PDA

Zobacz pełną wersję : Cyfrowy Polsat - multiswitch - prawie działa



michalp
31-05-2009, 19:25
Witajcie,

Zamontował nowy talerz, nowy kowerter, multiswitch (terra), podpiąłem wszystko i podłączyłem dekoder Polsatu. Pokazuje poziom satelity na 83-86 procent, ale nie wykrywa Cyfrowego Polsatu. Zrobiłem scan wszystkich kanałów i najpierw nic nie znajdował, aż od mniej więcej połowy "skali" zaczął wyszukiwać różne sieci - jedną z nich nazwał HotBird6, stąd przypuszczenie, że talerz jest ustawiony prawidłowo.

Dlaczego nie mogę odszukać Polsatu?

Michał

niktspecjalny
31-05-2009, 20:19
Co chcesz w konsekwencji z tym Polsatem robić?

naLeśnik
31-05-2009, 20:40
a to CP może działać na multiswitchu?

niktspecjalny
31-05-2009, 21:08
a to CP może działać na multiswitchu?

Właśnie nie można no chyba ,że koledze się uda.

michalp
31-05-2009, 21:26
Tzn. nie rozumiem, dlaczego CP miałby nie działać na multiswitchu - zresztą wielu osobom działa. Przecież multiswitch to nic innego jak możliwość podpięcia różnych dekoderów do jednej anteny satelitarnej. A nie - bo o tym pewnie piszenie - rozdzielenie sygnału z CP z jednej karty.

Michał

edde
31-05-2009, 21:35
to weź może najpierw podłącz bezpośrednio dekoder do konwertera i będziesz wiedział czy to multiswitch jest problemem czy coś innego

niktspecjalny
31-05-2009, 21:38
Tzn. nie rozumiem, dlaczego CP miałby nie działać na multiswitchu - zresztą wielu osobom działa. Przecież multiswitch to nic innego jak możliwość podpięcia różnych dekoderów do jednej anteny satelitarnej. A nie - bo o tym pewnie piszenie - rozdzielenie sygnału z CP z jednej karty.

Michał

Możesz zdradzić u kogo działa?Mam C+ podzieloną spliterem niezależnie do kilku pokoi a Polsat samiuśki na abonamenciku bo niestety mój pan montażysta nie mógł spełnić mojej prośby i go podzielić jak C+.

MARTiiii
31-05-2009, 21:57
Powinien działac z Multiswichem to tylko urzadzenie laczace rozne sygnaly i rozdzielajace je dalej. Spliter to calkiem inna sprawa, nie ma nic wspolnego z multiswichem i tylko Cyfre na dzien dzisiejszy da sie rozdzielic na kilka kart.

Tak jak pisza podlacz dekoder bezposrednio do konwertera. Moze byc problem z kablem, podlaczeniem, konwerterem...

panda
31-05-2009, 21:59
.....mój pan montażysta nie mógł spełnić mojej prośby i go podzielić jak C+.
Bo tylko rzeczy niemożliwe robi się od ręki, za cuda trzeba płacić (np. na tacę) a i tak się nie pojawią :wink:

niktspecjalny
31-05-2009, 22:10
Powinien działac z Multiswichem to tylko urzadzenie laczace rozne sygnaly i rozdzielajace je dalej. Spliter to calkiem inna sprawa, nie ma nic wspolnego z multiswichem i tylko Cyfre na dzien dzisiejszy da sie rozdzielic na kilka kart.

Tak jak pisza podlacz dekoder bezposrednio do konwertera. Moze byc problem z kablem, podlaczeniem, konwerterem...

Ciekawe.Ok.... to po huk multiswich + Polsat jak nie da się go rozdzielić?Tak jak wyżej mu tłumaczono ,niech podłączy go bezpośrednio do konwertera i samo wyjdzie w praniu ...czy winien jest muli...czy cuś innego :)

MARTiiii
31-05-2009, 23:13
Multiswitch jest po to by miec np 3 zwykle tunery dzialajace na jednym talerzu z odpowiednim konwerterem.

