy, ale to które z tych okien są wg was ładniejsze ma dla mnie drugorzędne znaczenie, bo to nie będzie miało wpływu na moją decyzję o wyborze typu okien. Kierować się będę, co zapewne zrozumiecie, swoim gustem (o którym się nie dyskutuje).
Chciałem się tu w tym wątku dowiedzieć czegoś o trwałości okien PCV w okleinie i ewentualnej koniecznej ich konserwacji.
Liczyłem na opinię kogoś, kto się już tym tematem interesował. Dealer to mi raczej prawdy nie powie, więc go nawet nie pytam.

Poczekam jeszcze, może się ktoś zgłosi.

Maluszek
07-12-2003, 09:41
mieczotronix - napisz do Pchełka - to chyba jedyna osoba, która może Ci pomóc wyjaśniając jak to jest z tymi okleinami.

witeq
07-12-2003, 10:39
Moze cos merytorycznego na poczatek. Otoz uzytkuje od 12 lat okna w okleinie drewnopobnej , jakis ciemny braz nazwy juz nie pomne, ze struktura drewna, i po tym okresie sa jak nowe. Plastik barwione w masie. Ale mam tez okno z okleina jednostranna i po 5 latach rowniez nie zauwazam zadnych zmian. No poza brakiem nowej szczelnosci , ale to juz moja wina bo zaoszczedzilem na plastiku i firmie :(.
A swoja droga przyznam Ci racje ze spodziewales sie odpowiedzi na pytanie a otrzymales dysput na temat wyzszosci ... :).

Artur_Cholys
07-12-2003, 12:35
Sam nie wiem co wybiorę.
Mam duże wyjście na taras 220x230 i z tego powodu ze względu na szcztywność polecane jest mi okno drewniane.
Inna rzecz że moje wodzone lenistwo sugeruje co innego.
Co do trwałości:
1. Mam znajomych którzy maja plastiki dwutronnie kryte okleiną, maja je pare lat (6) i zawsze po umyci lśni nowością.
2. Mam teścia który ma Urzędowskiego - białe okna - z białym uszczelnieniem zewnętrznym... przykro patrzyć jak uszczelki szarzeją i są brzydkie

Mam rodzinne tradycje stolarskie w bliskiej rodzinie i wiem co to jest drewno, jak potrafi pracować i jak łatwo jest spaprać.
Zarówno w przypadku plastików jak i drwenianych okien wszystko zleży od producenta i tyle


Niezdecydowany :-?

Jayer
08-12-2003, 00:08
Za to drewniane, do remontu właścicielowi wydają się niby takie same. Ale jakie jest mile zaskoczenie, jak po 11 latach je odnowi :-)

I może właśnie dlatego czekam na swoją klejonke :-)))


Pozdro
Jay

wariat
08-12-2003, 01:01
[quote="Jayer"]Za to drewniane, do remontu właścicielowi wydają się niby takie same. Ale jakie jest mile zaskoczenie, jak po 11 latach je odnowi :-)

już po 5 latach wypadało by je odnowić, sprzedaję okna i wierzcie mi odnowienie okien drewnianych nie jest łatwe(samemu można o tym zapomnieć) i nigdy nie będą już ładnie wyglądały.Często klienci kupują u mnie okna piwniczne w kolorze drewna (bo szkoda im kasy)i pokazują mi swoje drewniaki po 5 latach użytkowania (zwłaszcza od południowej strony)to ja choć przewaliłem tych okien wiele wybór ma ułatwiony.Prawdą jest że pcv nie da się odnowić ,ale po 10 latach prawidłowego użytkowania wyglądają jak nowe(i przy myciu szmata się nie czepia).Dużo klientów jednak wybiera okna drewniane(bo lubią drewno)i nie sposób im wytłumaczyć.
P.S
a tak pozatym co wy widzicie w tym złotym dębie,przecierz on do niczego nie pasuje? Ma ładną strukturę drewna widać słoje i sęk się trafi to fakt ale kolor jest do niczego.Dwa latata temu tylko on się sprzedawał.
pozdr. :wink:

Grzegorz63
08-12-2003, 01:12
P.S
a tak pozatym co wy widzicie w tym złotym dębie,przecierz on do niczego nie pasuje? Ma ładną strukturę drewna widać słoje i sęk się trafi to fakt ale kolor jest do niczego.Dwa latata temu tylko on się sprzedawał.
pozdr. :wink:

ROZCHODZI SIĘ O TEN SĘK! :wink: :P :D

MarcinF
08-12-2003, 07:49
Moi znajomi mają takie okna dopiero trzy lata. Jest to PCV brązowe obustronnie okleinowane i nic się z nimi nie dzieje. (okna od połódnia)
Są nie do rozpoznania, taka dobra imitacja, mimo że jestem raczej upierdliwy, to nie mam się do czego czepić.
Ale w swoim domu wstawie drewniane. :D

adru
08-12-2003, 08:01
U mnie od 10 lat w pracy są okna PCV w ciemnej okleinie drewnopodobnej i muszę przyznać że wyglądają nieźle.Żadnych przetarć przebarwień itp. Sam zainwestowałem w okna w okleinie dwustronnej-PCV brąz.Okleiny stosowane do okien to zupełnie coś innego niż te popwszechnie stosowane.Dlatego jestem spokojny o ich przyszłość.

