PDA

Zobacz pełną wersję : drzewa owocowe na mapce od geodety?



crimson2
06-12-2003, 22:30
wiem, że odpowiedź jest pewnie banalnie prosta, ale dopiero zaczynam i wieeelu rzeczy nie wiem. Czy geodeta na mapce dla celów projektowych zaznacza drzewa owocowe (duże czereśnie) czy nie? Czy lepiej je ściąć (taki mam zamiar) zanim się złoży zlecenie, bo później się okaże, że mapka nieaktualna, albo nie można pociągnać przyłączy bo na mapie drzewo narysowane?

YEYO
06-12-2003, 23:19
Drzew owocowych nie ujmuje się na mapie i zawsze możesz je ściąć. Jeżeli jakieś drzewo jest na mapie to ścięcie nie jest proste trzeba mieć zgodę i zapłacić, ale nie dotyczy to drzew owocowych.

Gościk
06-12-2003, 23:40
Mapka od geodety jest wazna 2 lata. Mapę do celów projektowych powinien robić w terenie, nanosząc wszystkie nowe obiekty, których nie ma na mapce tzw. archiwalnej. Pojawił sie nowy budynek, słup, droga itd. drzewa owocowego nie nanosi. chyba że jakieś strasznie duże. Jezeli bedzie chciał, bedzie to robił przy Tobie to wtedy z nim pogadaj bo bedzie nie wiem dlaczego na Twojej działce :D . Geodeta nie jest Sherlockiem Holmesem, jeżeli robi mapkę do celów proj. to nie analizuje co było na niej wczesniej i nie wie co bedzie na niej pózniej, hehehehehe :D. Posdrawiam

crimson2
07-12-2003, 21:17
Dzięki za informacje. Przynajmniej z drzewami nie powinienem miec kłopotów. Pozdrawiam

Gienio
07-12-2003, 21:43
Mapa do celów projektowych ważna jest 6 miesięcy. Dla skali 1:500 geodeta nanosi na nią praktycznie wszystko co widzi i jest wstanie zlokalizować pod ziemią. O ile dobrz pamiątam to pomiarowi podlegają drzewa ośrednicy pnia pow. 15cm. Podczas robienia planu zagospodarowania działki projektant skreśli przeszkadzające drzewa z adnotacją: do wycięcia - owocowe i po sprawie.

W-waBiker
08-12-2003, 08:44
Tak jak pisali moi poprzednicy drzewa owocowe wogóle nie stanowią treści mapy zasadniczej czyli nie są one zaznaczane na mapie zasadniczej (geodezyjnej), mogą być przypadkowo zmierzone i naniesione na mape w przepadku gdy aktualizacja była robiona zimą i geodeta poprostu nie wiedział czy jest to drzewo owocowe...dlatego lepiej być przy takiej aktualizacji bo samemu można porozmawiać z geodetą i pewne sprawy dogadać, wiem bo sam jestem geodetą :D
Pozdrawiam.

08-12-2003, 18:11
Słyszałem, że mapka projektowa jest wazna 2 lata. Gienio napisał, że 6 mies. to jak to jest naprawde ?

Wakmen
09-12-2003, 02:15
Słyszałem, że mapka projektowa jest wazna 2 lata. Gienio napisał, że 6 mies. to jak to jest naprawde ?
Genio się pomylił. Mapki do celów projektowych ważne są 2 (słownie: dwa) lata. A co się tyczy drzewek to kwestia jest do dogadania z geodetą. Ja na mojej działce mam wzdłuż jednego boku 8 brzóz o średnicy napewno przekraczającej 15cm i w związku z tym, że na dokumentach w Urzędzie Kartografi nic nie było naniesione u mnie również nic nie ma :wink: .

09-12-2003, 09:40
Dzieki Wakmen, uspokoiłeś mnie bo akurat moja mapka skończyła 6 mies. Pozdrawiam :D

Wakmen
09-12-2003, 17:29
My pleasure.