Sam mam Cyfre+ wiadomo dlaczego...

edde
01-06-2009, 08:24
w takim wypadku zamiast kombinować z multiswitchem wystarczy antena z konwerterem z poczwórnym wyjściem F (quad czy quatro, nie pamiętam) który można podłączyć do czterech niezależnych tunerów, po co wtedy mieszać multiswitchami?

michalp
01-06-2009, 08:42
A po to, że:
- jeśli masz cztery pokoje, a w jednym będziesz miał dekoder z nagrywaniem (2 przewody), a pozostałych trzech inną satelitę (3 przewody) - już potrzebujesz pięciu wyjść.
- a w jaki sposób dodasz do tego kabla TV naziemną? Multiswitch rozwiązuję sprawę.

Michał

niktspecjalny
01-06-2009, 08:44
Multiswitch jest po to by miec np 3 zwykle tunery dzialajace na jednym talerzu z odpowiednim konwerterem.

Sam mam Cyfre+ wiadomo dlaczego...

Słuchaj gościo pyta konkretnie:


Zamontował nowy talerz, nowy kowerter, multiswitch (terra), podpiąłem wszystko i podłączyłem dekoder Polsatu. Pokazuje poziom satelity na 83-86 procent, ale nie wykrywa Cyfrowego Polsatu............Dlaczego nie mogę odszukać Polsatu?

a ty tłumaczysz mi ,że multiswitch jest po to.......itd.Po co puszczać sygnał przez multi jak i tak CP nie pójdzie,Autor nie pisze ,że chce dzielić sygnał tylko prosi o poradę dlaczego mu nie działa 8) :roll:

piterazim
01-06-2009, 10:49
Witajcie,

Zamontował nowy talerz, nowy kowerter, multiswitch (terra), podpiąłem wszystko i podłączyłem dekoder Polsatu. Pokazuje poziom satelity na 83-86 procent, ale nie wykrywa Cyfrowego Polsatu. Zrobiłem scan wszystkich kanałów i najpierw nic nie znajdował, aż od mniej więcej połowy "skali" zaczął wyszukiwać różne sieci - jedną z nich nazwał HotBird6, stąd przypuszczenie, że talerz jest ustawiony prawidłowo.

Dlaczego nie mogę odszukać Polsatu?

Michał

jeśli się nie mylę to polsat jest nadawany przez hotbirda - ustawiłeś na złego satelitę, bo jeśli masz tylko siłę ale nie masz jakości no to źle w niebo celujesz

tutaj masz http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic398015.html



1.Trzeba tylko podejrzeć mniej więcej w jakim kierunku jest ona ustawiona u sąsiadów na Hot brida.
2.Zamontować nie dokręcając mocno zacisków tak żeby można było nią poruszać w pionie i poziomie i nie zabardzo do góry (celowałem za wysoko)
3.Upewnić się czy napewno wszystko jest podłączone !!!
4.W menu- instalacja -Skanowanie transpondera-wpisać te parametry: HotBird 13 E 12188MHz, polaryzacja Pionowa, FEC=3/4

Instalacja >Skanowanie transpondera > Ustaw tam częstotliwość CP oczywiście z Hot Birda (HotBird 13 E 12188MHz) i nie naciskaj OK tylko ustawiaj antenę w tych kierunkach, aż pojawi ci się biały pasek tam gdzie pisze Sygnał Trochę to potrwa i nie za szybkie ruchy ale w pewnym momencie powinien się pojawić !!! Jeśli złapiesz sygnał wyjdź do menu Instalacja i wtedy włącz skanowanie sieci.

michalp
01-06-2009, 12:05
Tak sobie teraz pomyślałem, że może chodzić o co innego - jak pisałem wcześniej, próba wyszukania kanałów do połowy zakresu nie dała wyników, a dopiero od połowy - zaczął wyszukiwać kanały.

Więc może po prostu - jakiś wtyk od dolnego zakresu satelity jest źle zarobiony?

Michał

MARTiiii
01-06-2009, 12:32
Chyba napisałem wczesniej by sprawdzić kable i konwerter... a ze ktos nie wie do czego jest multiswich to opisalem...

lazik
01-06-2009, 13:41
Chyba napisałem wczesniej by sprawdzić kable i konwerter... a ze ktos nie wie do czego jest multiswich to opisalem...
A do multiswitch dochodzą 4 kabelki w polaryzacjach H.Hi / H.Lo / V.Hi / V.Lo i żeby wszystko działało to te kabelki wychodzące z konwertera QUATTRO (nie mylić z QUAD) też mają określone polaryzacje i wszystko musi być spięte jeden do jednego. Nie można pozamieniać kabelków bo będzie na jednych działał a na innych nie.

michalp
01-06-2009, 20:00
Tak, jutro będę sprawdzał okablowanie.