W-waBiker
08-12-2003, 09:07
wariat powiedz to mojej żonie, że okna w kolorze złoty dąb do niczego nie pasują.....to się wkurzy :D bo właśnie pare dni temu zamówiliśmy okna PCV w obustronnej okleinie złoty dąb na cały domek (mają być jeszcze w tym roku) i będą pięknie ze wszystkim pasować, bo moja żona ma dobry gust i umie dobierać kolory...

08-12-2003, 09:36
:D Złoty dąb to najbardziej bajerancki kolor oklein. A te
Trwałość oklein [jak jej ktoś nie będzie rysował papiere ściernym i nie zapaskudzi tynkiem [ UWAGA - tynk się wżera tragicznie, jak partacz tynkarz takie okna zachlapie] to co najmniej 40-50 lat. Okleina jest wieczna jak i wieczne są okna z PVC. I okleiny i PVC są uszlachetniane na trwałość barwy.
W-wabiker - nie obawiaj się swojej żony [ w sprawie okien złoty dąb]. W innych sprawach owszem.
Pchelek[/code]

mieczotronix
08-12-2003, 10:15
dzięki pchełek
a czy jest jakaś norma na trwałość barwy, którą te okleiny muszą spełniać ?
zresztą to chyba nie ważne, bo z tego co pisałeś w "Szukam dobrych okien" wynikałoby, że okleina jest tylko jedna i wszystkie firmy stosują tą samą.
Dobrze mówię?

adso
08-12-2003, 12:38
Dużo napisaliście na temat samej "okleiny a'la drzewo" ale może napiszecie coś o konkretnych profilach.
Wg mnie to najwięcej zależy od jakości profila i z tego w jakiej techonologi jest wykonany...

W-waBiker
08-12-2003, 12:41
Dzięki pchełek za poparcie co do złotego dębu :D bo widze, że są na tym forum przeciwnicy tego koloru :evil: :D Szczerze mówiąc to jeszcze niewidziałem całego okna w tym kolorze :oops: , widziałem tylko takie wzorniki tzn. takie kawałki okna w krztałcie trójkątu, ale jak już je będe miał to dam wam znać, jak mi się podobają i jak to wygląda w całości, mam nadzieje, że zrobią one na mnie wrażenie :D .....niemoge się doczekać kiedy gościu od okien zadzwoni i powie, że już są gotowe i mi je przywiezie :D a no i jeszcze musze sprawdzić czy napewno jest to to za co płace i co zamawiałem....i tu pytanie do pchełka, jak rozpoznać, że faktycznie są szyby antywłamaniowe P2 (bo takie zamówiłem) w oknach na parterze???Bo równie dobrze mogą być zwykłe szyby a gościu powie że to są P2 (hipotetycznie oczywiście), przecierz nie będe wybijał ich młotkiem, żeby to sprawdzić :D

Gosia Łódź
08-12-2003, 18:28
Jakie firmy polecacie -okleina dwustronna -pcv.

08-12-2003, 20:03
Niedawno wprawiłem czternaście dużych okien PCV+rolety z okleiną złoty dąb.
Po ściągnięciu taśmy nie mogliśmy się na nie napatrzeć.
Pozdrawiam wszystich zwolenników PVC i nie tylko :P

pchelek
09-12-2003, 08:45
Normy dot. trwałości barwy folii to nie znam.
Ma rację kolega/koleżanka, że ważny jest profil jaki się okleja folią. Nie można oklejać folią profili o odchudzonych ściankach. Są takie systemy w Polsce dopuszczone - ale tylko na okna białe. Mam z tego powodu kilka interwencji. Ważne jest też odpowiednie usztywnienie - powinno być mocniejsze [niż dla okien białych].
P2 powinno być opisane na ramce alumioniowej. Producenci raczej nie oszukują na szybach - to łatwe do wykrycia. Wystarczy wyjąć szybę i sprawdzić ich układ. Wprawne oko też rozróżni jaka jest aluminiowa ramka 12 czy 16 mm. Antywłamaniowe szyby mają cieńsze ramki żeby utrzymać wymiar szklenia 24 mm [4/4 - szyba, 12 - ramka, 4 - szyba].
A jak jest [4/4 + 16 + 4] to wtedy zestaw jest grubszy i można go łatwo zmierzyć.

09-12-2003, 10:34
Ostatnio ogladałem okna z okleiną mahoń, system Panorama, rok produkcji na szybach 1995 rok. Okleina wygląda jak nowa, jedyne co można zarzucić to to, że poschodziła farba, którą były zamalowane połączenia ram na narożach i wychodzi białe. Okleina naklejona na białym profilu.

adru
09-12-2003, 12:26
Jakie firmy polecacie -okleina dwustronna -pcv.
www.ap.com.pl

Bezdomny
09-12-2003, 17:57
Mam jedenaście nowiutkich , barwionych w masie, dwustronnie oklejonych złotym dębem okienek z profili Veka i też uważam, że są piękne, co do trwałości to niestety udało mi się już jedno delikatnie zarysować (tak to jest jak się klamki od razu nie zamontuje!) ale na szczęście nie widać, tynk gipsowy łatwo zszedł (choć musze przyznać, że tynkarze podwójnie zabezpieczali) jest jeszcze jeden powód by założyć okna plastikowe - technologiczny, jeśli chodzi o budowę, jeśli chcesz najpierw wstawić okna a później robić tynki i wylewki nie powinieneś dawać drewnianych ( to było pierwsze pytanie moich fachowców - i tych od tynku i tych od wylewek), a tynków nie robisz jak nie masz elektryki i instalacji co o cwu ( hydraulik i elektryk powiedzieli że nie zaczną jak dom będzie nie zabezpieczony chyba, że z góry zapłacę za materiał, tak więc jeśli nie mieszkasz na budowie .....
Ale drewniane są naturanie .... ładniejsze, nie zawsze jednak to co ładne jest praktyczne.

