PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchenka gazowa i kontakt na scianie



endka
03-06-2009, 07:03
.......

03-06-2009, 07:32
czy za kuchenką gazową może być kontakt???????????

chodzi Ci o gniazdko ????????????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

endka
03-06-2009, 07:43
....

JurekTCS
03-06-2009, 08:01
Topić się nie będzie.
Ale wzgledy bezpieczeństwa (możliwe zwarcie plus gaz) nie zezwalają na tekie umiejscoowienie gniazdek

endka
03-06-2009, 08:05
....

03-06-2009, 08:17
... czy tak można?
czy może się coś zacząć topić? ...
mam gniazdko tuz przy gazowej płycie grzewczej /właczona w nie jest fabrycznie wbudowana zapalarka elektryczna - wiec producent to przewidział /
czy coś moze sie topic - owszem: topi sie smalec, masło, margaryna ...

endka
03-06-2009, 08:23
......

zbigmor
03-06-2009, 09:09
po co te głupie uwagi o smalcu?- nie rozumiem? :o

czyli mogę ustawić tą kuchenkę tam , czy nie?

to gniazdko jest na dole,
jakieś 25cm od podłogi


Ja bym zapytał po co te głupie pytania. Masz gniazdko prawie przy podłodze to czego się obawiasz? Co się może topić wg Ciebie? Wyraź jakoś sensowniej swoje obawy.

endka
03-06-2009, 09:22
.....

zbigmor
03-06-2009, 09:31
no dla Ciebie może jest głupie dla mnie głupie nie jest-
bo jestem laikiem w tych sprawach.

może niekoniecznie topić, ale może dojść do jakiegoś zwarcia??a przy gazie chyba jest to niewskazane?
tak jak ktoś wcześniej napisał,
"...wzgledy bezpieczeństwa (możliwe zwarcie plus gaz) nie zezwalają na tekie umiejscoowienie gniazdek..."


To może zamiast sugerować komuś głupie uwagi lepiej pomyśleć. 100% kuchenek gazowo-elektrycznych musi mieć podłączenie do prądu. Większość na wtyczkę. Jeśli jest wtyczka to musi być gniazdko. Nie widziałem kuchenki z 10m kablem.
Nie wiem co ma wspólnego zwarcie z gniazdkiem. W samej kochence jest sporo połączeń elektrycznych to może są niezgodne z przepisami bo tam też może nastąpić zwarcie?
Unikał bym gnaizdka na ścianie tuż nad płytą gazową (elektryczną też). Poniżej płyty można zapomnieć o problemach.

endka
03-06-2009, 09:36
.......

m.k.k
03-06-2009, 10:21
W praktyce problemu nie ma. U wielu ludzi w domach i mieszkaniach gniazdka są za kuchenką lub za szafką obok kuchenki. Zwłaszcza jeśli kuchenka zabudowana, to moim zdaniem lepiej za szafką i to tak, by dało się do niego jakoś sięgnąć (choćby otwierając szafkę, wyciągając 5 garnków, ale bez konieczności użycia łomu :lol: ). Podobnie z gniazdkiem do zmywarki. Często gęsto takie gniazdka montowane są pod szafką ze zlewem (nie ma pleców), ale to jest już chyba w sprzeczności z przepisami o odległości gniazdek od wody. Koledzy elektrycy pewnie coś na ten temat zaraz napiszą. Inna sprawa, że w ten sposób gniazdka montują często spece od kładzenia glazury w kuchni, którzy wiedzą, jak fizycznie gniazdko połączyć, lecz nie znają całej masy przepisów o instalacjach :D

Jarek.P
03-06-2009, 12:00
Topić się nie będzie.
Ale wzgledy bezpieczeństwa (możliwe zwarcie plus gaz) nie zezwalają na tekie umiejscoowienie gniazdek

Podeprzesz to jakimś przepisem? Czy tylko swoje widzimisie przedstawiasz?

J.

facet27
10-06-2009, 22:58
po co te głupie uwagi o smalcu?- nie rozumiem? :o

czyli mogę ustawić tą kuchenkę tam , czy nie?

to gniazdko jest na dole,
jakieś 25cm od podłogi
w kuchni???? kto to tak zrobił na tej wysokości montuje się w pokojach, w łazience i kuchni montuje się wyżej na wysokości ~120 może więcej nad wysokścią blatów, jełsi możeszz to popraw ja ma u siebie gniazdko między zlwewm a kuchenką gazowo-elektryczną.

pzdr.