PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk Czy zabudowa poddasza?



damianexus
01-06-2009, 13:38
Mam głupie pytanie a w zasadzie chwilową wątpliwość. Co najpierw należy wykonać tynk w całym domui czy ocieplenie i zabudowę poddasza płytami KG i dopiero wszedzie tynki?

zbigmor
01-06-2009, 13:57
Mam głupie pytanie a w zasadzie chwilową wątpliwość. Co najpierw należy wykonać tynk w całym domui czy ocieplenie i zabudowę poddasza płytami KG i dopiero wszedzie tynki?


Dla zasady najpierw tynki. Jak już wyschną to bez stresu ocieplenie i zabudowa.

Trociu
01-06-2009, 14:16
możesz zrobić zabudowę aż do folii paroizolacyjnej (jeżeli masz ją na całości połaciu), tynki i po ich wyschnięciu płyty i spachlowanie.

FlashBack
01-06-2009, 17:50
Mam głupie pytanie a w zasadzie chwilową wątpliwość. Co najpierw należy wykonać tynk w całym domui czy ocieplenie i zabudowę poddasza płytami KG i dopiero wszedzie tynki?
o ile praca z sucha to wykonanie zabudowy skosow i sufitow to, najlepiej jest wykonac wszystkie prace "mokre" (tynki, wylewki). inna sprawa to, zapewnienie wentylacji nie przeciagow dla suszenia tynkow wiec zasadne jest wykonac prace jak proponuje Torciu.

damianexus
01-06-2009, 19:54
dziekuje wam za rady i tak zrobie. Najpierw tynki a pozniej zaczne KG i ocieplanie poddasza. Swoją drogą to jak długo trzeba odcekać do pełnego wyschnięcia tynków tak aby mozna było robić np gładź?

dozi
02-06-2009, 00:45
najpierw tynki, a potem ocieplenie i sucha zabudowa

dobre dwa tygodnie schnięcia by się zdało.