mieczotronix
09-12-2003, 18:16
chyba się zdecyduję na PCV w okleinie (złoty dąb - wiadomo)
Napewno tarasowe wezmę barwione w masie na brąz + okleina. Bo tam najprędzej się coś przetrze albo zarysuje.
Zastanawiam się, czy pozostałe brać też barwione w masie, czy już białe w okleinie.
Bezdomny - a ty czemu wszystkie wziąłeś barwione.
Pchełek
Dostałem ofertę od GORAN na te plastiki z profilu GEALAN S 8000 IQ (czterokomorowego) - czy warto wziąć ten profli, czy może lepiej dołożyć i wziąć ich pięckomorowy?

wariat
09-12-2003, 19:30
wariat powiedz to mojej żonie, że okna w kolorze złoty dąb do niczego nie pasują.....to się wkurzy :D bo właśnie pare dni temu zamówiliśmy okna PCV w obustronnej okleinie złoty dąb na cały domek (mają być jeszcze w tym roku) i będą pięknie ze wszystkim pasować, bo moja żona ma dobry gust i umie dobierać kolory...

Wiem że o gustach się nie rozmawia. Poniosło mnie trochę(zboczenie zawodowe).Ucałuj żonkę odemnie :oops: sorki
P.S a na jakim profilu i w jakiej firmie zamówiłeś??(no i może jeszcze w jakim mieście??)

wariat
09-12-2003, 19:46
chyba się zdecyduję na PCV w okleinie (złoty dąb - wiadomo)
Napewno tarasowe wezmę barwione w masie na brąz + okleina. Bo tam najprędzej się coś przetrze albo zarysuje.
Zastanawiam się, czy pozostałe brać też barwione w masie, czy już białe w okleinie.
Bezdomny - a ty czemu wszystkie wziąłeś barwione.
Pchełek
Dostałem ofertę od GORAN na te plastiki z profilu GEALAN S 8000 IQ (czterokomorowego) - czy warto wziąć ten profli, czy może lepiej dołożyć i wziąć ich pięckomorowy?

Moim zdaniem do twojego ciemnego dachu bardziej pasował by palisander albo dąb bagienny(ale to jest moje skromne zdanie)
weź pod uwagę fakt że profil barwiony w masie jest mniej odporny na wypaczenie (a drzwi na taras masz spore) chyba że je dzielisz na 3 kwatery.Drzwi tarasowe są najwięcej używane z całej stolaki w twoim domu i częst będą przez pół dnia otwarte.
Pozdrawiam

wariat
09-12-2003, 19:47
chyba się zdecyduję na PCV w okleinie (złoty dąb - wiadomo)
Napewno tarasowe wezmę barwione w masie na brąz + okleina. Bo tam najprędzej się coś przetrze albo zarysuje.
Zastanawiam się, czy pozostałe brać też barwione w masie, czy już białe w okleinie.
Bezdomny - a ty czemu wszystkie wziąłeś barwione.
Pchełek
Dostałem ofertę od GORAN na te plastiki z profilu GEALAN S 8000 IQ (czterokomorowego) - czy warto wziąć ten profli, czy może lepiej dołożyć i wziąć ich pięckomorowy?

Moim zdaniem do twojego ciemnego dachu bardziej pasował by palisander albo dąb bagienny(ale to jest moje skromne zdanie)
weź pod uwagę fakt że profil barwiony w masie jest mniej odporny na wypaczenie (a drzwi na taras masz spore) chyba że je dzielisz na 3 kwatery.Drzwi tarasowe są najwięcej używane z całej stolaki w twoim domu i częst będą przez pół dnia otwarte.
Pozdrawiam

Bezdomny
09-12-2003, 20:23
Wszystkie barwione w masie, bo ten typ tak ma (czterokomorowe top line z veka), kolega ma 5 komorowe i twierdzi, ze są mniej sztywne, ale po kontroli wzrokowej wiemy już dlaczego moje profile to 70-tki jego 50-tki, mam nadzieję, że z tarasowymi nie będę miał problemów sa od południowego wschodu (będa się nagrzewać i mają wtedy prawo pracować) a sa duże (w sumie 360x235 - 4x90 - dwa stałe i dwoje drzwi z ruchomym słupkiem).

Gosia Łódź
09-12-2003, 20:31
Czy posiada ktoś z Was okna PCV z okleiną oraz ze szprosami? Jeżeli tak to prosze o kontakt.

adru
10-12-2003, 06:38
Czy posiada ktoś z Was okna PCV z okleiną oraz ze szprosami? Jeżeli tak to prosze o kontakt.
Ja posiadam- właśnie z firmy gdzie umieściłem link powyżej.