Mam też pytanie - czy można miernikiem sprawdzić przy antenie, czy multiswitch prawidłowo działa - gdzieś czytałem o różnych napięciach dla odpowiednich polaryzacji?

Michał

rume
01-06-2009, 21:11
lazik ma rację na moje to kable pozamieniane pomiędzy multi i konwerterem.
Na miernik szkoda czasu ;) Sprawdź kable i po problemie.

PS. Ja mam podzielone C+ CP i TNK :) na 4 pokoje :) Pozdrawiam

niktspecjalny
01-06-2009, 21:21
lazik ma rację na moje to kable po zamieniane pomiędzy multi i konwerterem.
Na miernik szkoda czasu ;) Sprawdź kable i po problemie.

PS. Ja mam podzielone C+ CP i TNK :) na 4 pokoje :) Pozdrawiam

Ile chcesz za informację jak to zrobiłeś albo jak Ci to zrobili... :D :D :D :wink: :wink: :wink:

rume
01-06-2009, 21:49
Sam sobie zrobiłem :)

edde
01-06-2009, 21:55
i pewnie nie powiesz nam jak to zrobiłeś ani czy podzieliłeś tylko sygnał czy też róniez uprawnienia :cry:

rume
01-06-2009, 21:59
Mam podzielone uprawnienia
Układ taki
2 x konwerter Quattro (A+HB) + multiswitch
4x dekoder na linuksie z ethernet
po jednej karcie w każdym dekoderze
kartę z CP mam ze starego dekodera dzięki czemu można było odczytać Boxkey co jest potrzebne do rozdzielenia uprawnień.
Pozdrawiam

niktspecjalny
02-06-2009, 06:33
Mam podzielone uprawnienia
Układ taki
2 x konwerter Quattro (A+HB) + multiswitch
4x dekoder na linuksie z ethernet
po jednej karcie w każdym dekoderze
kartę z CP mam ze starego dekodera dzięki czemu można było odczytać Boxkey co jest potrzebne do rozdzielenia uprawnień.
Pozdrawiam

Trochę to skomplikowane ale jak działa to tylko pozazdrościć.Podejrzewam ,że bardziej szczegółowo i mniej technicznie się nie da więc nie zawracam ci głowy.Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal".

pzdr

pierwek
02-06-2009, 07:01
Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal"

:o a jakie to ma znaczenie?

rume
02-06-2009, 07:13
Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal"

:o a jakie to ma znaczenie?

No właśnie :)
Opłaty w zależności od abonamentu. z każdej platformy po jednym abo.

pierwek
02-06-2009, 07:16
i to jest uczciwe... cokolwiek stałoby w regulaminie

niktspecjalny
02-06-2009, 07:17
Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal"

:o a jakie to ma znaczenie?

Przecież nie ciebie pytam 8) :lol: .Dla mnie ma znaczenie dla ciebie to beż znaczenia skoro pytasz. :roll:

niktspecjalny
02-06-2009, 07:18
Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal"

:o a jakie to ma znaczenie?

No właśnie :)
Opłaty w zależności od abonamentu. z każdej platformy po jednym abo.

No i sie dowiedziałem. :roll:

michalp
02-06-2009, 19:56
Wracając do tematu :D

Przestawiłem nieco antenę i na pasku w dekoderze mam ok. 76 procent poziom sygnały, ale dolny pasek - niestety 0. Efekt? Skanuję kanały, wyszukuje nazwy (są też kanały z Polsatu Cyfrowego), ale niestety - przy próbie wejścia w dany kanał - brak sygnału.

Przypuszczam, że problem tkwi w tym, że akurat na Hot Birdzie - może nieco przesłaniać mi budynek - mam okap odstający od ściany na ok. 80 cm. Wysięgnik mam przykręcony do ściany i on odstaje ok. 120 cm, a antena ma 80 cm średnicy. I patrzy prawie równolegle do ściany (prawie, czyli delikatnie na ścianę). Czy to może być przyczyną czy może coś innego - złe podłączenie)?

Dlaczego mogę wyszukać kanały, a nie mam obrazu albo - przy niektórych kanałach - pokazał mi się na chwilę dolny pasek, ale był niewielki.

