PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić cydr?



Agduś
01-06-2009, 21:30
Jeżeli TU nie znajdę odpowiedzi, to juz chyba nigdzie! Wygooglować próbowałam i nic! Wiem, że gdzieś w Polsce jakaś firma produkuje i sprzedaje. Z własnych jabłek ekologicznie uprawianych. Niestety, nie udało mi się znaleźć go w sklepach.
Zresztą nie musi być z ekologicznej uprawy. Po prostu mam ochotę przypomnieć sobie ten smak. Chodzi mi o taki cydr, jaki robią we Francji - alkoholowy, jabłkowy (ta gruszkowa oranżadka z puszki, którą sprzedają w IKEI jakoś mi nie podeszła).

ponury63
01-06-2009, 22:00
Wygooglane ;)
Nie próbowałem, ale tu piszą o firmie >> http://cydr.eu/start/showthread.php?tid=3&pid=10#pid10
a oto i sama firma >> www.reddry.pl/index.php
i jeszcze jedna >> www.e-koneser.com/p/pl/1048/cydr+jablkowy.html

ale tu chyba będzie bliżej ;) [o ile firma działa]
http://krakow.naszemiasto.pl/forum/wiadomosci/51484.html


i jeszcze taki googiel - z producentem ;) >> cydr sławno ekologiczne (www.google.pl/search?hl=pl&q=cydr+s%C5%82awno+ekologiczne&btnG=Szukaj+w+Google&lr=lang_pl&aq=f&oq=)

Agduś
02-06-2009, 09:34
Wielkie dzięki!
Kiedyś znalazłam ten "majątek Sławno" i informację, że ich produkty są w jakiejś sieci sklepów. Okazało się, że są, ale... z wyjątkiem cydru.
Od czasu do czasu dopada mnie chętka, więc próbuję szukać. Wygooglowałam głównie encyklopedyczne informacje :oops:
Chyba jutro pojadę do Krakowa szukać w winiarni przy Westerplatte.

nastka79
02-06-2009, 10:02
Wielkie dzięki!
Kiedyś znalazłam ten "majątek Sławno" i informację, że ich produkty są w jakiejś sieci sklepów. Okazało się, że są, ale... z wyjątkiem cydru.
Od czasu do czasu dopada mnie chętka, więc próbuję szukać. Wygooglowałam głównie encyklopedyczne informacje :oops:
Chyba jutro pojadę do Krakowa szukać w winiarni przy Westerplatte.
Ja kupuję w lato regularnie w Carrefourze po 8 złotych chyba za butelkę. Oryginalny francuski, nie żaden wyszukany, ale chłodzi pięknie. Znalazłam na stoisku z piwem w szklanej butelce z kapslem.
Smacznego :D

Agduś
02-06-2009, 19:48
Jeszcze raz: dzięki!
Forum jest niezawodne! Już planuuję marszrutę, żeby i o Carrefoura zahaczyć. TYlko pewnie nie jutro, bo jakoś się roboty nazbierało :(

asia.malczewska
23-07-2009, 07:32
Agduś, ja też jestem wielbicielką cydru (lub cidera z angielskiego :-) - i jak kupuję go za 99 eurocentów w pobliskim sklepie w Seelow :D - to jest Kaufland więc może i w Polsce mają - u nas są 2 gatunki - wytrawny i słodki, zdecydowanie wolę ten wytrawny ...
Cena jest okropnie niska, do tego zakręcana kapslem butelka więc miałam spore opory przy pierwszym razie (swój pierwszy cydr próbowałam jak mieszkałam w Anglii - to był lokalny cydr z kega), ale jest całkiem całkiem pod warunkiem, że jest schłodzony.

arttek
26-06-2010, 15:14
Ostatnio trafiłem na cydr marki Blumers w sklepie z winami w Małym Landzie przy Wałbrzyskiej w Warszawie lokal bodajże 29. Polecam a.

mazo
26-06-2010, 17:29
Ja też jestem wielbicielką cydru, ale w Polsce jeszcze go nie znalazłam. Pamiętam cydr kupiony na campingu w Bretani - robiony gdzies na miejscu, bardzo zimny, z piwniczki... W ogóle Francja kojarzy mi się z cydrem pitym na skwerkach, na trawnikach, do tego bagietka i ser... :) A drugie skojarzenie to moja ukochana Praga i klub cydrowy z wieloma gatunkami z Francji i Anglii, niestety ostatnim razem już nie istniał, ale sklep z cydrem - owszem.

Agduś
27-06-2010, 16:41
W Carrefourze w Krakowie o cydrze nie słyszeli. Tego ze Sławna nie udało mi się kupić, chociaż znalazłam sklep, w którym mieli wino stamtąd (nie smakowało nam). Mąż znajomej przywozi z Irlandii. Taki w wielkich plastikowych butelkach. Ten francuski był lepszy albo mi się tak wydaje...

Łukasz789
27-06-2010, 20:00
W Carrefourze w Krakowie o cydrze nie słyszeli. Tego ze Sławna nie udało mi się kupić, chociaż znalazłam sklep, w którym mieli wino stamtąd (nie smakowało nam). Mąż znajomej przywozi z Irlandii. Taki w wielkich plastikowych butelkach. Ten francuski był lepszy albo mi się tak wydaje...

Nigdy nie piłem a chciałem spróbować i właśnie też dzisiaj pytałem w Carrefourze na Zakopiance i nie mieli.

chrumo
28-07-2010, 22:34
Polski cydr z Majątku Sławno można kupić na folky.pl lub w ich stacjonarnym sklepie na Długiej w Warszawie. Raz chwilowo mieli przerwę i czekali na dostawę ale ogólnie zawsze jest.

mazo
29-07-2010, 08:11
A czy ten cydr ze Sławna jest wytrawny czy słodki?

nastka79
29-07-2010, 09:48
Właśnie ostatnio patrzyłam w Carrefourze i już nie mieli. Wcześniej zawsze stał na półce z piwami takimi droższymi.

malka
31-07-2010, 01:50
na Allegro można kupić fiński koncentrat i w domowym zaciszu rozpocząć małą produkcje cydru

Agduś
31-07-2010, 22:29
W całym Pribałtyku cydr można kupić w każdym sklepie. I to dobry! Chyba przywiozę sobie zapas. Ten irlandzki się nie umywa, ale może po prostu mąż znajomej jakiś badziewny kupuje. On sam cydru nie pił, wziął z półki pierwszy lepszy...

mazo
02-09-2010, 07:07
A ja właśnie tydzień temu piłam w Pradze (nie ten czeski), a potem we Francji - przywiozłam sobie zapasik :) Ale fajnie, że będzie można kupić czeski.

Agduś
10-04-2011, 22:28
Właśnie obaliliśmy ostatnią butelkę przywiezioną z Estonii. Mam jeszcze jedną z Anglii, ale ten nie jest taki dobry. Przydałoby się odnowić zapasy... A tu strona w budowie...
Za to kraina cydru pokazała mi konkretne adresy.