Maggie
06-12-2006, 11:42
Temat co prawda sprzed trzech lat, ale okna pcv w okleinach wciąż popularne.
Jak się sprawują? podzielcie się wrażeniami.

mieczotronix
06-12-2006, 12:15
moje wyprodukowane pod koniec kwietnia 2004 w kolorze jakiś tam "ciemny" albo inny "moczarowy" dąb (już nie pamiętam), mają się dobrze. Smażyły się już 3 sezony letnie na pełnym słońcu i nic.
Zero odkształceń, odbarwień, okleina się nie odkleja. Jednym słowem git-malina.

jareko
06-12-2006, 12:30
moje wyprodukowane pod koniec kwietnia 2004 w kolorze jakiś tam "ciemny" albo inny "moczarowy" dąb (już nie pamiętam), mają się dobrze. Smażyły się już 3 sezony letnie na pełnym słońcu i nic.
Zero odkształceń, odbarwień, okleina się nie odkleja. Jednym słowem git-malina.
Cieszy mnie to ogromnie ze Mieczu zadowolony jestes :)
a kolor masz - mahon :) obustronny mahon :)
jak sie spisuje przesuwka? tak z czystej ciekawosci pytam :)

Jedna uwaga dla Ciebie i wszystkich innych uzytkownikow okien w jakiejkolwiek okleinie - ostroznie z chemia do jej czyszczenia. Cilit jak sie okazalo matowi powierzchnie i jak sadze duza czesc aresywnych srodkow do czyszczenia moze podobne efekty wywolywac.

dodi
06-12-2006, 12:51
Mamy podwójny złoty dąb (plastik), kupilśmy je ze względu na cene i "bez obsługowośc" ,drzewo kupiłbym jeżeli by kosztowało tyle samo. W pracy mamy plasiki białe około 7 lat, przywieźli niedawno nowe okno do następnego pomieszczenia też w kolorze białym i uwierzcie stało to nowe obok starego (na zewnatrz) i nie ma praktyncznie zadnej roznicy w kolorze. Ale jeszcze mam do Was sprawę jak piszecie o oknach plastikowych w złotym dębie, jakiego koloru aprapety blaszanego (jeżeli taki macie) dopasowaliśćie do tych okien?

dodi

mieczotronix
06-12-2006, 13:19
Cieszy mnie to ogromnie ze Mieczu zadowolony jestes :)
a kolor masz - mahon :) obustronny mahon :)
jak sie spisuje przesuwka? tak z czystej ciekawosci pytam :)

Jedna uwaga dla Ciebie i wszystkich innych uzytkownikow okien w jakiejkolwiek okleinie - ostroznie z chemia do jej czyszczenia. Cilit jak sie okazalo matowi powierzchnie i jak sadze duza czesc aresywnych srodkow do czyszczenia moze podobne efekty wywolywac.
Oh Jareko! Ty żyjesz i nawet jeszcze się tu udzielasz! Wiem, wiem, ja tu przecież mało zaglądam....
Przesówka tak nie do końca teges. Coś namieszał znowu kafelkarz, który obkafelkował taras i dolna rama jakaś taka miękka jest. Więc jak będziesz miał dół zleceniowo-sezonowy, to daj znać a ja Ci zlecę konserwację pogwarancyjną. Jakby co to pisz na priv.[/url]

jareko
06-12-2006, 15:18
zyje :) :) :) oby jak najdluzej :)
ok - odezwe sie

ewelina_i_marek
06-12-2006, 19:47
W naszym przypadku bardzo łatwo porównać drewno z plastikiem, ponieważ rodzice w swoim domu od sześciu lat mają drewniane okna, a my u siebie dopiero co założone plastikowe. Wprawdzie mamy okleinę w kolorze złoty dąb lepioną dwustronnie, a rama jest barwiona w masie, ale z bliska doskonale widać różnicę. Na nasze okna zdecydowaliśmy się tylko ze względu na cenę - była około 40% niższa od drewnianych. O ile z odległości faktycznie można się pomylić, o tyle z bliska, a tym bardziej w dotyku widać różnicę. Drewniane jednak są ładniejsze. Ale cena robi swoje.

MARKOG
06-12-2006, 20:02
Widziałem obok siebie 5cio letnie okna drewniane i okna plastikowe z tego samego okresu - okna drewniane do malowania - niech nikt nie mówi że się "pięknie starzeją" odpryski farby, brud którego nie idzie doczyśćić i i żółta farba która kiedys była biała nie są wcale piękne.

jabko
06-12-2006, 20:20
Oj misiu to smętne te okna widziałeś.
Miałem okna drewniane z 2001 roku. Mieszkanie sprzedałem jakoś w czerwcu 2006.
5 lat i wyglądały jak nowe.
Żadnych odprysków, zmatowień czy tym podobnych rzeczy.

Pewnie w końcu się zestarzeją i trzeba będzie przygotować i lakierować.
Ale na pewno nie po 5 latach.

