PDA

Zobacz pełną wersję : ROZBIÓRKA STAREGO DOMU Z KAMIENIA WAPIENNEGO. PORADŹCIE..



LukaEgon
05-06-2009, 08:13
Prowadzę kilka wątków równocześnie ale zbliżają się wakacje i muszę je maksymalnie wykorzystać a roboty dużo :wink:
Mianowicie: na już i tak małej działce stoi stary, nieduży, już prawie walący się dom z kamienia wapiennego. (nie wiem czy dobrze to nazywam ale to taki biały kamień chyba wiecie o co chodzi :wink:) No i mam zamiar go rozebrać. Tu nasuwa mi się myśl czy taki kamień a sporo tego będzie bo ściany są dość grube można jakoś do czegoś wykorzystać? Czy nie warto sobie zawracać głowy i wynająć ciągnik albo coś żeby się tego pozbyć?

LukaEgon
05-06-2009, 14:06
halo pomoże ktoś?

zbigmor
05-06-2009, 14:09
Oczywiście, że można to wykorzystać.
1. Podsypka pod wylewkę
2. Wyłożyć tym chodnik.

LukaEgon
06-06-2009, 11:25
A nadaje się to np do wymurowania słupków do ogrodzenia? Albo do wymurowania grilla? Będzie to czysty kamień bo zaprawa ze starości wcale się nie trzyma i odchodzi nawet bez użycia młotka :wink:

zbigmor
08-06-2009, 07:32
A nadaje się to np do wymurowania słupków do ogrodzenia? Albo do wymurowania grilla? Będzie to czysty kamień bo zaprawa ze starości wcale się nie trzyma i odchodzi nawet bez użycia młotka :wink:


Gwarancji na piśmie nie dam, ale jeśli z tego był dom wybudowany to czemu nie ma się nadać na ogrozenie?

LukaEgon
08-06-2009, 07:43
A no popatrz że nie pomyślałem o tym..wybacz młody jeszcze jestem:] chociaż i tak już wszystko sam robię w domu :P

A na co by to połączyć żeby się dobrze trzymało? Na zwykłą zaprawę? No i pewnie wypadałoby czymś zabezpieczyć/zaimpregnować..

zbigmor
08-06-2009, 09:48
A no popatrz że nie pomyślałem o tym..wybacz młody jeszcze jestem:] chociaż i tak już wszystko sam robię w domu :P

A na co by to połączyć żeby się dobrze trzymało? Na zwykłą zaprawę? No i pewnie wypadałoby czymś zabezpieczyć/zaimpregnować..


Tu już nie pomogę. ja bym łączył na zwykłą zaprawę cementowo-wapienną, ale najbardziej podobają mi się takie urki bez żadnej zaprawy.
Czy to było na domu impregnowane - nie sądzę.

bst
08-06-2009, 11:24
Zaprawa cementowo-wapienna, bez plastyfikatora, wiec z duza iloscia wapna. Spoiny fugowane.
Mozna oczywiscie impregnowac, tylko po co.

LukaEgon
08-06-2009, 17:26
Czyli w jakich proporcjach cement-wapno-piasek? 1:1:6? Żeby dobrze się to trzymało kupy i żebym nie musiał poprawiać bo z samym ułożeniem to będzie sporo zabawy.. :wink: płot najprawdopodobniej będzie z desek..jeszcze nie wiem jakich..