PDA

Zobacz pełną wersję : Czy na taki remont wymagane jest pozwolenie ?



-yanis-
02-06-2009, 12:02
Mam taką sytuację i zarazem kilka niejasnych kwestii.
Kupiłem budynek 500m2 – hala 300m2 oraz częścią biurowa200m2.
Chcę go wyremontować pod wynajem. Trzeba położyć nową papę na dachu, wstawić bramę wjazdową, fasady chcę zrobić z płyt warstwowych, częściowo otynkować.
Muszę wymienić i uzupełnić częściowo instalację sanitarną i elektryczną –
Na tym prace by się skończyły.
Teraz tak – od czego zacząć – ustalenie warunków zabudowy, potem pozwolenie na budowę czy nie muszę ? Projekt budowlany , czy nie muszę ? Projekty na sanitarkę i elektrykę ? To jest tylko remont i później zmiana sposobu użytkowania.
Na ten budynek nie mam żadnej dokumentacji – prócz właśnie zrobionej inwentaryzacji.
Później jak już wpakuję sporo pieniędzy ( nie mam działalności, więc z własnej kieszeni) to zgłaszam gdzieś o pozwolenie na użytkowanie czy jak , bym już mógł wynająć?

rusek007
02-06-2009, 12:35
Najpierw trzeba sprawdzić, czy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala na przekształcenie budynku w lokal mieszkalny.

-yanis-
02-06-2009, 12:41
Najpierw trzeba sprawdzić, czy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala na przekształcenie budynku w lokal mieszkalny.

Adaptacja będzie na budynek handlowo- usługowo - magazynowy, nie na mieszklany. Będą pomieszczenia socjalne tylko nie przeznaczone na stały pobyt ludzi.

rusek007
02-06-2009, 12:46
Sorry, źle zrozumiałem.
Czyli tylko zwykły remont?

rusek007
02-06-2009, 12:49
Mimo tego " Pierwsze kroki winniśmy skierować do właściwego urzędu gminy, w którym uzyskamy niezbędne informacje o możliwości prowadzenia określonego typu działalności na danym terenie"
masz link:
http://samorzad.infor.pl/temat-dnia/53213/Przed-adaptacja-lokalu-trzeba-sprawdzic-plan-zagospodarowania-przestrzennego.html

-yanis-
02-06-2009, 13:10
To już wiem. Można , nasz region nie posiada sporządzonego miejscowego planu zagospodarowania przesztrzennego - rób co chcesz i na ile cię stać - coś w tym rodzaju.

rusek007
02-06-2009, 13:21
Najlepiej zgłoś się do starostwa z pytanie jakie masz przedstawić papiery, aby przekształcić tą budowle do Twoich celów.
Bo normalny remont, czyli wymiana papy, bramy, czy przeróbki elektyczne i hydrauliczne nie wymagają zezwolenia, ale w Twoim przypadku może być inaczej.