Michał

bolix
02-06-2009, 20:28
czy koniec końców CP można podłączyc przez multiswicha z dobrym skutkiem, czy nie? ma ktoś z was tak to zrobione?

michalp
02-06-2009, 20:54
Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

Michał

pierwek
03-06-2009, 06:53
a ja mam pytanie do rume - jak to u Ciebie działa? z komputera robiącego za dekoder przekazujesz uprawnienia do normalnych dekoderów przy TV? Rozumiem że taki dekoder przy TV obsługuje jednocześnie kilka platform? Bo w innym przypadku ilość dekoderów byłaby masakryczna.
N-kę też tak rozdzielasz?

kolorado
03-06-2009, 10:15
a ja mam pytanie do rume - jak to u Ciebie działa? z komputera robiącego za dekoder przekazujesz uprawnienia do normalnych dekoderów przy TV?
Podejrzewam, że nie są to normalne dekodery, tylko takie z softem "alternatywnym" obsługujące wszystkie systemy kodowania jednocześnie.

Arkadly
03-06-2009, 12:12
Jeden dekoder z czytnikiem kart - jedna karta, czyli jesli dzieli uprawnienia z n, CP, C+ to musi mieć co najmniej 3 tunery z czytnikami kart.
A napisał, że ma 4 dekodery na linuksie, to było wprost powiedziane.

C+ i n to żadna filozofia, trochę trudniej jest z CP, bo trzeba poszukać kogoś z starym dekoderem, takim gdzie da się boxkey wyciągnąć.

kolorado
03-06-2009, 13:42
Jeden dekoder z czytnikiem kart - jedna karta, czyli jesli dzieli uprawnienia z n, CP, C+ to musi mieć co najmniej 3 tunery z czytnikami kart.


Może mieć też jeden tuner z 3-ma czytnikami. Ale prawdopodobnie jest jak piszesz - każdy tuner robi jednocześnie jako serwer i klient.
Zresztą ogólnie nie ma to większego znaczenia...

rusek007
03-06-2009, 13:52
Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

Michał
Taki fachowiec, , wszystkie platformy może swobodnie oglądać, czyli może wszystko z wyjątkiem ustawienia anteny :D

niktspecjalny
03-06-2009, 19:06
Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

Michał
Taki fachowiec, , wszystkie platformy może swobodnie oglądać, czyli może wszystko z wyjątkiem ustawienia anteny :D

Pewne jest jedno.On teoretyzuje zero faktów.Wszystko ma ale tego nie widać. :wink: :wink: :wink:

robdk
04-06-2009, 09:35
Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

Michał
Taki fachowiec, , wszystkie platformy może swobodnie oglądać, czyli może wszystko z wyjątkiem ustawienia anteny :D

Pewne jest jedno.On teoretyzuje zero faktów.Wszystko ma ale tego nie widać. :wink: :wink: :wink:

Czytam i czytam ten wątek i już kilka razy miałem napisać a teraz już nie wytrzymałem ;)

Otóż mylimy tu dwa pojęcia:
- rozdział sygnału anteny na poszczególne tunery
- rozdział uprawnień dla danej platwormy na kilka tunerów.
Są to dwie różne rzeczy i nie należy ich mylić.

I tak rozdział sygnału anteny satelitarnej jest realizowane multiswitchem który może być w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb i zastępuje wiele anten satelitarnych na jedną. Więc nie trzeba jak mamy np. dwa lub więcej tunerów w domu montowania wielu anten a wystarczy tylko jedna zbiorcza. Więc ta instalacja działa dla każdej platformy, FTA oraz dowolnego tunera satelitarnego.
Więc twierdzenie, że na multiswichu wszystkie platformy działają jest jak najbardziej prawdziwe, ale trzeba oczywiście mieć opłacone abonamenty dla każdego operatora do każdego tunera (oczywiście porócz tunerów FTA ;) )

