PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie ścienne



renjul
05-06-2009, 16:36
Czy ktoś ma takowe? Na stronie wykonawcy znalazłam informację, że jest tańsze od podłogówki. http://www.solar.waw.pl/ogrzewanie/ Chciałabym i dać dębowe dechy na podłogę i żeby ogrzewanie miało zalety podłogówki ;-)
Myślałam też o połączeniu dech z kaflami. Gdyby tak puścić kafle pod ścianami i tam gęściutko rureczki, a środkiem dechy... Myślicie, że to realne?

mariankossy
05-06-2009, 22:17
WADY
wyższy koszt instalacji ( o 20 - 30% w porównaniu do tradycyjnych grzejników, jednak niższy od ogrzewania podłogowego[/b]) :lol: :lol: ,
konieczność zwiększonej izolacji ściany zewnętrznej na której zamontowano grzejnik
brak możliwości swobodnego zagospodarowania ściany grzejnej
duże stałe czasowe.
W niższe koszty instalacji sciennego od podłogówki nie wierzę, a co do kosztów eksploatacji to dla przykładu widze to tak:
Jak na zewnątrz jest -2 st.C a w pomieszczeniu (z ogrzewaniem podłogowym )powietrze (i ściana)
ma + 20 st.C to ciepło potrzebne na uzupełnienie strat ciepła przy ścianie o wsp. U=0,3 W/m˛*K wyniesie 6,6 wata/s ,
a dla ogrzewania ściennego przy zasilaniu + 40 st.C( to temp. sciany) wyniesie 12,6 wata/s

Czyli prawie 2 razy więcej energii trzeba dostarczyć do ukł. ogrzewania przy ogrzewaniu ściennym.

renjul
05-06-2009, 23:19
Nie ma to jak ktoś fachowym okiem rzuci na tekst przygotowany przez producenta :-) A tak mi się ta idea spodobała. I znów mam dylemat - dechy albo podłogówka.

renjul
06-06-2009, 22:18
Jak to kto. Czytałam sporo wątków o podłogówce i większośc ludzi na podłogówkę kładzie kafle, albo specjalne panele. Tylu ludzi sie myli? Ja jestem w takiej sytuacji, że mam dębowe dechy z własnego lasu. Żal mi ich sprzedawać i kupować zamiast tego panele. Deska ma grubość ok. 3,5 cm po obróbce. Jest jednolita - nie to co parkiet. Dzięki za linka - przeczytam.

monika14
13-04-2012, 10:49
Posiadam w domu ogrzewanie ścienne od 2009 roku, koszt instalacji oczywiście wyższy jednakże dla mnie było warto. Ocieplenie ścian zewnętrznych to 20 cm wełny ale przy takim rozwiązaniu i połączeniu ogrzewania z czujnikami temperatury w każdym pomieszczeniu oszczędzam. Płacę niższe rachunki niż sąsiedzi, ktorzymają tradycyjne kaloryfery i przy tym utrzymują temperaturę w domu niższą o kilka stopni. Stary temat ale może się jeszcze komuś przyda.