PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejniki Aluminiowe



neoTz
01-06-2009, 11:28
Witam,
jestem zdecydowany na zakup grzejników aluminiowych mogących współpracować z instalacją miedzianą.
Przeglądałem wiele ofert na allegro i nie wiem na jakie się zdecydować ponieważ jest wiele różnych firm produkujących takie grzejniki dlatego proszę was o doradztwo.
Jakiej produkcji grzejniki najlepiej wybrać: Polskie, Włoskie bo takich widzę, że jest sporo producentów czy może jakieś inne. Chińskie oczywiście odpadają. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na oku mam grzejniki takich firm jak: KFA, FLUORISH, FERROLI, FONDITAL.

Bardzo proszę o opinię.

zbigmor
01-06-2009, 11:29
Witam,
jestem zdecydowany na zakup grzejników aluminiowych mogących współpracować z instalacją miedzianą.
Przeglądałem wiele ofert na allegro i nie wiem na jakie się zdecydować ponieważ jest wiele różnych firm produkujących takie grzejniki dlatego proszę was o doradztwo.
Jakiej produkcji grzejniki najlepiej wybrać: Polskie, Włoskie bo takich widzę, że jest sporo producentów czy może jakieś inne. Chińskie oczywiście odpadają. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na oku mam grzejniki takich firm jak: KFA, FLUORISH, FERROLI, FONDITAL.

Bardzo proszę o opinię.


A co to dla Ciebie oznacza "najlepsze"?

neoTz
01-06-2009, 11:49
No właśnie w tym problem, że nie wiem na co zwrócić uwagę. W tym momencie patrzę tylko na cenę. Dlatego chciałbym zapytać o opinię tych, którzy się na tym znają.

daggulka
01-06-2009, 12:06
Mam grzejniki aluminiowe KFA ... grzejniki jak grzejniki, strzelać z tego nie będę :roll: .
Kraków , a co za tym idzie - serwis mam niedaleko, sklep w którym kupiłam także dość spory i wieloletni , więc nie zwinie się za pół roku - jest do kogo uderzyć w razie nagłej awarii :wink: . No i KFA - raczej wieloletni producent, więc wierzę, iż przetestowali swój towar wiele razy i dokładnie :wink: :lol: .

Acha - jedyny ....nie wiem jak to nazwać ... hm ... zarzut?
chyba razczej ostrzeżenie :roll:

w instalacji miedzianej połączonej u mnie z grzejnikami aluminiowymi zaczął wydzielać sie wodór - pomimo tego, iż KFA w papierach pisze, iz grzejniki moga współpracowac z instalacja miedzianą :wink:

dlatego - jakiekolwiek aluminiowe byś nie wybrał - koniecznie odpowietrzniki automatyczne w rozdzielnicach , a jeśli nie przeszkadza Ci niewielki kawałek metalu na koncówce grzejnika - także w grzejnikach na poddaszu :wink:
do tego inhibitor wlać do instalacji profilaktycznie i powinno funfgować :wink: :D

zbigmor
01-06-2009, 12:29
No właśnie w tym problem, że nie wiem na co zwrócić uwagę. W tym momencie patrzę tylko na cenę. Dlatego chciałbym zapytać o opinię tych, którzy się na tym znają.

Ale które cechy są dla Ciebie ważne, bo np. cena jest sprawą jasną, trwałość w praktyce będzie trudno określić bo raczej nie znajdziesz nikogo, kto w jednej instalacji ma różnego typu grzejnjki i to tyle lat, aby określić ich trwałość. Co do wyglądu to sprawa ważna, ale względna. Wydajność można znaleźć w parametrach technicznych, ale nie różnią się od siebie na tyle, aby było warto kruszyć kopii.
Moja rada - patrz na wygląd i cenę oraz zaufanie do producenta.

odaro
01-06-2009, 16:57
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe

zbigmor
02-06-2009, 08:27
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe


Teoretycznie można, w praktyce lepiej tego nie robić. Ja oparłbym się o opinię producenta grzejników.

odaro
02-06-2009, 15:30
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe


Teoretycznie można, w praktyce lepiej tego nie robić. Ja oparłbym się o opinię producenta grzejników.

Producent grzejników aluminiowych twierdzi że można a producent grzejników stalowych że nie można. :(

P:)apolinek
04-06-2009, 06:37
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe
Znajomy tak ma i wszystko działa bez zarzutu.

odaro
04-06-2009, 10:30
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe
Znajomy tak ma i wszystko działa bez zarzutu.

A pamiętasz producentów tych grzejników

zbigmor
04-06-2009, 10:38
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe
Znajomy tak ma i wszystko działa bez zarzutu.

Jak długo tak ma?

P:)apolinek
04-06-2009, 10:48
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe
Znajomy tak ma i wszystko działa bez zarzutu.

Jak długo tak ma?
Bodajrze od jesieni 2007.

P:)apolinek
04-06-2009, 10:50
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe
Znajomy tak ma i wszystko działa bez zarzutu.

A pamiętasz producentów tych grzejników
Niestety nie pamiętam producetów grzejników,zadzwonie jak znajoimy bedzie w domu bo pewnie nie pamieta jakiej firmy ma grzejniki.

zbigmor
04-06-2009, 10:58
A czy można w jednej instalacji połączyć grzejniki aluminiowe i stalowe i do tego dochodzi jeszcze miedź w kotłowni.

W jednym pomieszczeniu muszę zainstalować płytowe grzejniki higieniczne natomiast na poddaszu chciałbym mieć aluminiowe
Znajomy tak ma i wszystko działa bez zarzutu.

Jak długo tak ma?
Bodajrze od jesieni 2007.


Problem korozji elektrochemicznej nie nastąpi raczej po takim czasie.