Drugim rodzajem jest podział uprawnień by opłacać jeden abonament i mieć go dostępnego na wielu tunerach. Taki podział jest możliwy obecnie dla patformy C+ i nie wiem ale może i dla N-ki. Cyfrowego polsatu niestety się nie da tak na dzień dzisiejszy zrobić. Takie podziały robi się na urządzeniu zwanym spliterem które robi za serwer uprawnień i w nim siedzi oryginalna katra C+ a kabelkami są podłączone do niego karty klienckie w formie płytki drukowanej które się umieszcza w slotach kart Tunerów. Uprawnienia są wysyłane do nich i można niezależnie oglądać różne kanały w obrębie jednego abonamentu. Niemniej jednak trzeba te tunery podłączyć do anten satelitarnych i tu ma właśnie uzasadnienie zastosowania układu Multiswicha o którym jest ten wątek.

rusek007
04-06-2009, 09:43
robdk Ameryki nie odkryłeś.
N-ki się nie rozdzieli. Jeżeli już to TNK (a to jest inna platforma)

robdk
04-06-2009, 09:50
Wiem, że nie odkryłem ale jakoś nie widziałem, by to było dobrze zrozumiane bo mieszało się w wątku np. że nie wszystkie paltformy chodzą na multiswichu.

Co do N poprostu nie wiedziałem więc dałem że może acz nie napewno.
Nie siedzę już w temacjie jakieś 3 lata więc dużo się mogło zmienić.

pierwek
04-06-2009, 09:56
A ja właśnie z jakiegoś wpisu zrozumiałem że uprawnienia N-ki można rozdzielić i mnie to zdziwiło (a wiedziałem że działa to tylko na C+). Dlatego wiele osób bierze C+ żeby można było na kilku TV oglądać różne programy z pakietu cyfrowego.

rusek007
04-06-2009, 10:01
Masz rację, że często tu ludzie gmatwają pojęcia, warto pomyśleć o specjalnej stronie poświeconej TVSAT w dmku jednorodzinnym. Wszyscy podpieramy się schematami z Dipola, ale dla laika to może być czarna magia. :D

niktspecjalny
04-06-2009, 10:02
Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

Michał
Taki fachowiec, , wszystkie platformy może swobodnie oglądać, czyli może wszystko z wyjątkiem ustawienia anteny :D

Pewne jest jedno.On teoretyzuje zero faktów.Wszystko ma ale tego nie widać. :wink: :wink: :wink:

Czytam i czytam ten wątek i już kilka razy miałem napisać a teraz już nie wytrzymałem ;)

Otóż mylimy tu dwa pojęcia:
- rozdział sygnału anteny na poszczególne tunery
- rozdział uprawnień dla danej platwormy na kilka tunerów.
Są to dwie różne rzeczy i nie należy ich mylić.

I tak rozdział sygnału anteny satelitarnej jest realizowane multiswitchem który może być w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb i zastępuje wiele anten satelitarnych na jedną. Więc nie trzeba jak mamy np. dwa lub więcej tunerów w domu montowania wielu anten a wystarczy tylko jedna zbiorcza. Więc ta instalacja działa dla każdej platformy, FTA oraz dowolnego tunera satelitarnego.
Więc twierdzenie, że na multiswichu wszystkie platformy działają jest jak najbardziej prawdziwe, ale trzeba oczywiście mieć opłacone abonamenty dla każdego operatora do każdego tunera (oczywiście porócz tunerów FTA ;) )

Drugim rodzajem jest podział uprawnień by opłacać jeden abonament i mieć go dostępnego na wielu tunerach. Taki podział jest możliwy obecnie dla patformy C+ i nie wiem ale może i dla N-ki. Cyfrowego polsatu niestety się nie da tak na dzień dzisiejszy zrobić. Takie podziały robi się na urządzeniu zwanym spliterem które robi za serwer uprawnień i w nim siedzi oryginalna katra C+ a kabelkami są podłączone do niego karty klienckie w formie płytki drukowanej które się umieszcza w slotach kart Tunerów. Uprawnienia są wysyłane do nich i można niezależnie oglądać różne kanały w obrębie jednego abonamentu. Niemniej jednak trzeba te tunery podłączyć do anten satelitarnych i tu ma właśnie uzasadnienie zastosowania układu Multiswicha o którym jest ten wątek.

Gdzie tu mylimy dwa pojęcia? :roll:
Zasadę działania opisałeś wzorowo dla splitera i dla multi...Dla mnie nadal nie wytłumaczone jest co w konsekwencji autor chce oglądać
(bo o to chyba idzie)?Boryka się ze znalezieniem rozwiązania,które i tak prowadzi do tego by coś ogladać a nie jak opisujesz uczyć się zasady działania wspomnianych urządzeń.

