PDA

Zobacz pełną wersję : Europo, Europo



ania
06-12-2003, 15:21
Droga Redakcjo!
Chętnie dowiedziałabym się czegoś o budujących obywatelach państw europejskich. Tak bardziej szczegółowo, z porównaniem danych...
Przykładowo:
1. Jakie ceny gruntu można spotkać,
2. Jakie formy własności obowiązują
3. Jakie typy podatków (od nieruchomości) się płaci
4. Czy w ogóle istnieje budownictwo indywidualne
5. Jaki stosunek ma państwo do "budujących obywateli"
6. Jak regulowane są warunki zabudowy
7. Na co najczęściej narzekają indywidualnie budujący Europejczycy
8. Gdzie obserwuje się tendencję "uciekania z miast"?

Takie i inne pytania przychodzą mi do głowy w czasie podróży zagranicznych, podczas których widzę i podziwiam efekt końcowy - tj zrealizowane projekty. Chodzę, podziwiam, skręca mnie z zazdrości... Może przynajmniej ten ich "efekt końcowy" jest okupiony sto razy gorszą drogą przez mękę niż nas - Polaków? :wink:

Aleksandryta
07-05-2004, 17:59
Popieram w całości. I jeszcze o nowych technologiach w budownictwie jednorodzinnym, które popieraja władze państw UE. Jakie są przepisy budowlane w tych krajach. Czy rzeczywiście w Polsce Prawo budowlane jest takie do niczego? itp.,itd.... :D

ma
07-05-2004, 18:07
zacheccie moze Doki (link do tego watku na priva?) do wypowiedzenia sie na temat - on buduje (moze skonczyl?) w Belgii i na pewno duzo wie.
Pozdrowienia
ma

Marzanka
17-05-2004, 05:18
Droga Redakcjo!
Chętnie dowiedziałabym się czegoś o budujących obywatelach państw europejskich. Tak bardziej szczegółowo, z porównaniem danych...


Bardzo ciekawy temat, chętnie poczytałabym i ja.

ma
17-05-2004, 07:16
niestety chyba nikt nic nie wie :oops:

Redakcja
28-05-2004, 11:01
Spieszymy donieść, że przygotowujemy cykl artykułów, w których odpowiemy na wszystkie powyższe pytania. Jak się buduje w Unii? Poczytacie wkrótce w "Muratorze". Pozdrawiamy

ania
28-05-2004, 13:16
Hurrra!Dziękujemy!!!

P.S. Będą zdjęcia?

kroyena
09-08-2004, 14:21
A może by tak krajami to uporządkować?

preev
10-08-2004, 17:19
A może by tak krajami to uporządkować?

ja bym zaczął od północy Europy, bo się zastanawiam ile tam ludzie na ogrzewanie wydają :)

ania
26-08-2004, 08:59
W hotelach w Finlandii widziałam wszędzie potrójne okna (okna, nie szyby!!!) i skręcone grzejniki - więc chyba tak znowu dużo więcej nie wydają...

ania
18-09-2004, 18:17
Spieszymy donieść, że przygotowujemy cykl artykułów, w których odpowiemy na wszystkie powyższe pytania. Jak się buduje w Unii? Poczytacie wkrótce w "Muratorze". Pozdrawiamy

Dopiero wczoraj przeczytałam pierwszy artykuł z tej serii - Niemcy.
Bardzo mi się podobał - dziękuję Redakcji za zebranie tych wiadomości i oczywiście czekam na następne! :D

kroyena
20-09-2004, 12:13
Proponuję Czechy, a potem Litwę i Słowację. Najpierw sąsiadów, może będzie nas stać na jakąs chałupkę. :wink:

Redakcja
20-09-2004, 12:52
W kolejnych odcinkach: Litwa, Szwecja, Czechy - spełniamy Wasze oczekiwania. Pozdrawiamy

kroyena
20-09-2004, 14:25
Można prosić w imieniu Krakowiaków o Słowację. Bedzie podobnie jak w Czechch, ale taka chatka w okolicach Słowenskiego Raju. Palce lizać. :lol:

Może być nawet razem z Czechami.

ania
20-09-2004, 14:51
W kolejnych odcinkach: Litwa, Szwecja, Czechy - spełniamy Wasze oczekiwania. Pozdrawiamy

Bardzo dobry wybór! Popieram.

ania
21-03-2005, 16:58
Chciałam niniejszym podziękować Redakcji za ten cykl. Śledzę go z uwagą i uważam, że to kawał dobrej roboty. Odcinek o Czechach szczególnie mnie zaskoczył. Myślałam, że tam jest inaczej, porządniej. A tymczasem...

Z niecierpliwością czekająca na następne -
ania

ania
22-07-2006, 13:46
Podobne konstrukcje widziałam na przykład w Grecji - nawet często widać jak wystają pręty na dach (ze niby do nastepnej kondygnacji)
Też mnie to zaciekawiło. Podobno mają takie przepisy budowlane, że nie opłaca się kończyć budowy. Skłonność do betonu w Grecji wynika chyba z braku materiału na cegły i obfitości wapienia, z którego można tanio zrobić cement.
mnie powiedziano, ze to ze względu na kredyt - te zbrojenia sa wyciagniete wyzej - niedokonczone- -jakoś tak niby mają, że jesli dom nie jest skonczony, nie ma odbioru - to nie płaca takich odsetek od kredytu.... Nie wiem czy to prawda


Redakcjo, a kiedy artykuł o Grecji?
Bo Forumowicze by chcieli wiedzieć...