Do domu kupiłem PCV Gealan Złoty dąb z powodu:
90% CENY
10% przez te obawy przed starzeniem

Urodą PCV do drewna się nie umywa.
Przynajmniej dla mnie
Choć mam bardzo ładne okna :lol:

artureski
06-12-2006, 20:44
mam już zamontowane PCV barwione w masie (okleina oczywiście dąb...). Miałem białe - ilość kurzu i wszelkiego syfu na samym oknie jak i w środku ramy była straszna (szczególnie widoczne przy ciągłym, rozszczelnieniu) - a leniwy z natury do sprzątania jestem - dlatego m.in. barwiony profil, pragmatyzm i lenistwo zwyciężyły. Resztę zalet PCV już wymieniono i to nie raz. Wybrałem dobre plastiki zamiast byle jakich drewniaków. Miał być Goran (jakiś taki piękny sosnowy kolor) ale niestety mają tylko okleiny.

artureski
06-12-2006, 20:51
No i pominąłbym najważniejsze w temacie: trwałość. U szwagra jakieś 5 lat i bez śladów jakiegokolwiek użytkowania, blaknięcia - nie ma też różnic między południowymi oknami i resztą (profil barwiony okleina dwustronna). Oglądałem też okna z demontażu, kilkanaście sztuk wyprodukowanych przed rokiem 2000 - poza drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi niczego nie można im było zarzucić. Wniosek z tego chyba taki, że wszystko zależy od materiału, a skoro technologia idzie do przodu wypada sądzić że dzisiejsze są dużo lepsze :-)

justap
27-01-2007, 00:20
Mam pytanie do Jareko, co myślisz o oknach firmy Oknovid, profil Gelan S3000 lub S8000, dwustronny złoty dąb? Nie znam się na oknach a tym bardziej nazwy profili nic mi nie mówią i w związku z tym proszę o pomoc. :-?
Dzięki :P

lilamanila
09-04-2007, 08:12
Od 1997 roku, czyli już 10 lat, mam okna drewniane - mahoniowe. Nie były ani razu malowane ani konserwowane, myte natomiast są często, bo nie mamy firanek. Są w stanie idealnym, nie wymagają odświerzenia, aż miło po nich przejechać ręką. Takie aksamitne, ciepłe w dotyku.
Z tego co pamiętam, nie były straaasznie drogie, sąsiedzi płacili tylko ok. 20% mniej za okna PCV. Moje są firmy Tras, oni się chyba potem połączyli z jakąś inną firmą, ale nie wiem jaką.

Lookita
09-04-2007, 13:48
hmmmuwaga praktyczna-w moim rodzinnym domu rodzice kupili jakies 3 lata temu Onkoplasty z okleina drewnopod. na zew.2 dni temu lazac po ogrudku zauwazylem jakby lekkie przejasnienie koloru w por. ze stanem jaki pamietam po zamontowaniu .Od strony poludniowej slonce trawi wszystko swa moca...i tu tez chyba liznelo kolorek....

czandra
30-07-2007, 22:17
Odświeżam temat. Może jakieś nowe uwagi od osób, które użytkują juz kilka sezonów okna PVC w okleinie drewnopodobnej? Czy może jednak zmienilibyście teraz na drewniane, gdyby była taka możliwość?

Edybre
30-07-2007, 22:43
Od 1997 roku, czyli już 10 lat, mam okna drewniane - mahoniowe. Nie były ani razu malowane ani konserwowane, myte natomiast są często, bo nie mamy firanek. Są w stanie idealnym, nie wymagają odświerzenia, aż miło po nich przejechać ręką. Takie aksamitne, ciepłe w dotyku.
Z tego co pamiętam, nie były straaasznie drogie, sąsiedzi płacili tylko ok. 20% mniej za okna PCV. Moje są firmy Tras, oni się chyba potem połączyli z jakąś inną firmą, ale nie wiem jaką.

Zgadzam się, że drewniane sa piękne ale obecne różnice w cenie są powalające. Może 10 lat temu proporcje były inne. Teraz ja za swoje Oknoplasty dwustronny orzech z zabezpieczeniami antywłamaniowymi zapłaciłam ok. 8 k a mój kolega za porównywalną liczbę i wielkość okien drewnianych bez ŻADNYCH zabezpieczeń zapłacił 24 k. To jest przecież kolosalna różnica, nieproporcjonalna do różnic w wyglądzie.

czandra
30-07-2007, 23:28
Róznica może wynikać głów nie z tego, iż producentów okien pvc jest wielu, a porządnych okien drewnianych niwielu. Do tego dochodzi kwestia prstiżu, natury itp. My okna z pvc wybraliśmy świadomie. Dlatego też interesuje mnie, jak ich użytkownicy ocenieją je z perspektywy czasu, zwłaszcza te w okleinie.

d5620s
31-07-2007, 00:43
znajomi mają drewniane w złotym dębie- niestety to własnie drewno ma tendencje do odbarwiania sie na sloncu...ich okna już po 3 latach były zółte bo emisja w tym miejscu spora...
Pod tym wzgledem pcv ma przewagę bo barwnik jest w całej okleinie.
i nie zgadzam się, ze jest to "nowość"-w niemczech takie onka widziałam już kilkanascie lat temu....ostatnio znowu odwiedzałam tych samych znajomych i specjalnie zwróciłam uwage na okna-były w doskonałym stanie -ryski i odbarwienia lekkie owszem ale widoczne tylko z bliska.
Jestem pewna ze drewniane po takim czasie wygladałyby gorzej-nawet konserwowane (wiem bo mama ma drewniane -wymieniane 4 lata temu i tez nie wyglądają zbyt dobrze)

jareko
31-07-2007, 08:32
jakakolwiek okleina - czy kolor czy drewnopodobna - nie odbarwia sie, nie niszczeje (chyba ze na własna prośbę ja mechanicznie uszkodzimy), nie wymaga konserwacji (poza dbałością o czystość) i.... coraz bardziej przypomina prawdziwe drewniane okna :) a jakże często wygląda bardziej "drewniano" jak naturalne drewno
W mej ocenie - okna drewniane to w dalszym ciągu snobizm i silenie sie na "ekologie"
Owszem, są sytuacje gdzie drewno jest niezastąpione - gdy projektant wymyślił coś czego inaczej wykonac sie nie da
Prawie codziennie widzę okna jakie wstawiałem w 97 roku - tak jakby wstawiane były wczoraj - okleina Mahon - znaczy ciemna, teoretycznie najbardziej narażona na odbarwienia z racji nagrzewania

czandra
31-07-2007, 09:39
Konkretna odpowiedź, która utwierdza mnie w słuszności wyboru :D

