PDA

Zobacz pełną wersję : Strop Terriva - belki



Richard_S
06-12-2003, 17:42
Witam...

Czy ktos wiercil dziury w belkach stropowych Terriva???

sa one zbrojone... jesli wiec widia trafimy na drut zbrojeniowy to nie uda nam sie juz nic zrobic...

Przerabial ktos ten temat???

A przy okazji.. nie oslabi to belki???

jesli np ten drut zbrojeniowy fi 8 przewiercimy wiertlem do metalu???

a moze mozna w pustakach keramzytowyh wiercic??

wg mnie sie rozwala.. ale moze sie myle???

Dziekuje z gory za odpowiedzi...

Pzodrawaim

Ryszard

mieczotronix
06-12-2003, 21:10
jesli np ten drut zbrojeniowy fi 8 przewiercimy...
to mamy po zbrojeniu - nie spełnia już swojej funkcji - belka pod obciążeniem może się w tym miejscu złamać - pęknąć itede
Zbrojeń nie przecinaj - mają pozostać takie jakie są, to ważne.


a moze mozna w pustakach keramzytowyh wiercic??
wiercić można, raczej się nie rozwalą, wierciłem kiedyś w kafelku w łazience i jak się odpowiednio wierci to się nie rozwala - więc pewnie to samo dotyczy każdego innego materiału
U mnie przepuszczali kabel przez pustaki i dziurę wybili chyba młotkiem (nie było mnie przy tym - jest dość spora), ale pustak się nie rozwalił.

Jak już dziurkę wywiercisz - to zastanów się na jakich kołkach i jaki ciężar chcesz w niej zawiesić. Może trzeba będzie rozłożyć obciążenie na kilka dziurek (i przykręcić do nich listwę, a ciężar dopiero do listwy)

Chyba że nie chcesz nic wieszać, a dziurki chcesz mieć do przepuszczenia kabli itepe - wtedy to już chyba nie problem.

Richard_S
06-12-2003, 22:20
Witam...
tez mysle ze przeciecia druta byloby bledem..
ale miejscch gdzie rutów nie ma... moze spokojnie mozna wiercic.???
przciez belke terriva zalewa sie betonem na koncu.. calosc jest wiec oblana betonem....

ciezar nie bylby zbyt duzy.. chodzi mi o podwieszenie do stropu terriva silnika do otwierania drzwi garazowych... on wazy moze z 10- 15 kg..

jednak... nie ryzykowalym wiercenia w keramsytowych pustakach...

jesli juz.. to zaryzykuje w belce.. najpierw delikatnie mniejszym wiertlem.. aby sprawdzic czy nie trafie na zbrojenia.. a potem rozwierc to po prostu...

Dzikeuje wszakze za rady...

Pozdrawiam...

mieczotronix
07-12-2003, 11:22
A może przykręć do stropu belkę (nie wiem czy drewnianą, czy stalową) a do niej dopiero ten napęd.
Wtedy belkę możesz dać długą i przykręcić ją 16-toma śrubami, wtedy obciążęnie od napędu i tego co on ci podnosi się rozłoży na 16 punktów i będziesz miał spokój że pustaki to wytrzymają - no i poza tym będzie łatwiej wiercić dziurki.
Możesz zadzwonić do firmy montującej bramy (udając zainteresowanego klienta) i zapytać czy sobie z tym poradzą i jak to robią.

Richard_S
07-12-2003, 11:38
To prawda!
Dobry pomysl!

Zadzwonie i sciemnie.. :D

Pozdrawiam!