PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie drzwi garażowych (wew)



zinger75
04-06-2009, 15:38
Mam założone drzwi laminowane oddzielające garaż od pozostałej części domu. Zastanawiam się, czy by ich jakoś dodatkowo nie wzmocnić od strony garażu np. blachą plus może wartwa cieńkiej wełny, jaką się izoluje kominki. Chodzi mi o dodatkowe zabezpiecznie przed ewentualnym ogniem.
Wiem, że mogłem założyć takie "ogniotrwałe", ale własnie chodzi o to, że z nie mogłem :) Wiem też, że takie pseudo zabezpieczenie nie uczyni tych drzwi ognitrwałymi, ale jeśli dzięki temu zabiegowi zyska się choćby kilka minut, to chyba warto.
Czy to co chciałbym zrobić ma w ogóle sens czy sobie odpuścić?

pierwek
04-06-2009, 15:43
chodzi o zabezpieczenie samochodu, parkującego w garażu, w razie pożaru domu? ;)

martek1981
04-06-2009, 15:53
Chyba raczej zabezpieczenie domu przed płonącym samochodem w garażu :wink:

zinger75
04-06-2009, 15:55
chodzi o zabezpieczenie samochodu, parkującego w garażu, w razie pożaru domu? ;)

Nie, chdzi o sytuację odwrotną, czyli zabezpieczneie części domowej, a raczej zyskanie kilku dodatkowych minut np na ewakuację, w razie pożaru w garażu.
Druga kwestia do dodatkowa izolacja cieplna.
Być może to co sobie wymyśliłem nie ma sensu, nie wiem, dlatego pytam :)

niktspecjalny
04-06-2009, 16:53
chodzi o zabezpieczenie samochodu, parkującego w garażu, w razie pożaru domu? ;)

Nie, chdzi o sytuację odwrotną, czyli zabezpieczneie części domowej, a raczej zyskanie kilku dodatkowych minut np na ewakuację, w razie pożaru w garażu.
Druga kwestia do dodatkowa izolacja cieplna.
Być może to co sobie wymyśliłem nie ma sensu, nie wiem, dlatego pytam :)

Jeżeli chcesz ocieplić wygłuszyć itp drzwi wew garażowe to chyba tylko dlatego ,że masz nieocieplony garaż i nieogrzewany.W innym wypadku nie ma to sensu ale skoro chcesz dmuchać na zimne to ta temperaturowa do izolacji kominka w zupełności ci wystarczy.No i jeszcze estetyka wykonania tego procederu.

zinger75
04-06-2009, 22:52
Jeżeli chcesz ocieplić wygłuszyć itp drzwi wew garażowe to chyba tylko dlatego ,że masz nieocieplony garaż i nieogrzewany.W innym wypadku nie ma to sensu ale skoro chcesz dmuchać na zimne to ta temperaturowa do izolacji kominka w zupełności ci wystarczy.No i jeszcze estetyka wykonania tego procederu.

Garaż jest w bryle domu więc bedzie normalnie z zewnątrz ocieplony, w garazu sa też grzejniki. Chodzi mi głównie o względy bezpieczeństwa, ocieplenie przy okazji.