Dlaczego nie mogę odszukać Polsatu?

niktspecjalny
04-06-2009, 10:13
Masz rację, że często tu ludzie gmatwają pojęcia, warto pomyśleć o specjalnej stronie poświeconej TVSAT w dmku jednorodzinnym. Wszyscy podpieramy się schematami z Dipola, ale dla laika to może być czarna magia. :D

Super pomysł.
Wtedy dany zainteresowany albo opisze dla laika jak ma to u siebie zrobione albo zapyta jak w domku jedn...można oglądać wszystkie platformy np w czterech miejscach niezależnie powtarzam np.Ile to kosztuje ,czy robił to sam ,czego użył by to mieć itp.Sami doskonale wiecie ,że technika idzie do przodu i za jakiś czas nie trzeba bedzie multi,spliterów tylko jednego urządzenia ,które pozwoli nam na oglądanie TV.Na dzień dzisiejszy sam nie wiem czy moje 1500 zł poszło na marne czy nie.Wejdzie usługa C+:


Cyfra+ planuje uruchomienie do końca roku oferty Video on Demand umożliwiającej wypożyczanie filmów bez wychodzenia z domu. Platforma rozpocznie też testy usługi Multiroom, która pozwala na odbieranie programów na dwóch telewizorach w ramach jednego abonamentu

rusek007
04-06-2009, 10:19
Z ta usługa Multiroom prawdopodobnie nie będzie tak różowo.
Raz, że nie bedzie za darmo.
Dwa, co kilka godzin będzie potrzeba wyjecia karty (córki) i zblizenia jej do karty (matki) aby uzyskać uprawnienia.

niktspecjalny
04-06-2009, 10:23
Z ta usługa Multiroom prawdopodobnie nie będzie tak różowo.
Raz, że nie bedzie za darmo.
Dwa, co kilka godzin będzie potrzeba wyjecia karty (córki) i zblizenia jej do karty (matki) aby uzyskać uprawnienia.

:o :o :o . tylko czy ten misterny plan w wieczne oglądanie C+ niezależnie w każdym z pomieszczeń za pomocą kart klienckich dekoderów i splitera itp.nie padnie na pysk bo wyprze go i zarazem uniemożliwi takie oglądanie wspomniany multiroom?

raffran
04-06-2009, 10:27
O spliterach juz bylo tak jak i o multisw.
Kilkanascie,no moze kilkadziesiat postow wyzej lazik wspominal o konwerterach.
Byc moze wlasnie tutaj trzeba poszukac przyczyny. Z konwerterow QUAD i QUATTRO tylko jeden poprawnie wspolpracuje z multiswit. a drugi nie przepuszcza niektorych pasm.

rusek007
04-06-2009, 10:35
niktspecjalny, nie kracz :-?

niktspecjalny
04-06-2009, 10:43
O spliterach juz bylo tak jak i o multisw.
Kilkanascie,no moze kilkadziesiat postow wyzej lazik wspominal o konwerterach.
Byc moze wlasnie tutaj trzeba poszukac przyczyny. Z konwerterow QUAD i QUATTRO tylko jeden poprawnie wspolpracuje z multiswit. a drugi nie przepuszcza niektorych pasm.

Który?

http://www.dipol.com.pl/konwertery_satelitarne_bib11.htm

Ot tak fajna stronka.

rusek007
04-06-2009, 10:46
O spliterach juz bylo tak jak i o multisw.
Kilkanascie,no moze kilkadziesiat postow wyzej lazik wspominal o konwerterach.
Byc moze wlasnie tutaj trzeba poszukac przyczyny. Z konwerterow QUAD i QUATTRO tylko jeden poprawnie wspolpracuje z multiswit. a drugi nie przepuszcza niektorych pasm.

Pisz jasno, że z multiswitchem tylko Qattro, bo wychodzi kaszna i ludzie zaczną kombinować.

niktspecjalny
04-06-2009, 10:47
niktspecjalny, nie kracz :-?