Magdalllena
09-05-2010, 23:19
Oh Jareko! Ty żyjesz i nawet jeszcze się tu udzielasz! Wiem, wiem, ja tu przecież mało zaglądam....
Przesówka tak nie do końca teges. Coś namieszał znowu kafelkarz, który obkafelkował taras i dolna rama jakaś taka miękka jest. Więc jak będziesz miał dół zleceniowo-sezonowy, to daj znać a ja Ci zlecę konserwację pogwarancyjną. Jakby co to pisz na priv.[/url]



Hej mieczotronix
Trafilam na Twoj wątek z 2007 r. odnośnie okien w okleinie PCV i ciekawi mnie jakie w koncu wybrales i jak się spisują ? Czy możesz polecić firmę ?
My wstępnie wybralismy okna SALAMANDER 3 szybowe w firmie ABATEX z PCV zloty dąb, ale jeszcze nie podpisalismy umowy. Pisalam na PRIVA ale masz zapchaną skrzynkę.

redlum
15-06-2010, 21:11
jak wam doliczają dodatkową opłatę za okleinę drewnopodobną? Bo mnie chcą skasować na +25% za jednolite - zaś jakbym chciał w inny kolor na zewnątrz a inny w środku to +50%. Uważam że to czyste ździerstwo - bo jak chce wstawić lepsze okna energo-oszczędne - których wymiary są takie same jak najtańszych - to muszę zapłacić dwa razy więcej za okleinę.

jareko
15-06-2010, 21:25
Magdallena - Mieczu wybrał PVC w okleinie i nie dzwoni - więc jest zadowolony :)

redlum - i co? Wybierz białe jeśli ci w jakimś systemie wartość dopłat nie odpowiada lub poszukaj innego profilu gdzie dopłaty są mniejsze.
Zdzierstwo? A kto cię do tego zmusza by mieć okna w okleinie? A wybierz sobie energooszczędne w drewnie - na pewno będą tańsze ;) ;) ;)

redlum
16-06-2010, 12:43
uderz w stół a nożyce się odezwą :)

a tak serio widzę, że sprzedajesz okna Schuco - też macie taką samą strategie cenową? Że jak chce okna z okleiną i w ostatniej chwili zdecyduję się na na trzy szyby, a nie dwie - to muszę dopłacić ten podatek od luksusu - którym są okleiny? Trochę mnie to boli i czuję się nabijany w butelkę - zwłaszcza jak chce okna te najlepsze czyli o profilu Corona SI 82+ . No cóż Polska to taki dziwny kraj gdzie trzeba jeszcze sporo dopłacać jak chce się mieć coś ładniejszego. Chyba pozostanie mi tylko negocjacja z firma wstawiającą okna.

jareko
16-06-2010, 13:08
nie wnikam w strategie cenowa
U Jezierskiego dopłata jest +20% zarówno za jedno jak i obustronna okleinie
Każdy producent ma swoje kalkulacje ale od razu pisać ze to zdzierstwo to już lekka przesada.
Jak idziesz do salonu samochodowego i zamawiasz jakiś wyjątkowy kolor lakieru czy ponad standardowe wyposażenie to tez krzyczysz na cały świat ze to zdzierstwo? Albo chcesz i płacisz albo kupujesz standard.
Dla mnie takie teksty są po prostu niepoważne.
Chcesz - płacisz. Nie chcesz - nie płacisz
Twój i tylko twój wybór
A co do Si82+ to uważaj, ma większe ograniczenia gabarytowe jak Si82

bwojtek
16-06-2010, 17:21
jak wam doliczają dodatkową opłatę za okleinę drewnopodobną? Bo mnie chcą skasować na +25% za jednolite - zaś jakbym chciał w inny kolor na zewnątrz a inny w środku to +50%. Uważam że to czyste ździerstwo - bo jak chce wstawić lepsze okna energo-oszczędne - których wymiary są takie same jak najtańszych - to muszę zapłacić dwa razy więcej za okleinę.
Jakież to proste w twoim mniemaniu. Dopłata za okleinę to czyste ździerstwo - szczególnie za wybrany dowolnie zestaw 2 kolorowy... A nie wpadłeś na to, że po pierwsze sama okleina kosztuje, do tego proces okleinowania kosztuje a przy 2-kolorze różnym z obu stron trzeba po prostu wykonać kilka sztang profili specjalnie pod to zamówienie! Minimum są to 4 różne elementy - skrzydło, rama, słupek i listwa przyszybowa czyli 4 różne ustawienia okleiniarki by uzyskać kilkadziesiąt metrów profili (a czasem dodatkowo kilkadziesiąt metrów odpadu). Dopłaty nie biorą się więc z chciwości producentów ale z nieubłaganych zasad ekonomii:yes:

redlum
16-06-2010, 18:44
tak wiem o tym - że to jest kosztowny proces (czas, materiały, wiedza - a zwłaszcza jak chce zestaw dwukolorowy) - ale nie zrozumiałeś do czego się przyczepiłem. Mogę zapłacić za to - ale nie procentowo od wartości okien - tylko np od mb. Bo przy najtańszych oknach jednokomorowych i najdroższych dwukomorowych z zabezpieczeniami oklejenie okna zajmie tyle samo czasu. Zaś cena tej usługi jest różna.
Poruszyłem ten wątek - bo chciałem się dowiedzieć czy wszyscy producenci okien stosują takie triki czy może wyceniają to jakoś inaczej.