Mój montier powiedział ,żebym na razie oglądał spokojnie.Sam wiesz ,że do tego C+ dąży.Nie kraczę tylko realnie wypowiadam swój pogląd na tą sprawę.Co z tego ,że dzisiaj mam jak w październiku zniknie mi bezpowrotnie.(odpukałem) :roll: :wink:

rusek007
04-06-2009, 10:52
Moim zdaniem bedzie to samobój dla cyfry, bo na dzień dzisiejszy tylko dla tej usługi a nie ceny, czy oferty ludzie w domkach biorą cyfrę.

raffran
04-06-2009, 10:56
O spliterach juz bylo tak jak i o multisw.
Kilkanascie,no moze kilkadziesiat postow wyzej lazik wspominal o konwerterach.
Byc moze wlasnie tutaj trzeba poszukac przyczyny. Z konwerterow QUAD i QUATTRO tylko jeden poprawnie wspolpracuje z multiswit. a drugi nie przepuszcza niektorych pasm.

Pisz jasno, że z multiswitchem tylko Qattro, bo wychodzi kaszna i ludzie zaczną kombinować.

Spoko, napisalem o tym w ten sposob,bo nie pamietalem ktory jest ktory.
Gdybym sie pomylil, to by dopiero sie namieszalo.

niktspecjalny
04-06-2009, 11:02
Tak naprawdę to prawie niczym się nie różnią może tylko tym ,że quad ma w sobie muliswicha.Ot i wsio.,Który według ciebie zakłóca zapewne wiesz lepiej ode mnie. :)

frykow
04-06-2009, 15:05
robdk Ameryki nie odkryłeś.

Ale przynajmniej zebrał informacje w jednym miejscu i wyjaśnił działanie splitera.

A chciałbym się dopytać - czy istnieją "pirackie" metody na oglądanie np. N na wielu dekoderach mając jeden abonament? Pisało coś o zastosowaniu w tym celu komputera z oprogramowaniem, ale może ktoś by rzucił więcej światła na tą sprawę?

manieq82
04-06-2009, 16:25
raczej nie ma
gadałem z kolesiem na wolumenie - a chłopaki obcykani chyba :) - tylko c+ dostałem odpowiedź można splitować - przynajmniej sprzętowo, za pomocą kabelków i kart
chyba że tym linuchem ale to kolega niech sie wypowie, opowie, opisze
chętnie posłuchamy... :roll:

niktspecjalny
04-06-2009, 16:37
robdk Ameryki nie odkryłeś.

Ale przynajmniej zebrał informacje w jednym miejscu i wyjaśnił działanie splitera.

A chciałbym się dopytać - czy istnieją "pirackie" metody na oglądanie np. N na wielu dekoderach mając jeden abonament? Pisało coś o zastosowaniu w tym celu komputera z oprogramowaniem, ale może ktoś by rzucił więcej światła na tą sprawę?

Toż to właśnie wyżej o to chciałem wypytać.Możliwość jest ale chyba nie chcesz o tym gadać tu na publicznym ,że jakiś na klient rąbie sobie platformy cyfrowe na lewo i prawo za jedyna 20 zyla/miesiąc dostając co miesiąc prezenty . :D :D

manieq82
04-06-2009, 17:17
niech pisze "metaforami" :)

MARTiiii
04-06-2009, 19:28
Ja postawiłem na cyfrę tylko ze wzgleduna mozliwosc rozdzialu sygnalu. Inaczej bral bym N'ke.

Jak ten multiroom bedzie drogi albo upierdliwy w uzytkowaniu to zrezygnuje z Cyfry bo jest za droga.

niktspecjalny
04-06-2009, 19:40
Ja postawiłem na cyfrę tylko ze wzgleduna mozliwosc rozdzialu sygnalu. Inaczej bral bym N'ke.

Jak ten multiroom bedzie drogi albo upierdliwy w uzytkowaniu to zrezygnuje z Cyfry bo jest za droga.

Sama ci się wyłączy.Ta twoja C+ działa na multiswichu?

MARTiiii
04-06-2009, 19:59
Co mi sie wylaczy? Jak ci chodzi o ten multiroom to go wezme ale tlyko jesli bedzie w normalnej cenie, czyli symbolicznej i normalnie bedzie dzialac.


Tak multiswich + tuner cyfry + jeden normalny ale narazie bez splitera bo dopiero co zaczynam mieszkac.

rume
04-06-2009, 20:00
Widzę że troszkę namieszałem w tym wątku:) więc trza troszkę wyprostować.
Nie chcę byc odbierany za pirata bo tak nie jest.