Jareko największe okno będę miał 150x150, zaś do tego do chodzą drzwi balkonowe przesuwane w jadalni 240x235 i w salonie 160x235 - oba planuje dwuczęściowe. Szukam czegoś energooszczędnego - bo w domu będzie tylko ogrzewanie podłogowe. Które system drzwi przesuwanych będzie lepszy? HS czy HKS? Jak dobrze się doczytałem - to HS można zrobić na wysokości podłogi - tak aby nie było progu. Jak to wpływa na energooszczędność?

jareko
16-06-2010, 18:54
to nie są triki
To w efekcie czystej kalkulacji podanie wartości procentowej dopłaty do całego okna biorąc pod uwagę jakąś tam uśrednioną proporcję profila do szyby czy inne.
Wszak nie interesuje Cie o ile % droższy jest sam profil bo dopiero wtedy byś zakrzyczał - zdzierstwo !!!!
Poza tym, tak naprawdę nie za bardzo rozumiem. Masz ofertę i tyle. Tak samo się krzywisz jak cokolwiek kupujesz w swym życiu gdzie za podwyższenie standardu czy też estetyki musisz dopłacić?
Masz cenę np. 10.000 za okna białe. Masz 12.000 z okna w jednostronnej okleinie i masz okna za 15.000 w obustronnym kolorze i chwacit - bierzesz to czego pragniesz bądź to na co Cię stać
Wydumany dla mnie problem


zaraz zaraz
czy chcesz powiedzieć że masz mieć różną dopłatę w zależności od zastosowanej szyby? Hmmm... jeśli tak to z lekka jest nie fair. Większość zmianę szyb z jednokomorowych na dwukomorowe liczy jajko oddzielną pozycję, po wybraniu dopłaty za kolor. Jeśli tak robią to faktycznie jest coś nie tak. Bo np. zażyczysz sobie szybę P-4 w wersji dwukomorowej + okucia WK-2 + wszystkie możliwe dodatkowe akcesoria (podraża to okna o średnio 80%)- to cena wyjściowa już wyjdzie sporawa i jak doliczą dopłatę ze kolor... pójdziesz z torbami a najprędzej przespacerujesz się do innego producenta

bwojtek
16-06-2010, 19:06
ale nie zrozumiałeś do czego się przyczepiłem
No chyba faktycznie nie do końca zrozumiałem. Tak jak napisał Jareko - dopłata procentowa do ceny okien białych jest jakimś kompromisem umożliwiającym łatwą kalkulację ceny okien. Jednak jeżeli dopłata liczona też jest do dodatków nie związanych z samym profilem (szyby, okucia) to już coś jest nie tak.
Reasumując:
okna na profilu X kosztują 10tys, kolorowe 12tys, wkład 3 szybowy 2tys, okucia WK1 1zł
na lepszym profilu Y powinno być
okna kosztują 20tys, kolorowe 24tys, wkład 3 szybowy 2tys, okucia WK1 1zł
Jeżeli cena szyb i okuć też rośnie to już ostrzegawcze światełko powinno się zapalić!

jareko
16-06-2010, 19:29
bo tak jak oni liczą ci te okna tak
(do przykładu: cena okien - 10.000, powierzchnia okien - 20mkw, ilość skrzydeł - 20 sztuk):

cena okien Schuco CT-70 Elita (Cava).......................................10.00 0,00 zł
dopłata do okuć WK-2................................................. ....................7.000,00 zł
dopłata do szyby P-4................................................. .......................7.200,00 zł
dopłata do szyby trzyszybowej k=0,6 (laminowane np. P2) lub k=0,5 ( normalne) w promocji do 30 czerwca 2010 roku...........580,00 zł
wartość netto okien z dopłatami (zaokr.) .....................................24.780,00 zł
dopłata do jedno lub obustronnego koloru...................................4.956,00 zł
wartośc netto............................................. ....................................29.736,00 zł

a w mej ocenie powinni liczyć tak (ja tak robię)

cena okien Schuco CT-70 Elita (Cava)........................................10.0 00,00 zł
dopłata do jedno lub obustronnego koloru................................... 2.000,00 zł
dopłata do okuć WK-2................................................. .....................7.000,00 zł
dopłata do szyby P-4................................................. ........................7.200,00 zł
dopłata do szyby trzyszybowej k=0,6 (laminowane np. P2) lub k=0,5 ( normalne) w promocji do 30 czerwca 2010 roku......... 580,00 zł
wartość netto oki............................................... ...............................26.780,00 zł