Więc mam 4 dekodery na linuksie z ethernet. Jeden z nich mam z dwoma czytnikami i trzy z jednym, dwa dekodery robią za serwery(również jako klienci dla siebie nawzajem) a pozostałe dwa jako klienci.

Pakiety mam normalnie opłacane co mnie kosztuje około (przy aktualnych promocjach cyfry około 100PLN/m-ąc.
CPolsat około 60 cyfra ( w promocji) chyba 30 i TNK 10.
Koszt wszystkich dekoderów około 2 tyś (można taniej 1,4 tyś można drożej)
Jak już wcześniej pisałem Polsat mogę dzielić dlatego gdyż jestem posiadaczem starego dekodera z którego można było uzyskać BoxKey, który jest potrzebny aby można używać karty w tym systemie. Obecnie dostępne dekodery z CP nie umożliwiają uzyskania BoxKey. C+ oraz TNK można dzielić bez problemu. Dekodery na linuksie są wielosystemowe.
Pozdrawiam

niktspecjalny
04-06-2009, 20:29
Co mi sie wylaczy? Jak ci chodzi o ten multiroom to go wezme ale tlyko jesli bedzie w normalnej cenie, czyli symbolicznej i normalnie bedzie dzialac.


Tak multiswich + tuner cyfry + jeden normalny ale narazie bez splitera bo dopiero co zaczynam mieszkac.

Próbujesz rozdzielać sygnał tak ?Multis masz przyszłościowo?Jak c+ wprowadzi usługę to będzie ja można podzielić na dwa pokoje na jednym abonamencie.Sądzisz ,że będą małe opłaty ,żeby tak jak u mnie dzielić w cztery miejsca.Zablokują i finito.Cały plan oglądania idzie w niebyt.

MARTiiii
04-06-2009, 22:40
Nie no multis juz teraz uzywam bo mam tuner cyfry i drugi zwykly (w roznych pokojach), a planuje dolozyc jeszcze w ciagu m-c jeszcze jeden tuner oraz splitera by rozdzielic cyfre na 2 karty. Czyli razem bede mial 2x cyfra i 1x zwykly tuner.

Jak multiroom ma dzialac to wiem. Pisze tylko ze jak dadza jakies powalone ceny to zmienie platforme bo ogolnie Cyfra jest najdrozsza (trudno sie mowi) i jak dla mnie ratuje ja tylko rozdzielenie sygnalu na kilka pokoi. Multiswitch i tak bedzie mi potrzebny bo mam tez inne zwykle tunery.

niktspecjalny
04-06-2009, 23:20
Najlepiej jak pogadamy przy browarku bo bez tego nijak nie rozwiążemy problemu.Albo wiesz co do mnie z Lublina masz 30 km wpadnij i po kłopocie. :D :D :D :wink: :wink: :wink:

michalp
11-06-2009, 20:05
Wracając do tematu wątku - melduję wykonania zadania, czyli CP na multiswitchu ruszył.

Michał

rume
12-06-2009, 10:02
To zamelduj jeszcze co było nie tak, może się komuś przydać. Pewnie kabelki pomieszane przy konwerterze.

niktspecjalny
12-06-2009, 10:17
Wracając do tematu wątku - melduję wykonania zadania, czyli CP na multiswitchu ruszył.

Michał

Ktoś gdzieś wyżej mówił o metaforach.To nie jest metafora???.Ruszył?.Co to znaczy?Podzieliłeś go i niezależnie oglądach na więcej niż jednym TV? :roll:

michalp
12-06-2009, 11:21
To zamelduj jeszcze co było nie tak, może się komuś przydać. Pewnie kabelki pomieszane przy konwerterze.

Po pierwsze, to jeszcze raz zarobiłem wtyki, kupiłem sobie taki fajny kluczyk i myślę, że teraz jestem pewnien połączenia.

Po drugie - najpewniej w jednym miejscu były pomylowane kable.

***

Na razie górny pasek 94 procent, dolny 62 procent i zostawiłem, a kiedyś w wolnej chwili pobawię się w bardziej precyzyjne ustawienie.

***


Ktoś gdzieś wyżej mówił o metaforach.To nie jest metafora???.Ruszył?.Co to znaczy?Podzieliłeś go i niezależnie oglądach na więcej niż jednym TV?

Już to było wiele razy wyjaśniane w tym wątku :evil:

****

Pozdr.,
Michał