Moim zdaniem ktoś jednak chce Ciebie zrobić na 3 tysiące

redlum
16-06-2010, 19:56
Jutro się do nich przejadę i zapytam dokładnie - bo może w biurze też mnie nie zrozumieli - tak jak wy na początku. Niby kobieta powiedziała mi - że okleina to +25% od końcowej wartości okna - no ale może miała myśli przed dopłatami.
jareko a może okiem eksperta rzucisz na moje pytanie odnośnie drzwi balkonowych przesuwanych które zadałem parę postów wyżej?

jareko
16-06-2010, 20:11
i powiem ci tak
W dalszym ciągu jestem przeciwnikiem HS-ów gdyż niewiele firm potrafi je dobrze w PVC wykonać, nawet w drewnie też takowych jest niewiele. Niewiele systemów w PVC gwarantuje szczelność górnej jak i bocznej części - szczelność w latach użytkowania a nie w miesiącach. Oddzielnym tematem są brygady montażowe które potrafią toto zamontować i wymierzyć przed zapuszczeniem na produkcję. To naprawdę wyższa szkoła jazdy dla każdego ogniwa cyklu od zamówienia do zamontowania
Lepszym dla mnie rozwiązaniem zawsze będzie HKS - tam skrzydło ma okucia po całym obwodzie, wchodzi w ościeżnicę i dokładnie jest do niej dociskane.
Sam sprzedaje HS-y i je montuję ale, ... i znów na mnie naskoczą hi hi, w systemie w którym wiem, że nie będę miał z nimi kłopotów. A dlaczego? Wejdź na moją strone, popatrz na przekroje, popatrz na zdjęcia z montaży - zrozumiesz dlaczego taki pewny swego jestem
I jakby nie związane z oknem czy też jego montażem - Tynkarzom i innym wykonawcom po zamontowaniu HS-a walić po łapach, przetrącać nogi, wyklinać i od czci i wiary odsądzać jak tylko dotkną sie do przesuwki a jak ją otworzą gdy wokoło jest syf jak nie wiem co to nie oni będą mieć problem tylko TY. Kolejne ekipy sa winne 99,999999% ;) reklamacji na wózki jezdne, na zarysowane bądź uszkodzone prowadnice, na to, że dobre okno wygląda tak jakby miało ze sto lat

redlum
16-06-2010, 20:21
dzięki za info - twoją stronkę już przejrzałem :) Chyba jednak wybiorę HKS - bo jak przy HS zacznie się rozszczelniać - to przy kolejnych zimach stulecia (-30C) będzie mi wiatr hulał po salonie i jadalni i ogrzewanie podłogowe nie da rady. A przy HKS - jaką minimalna wysokość progu da się zrobić?
PS jestem że tak powiem przyszyty do tej jednej firmy - bo mój domek to szeregówka budowana przez inwestora. Niby się z nim dogadałem i mogę sobie wszędzie zwiększyć standard za dopłatą - ale w ramach tego samego dostawcy. Zapytam się ich co sądzą o drzwiach HS - jak wyczuję u nich wahania - to jednak zrezygnuje z HS.

jareko
16-06-2010, 20:26
sanki jezdne musza być nad podłogą wiec próg około 80 cm
hmmm.... a co twej szeregówki to pierwszy raz słyszę by Inwestor tak sztywno trzymał się jednego dostawcy choć podejrzewam dlaczego tak robi
Jak będziesz miał kłopoty z oknami - wal śmiało :)
Zapytam się ich co sądzą o drzwiach HS - jak wyczuję u nich wahania - to jednak zrezygnuje z HKS
chyba miało brzmieć
Zapytam się ich co sądzą o drzwiach HS - jak wyczuję u nich wahania - to jednak zrezygnuje z HS-a

redlum
16-06-2010, 20:33
już poprawione
na dniach dostanę wycenę tego co sobie zażyczyłem - ale już widzę że będę to zmieniać. Jak byłem u nich pierwszy raz - to podałem co chce - czyli zwykle info od laika (okna energooszczędne z zabezpieczeniem antywłamaniowym) teraz po dogłębniejszych wejściu w ten temat mam nadzieje że będę wiedział o co się pytać i do czego przyczepić. Jak dostanę od nich wstępną wycenę i nie będę czegoś rozumiał na pewno się zgłoszę :)

marcinradom
06-01-2016, 22:49
Odgrzewam kotleta sprzed 5,5 roku, ale niech tam. Autor wątku pytał o trwałość okien PVC. Wypowiem się, bowiem od 2001 roku mam w domu zamontowane okna PVC z firmy Vidok, na profilu Veka z jednostronną okleiną złoty dąb. Jeśli chodzi o szczelność, jakość pracy okien to złego słowa powiedzieć nie mogę. Jeśli zaś chodzi o okleinę to już nie jest tak idealnie. W dwóch oknach umieszczonych od strony południowej okleina zaczyna odchodzić od profilu. Wygląda to tak, jakby kurczyła się nieco i ściągała z profilu. Oczywiście okleina odklejona od okna jest krucha i łamliwa. Bardzo to nie rzuca się w oczy, bo pod spodem jest PVC w kolorze miodowym. Jak się ociepli to wrzucę fotki tych defektów.

tomkowz
28-02-2020, 08:59
Cześć marcinradom, jak ta okleina sprawuje się*dziś, 4 lata później?

marcinradom
11-10-2022, 10:31
Cześć marcinradom, jak ta okleina sprawuje się*dziś, 4 lata później?

W 2022 roku niewiele się pogorszyło.