PDA

Zobacz pełną wersję : ściana wschodnia ;-)



Capricorn
05-06-2009, 21:16
Drodzy forumowicze, co posadzić po wschodniej stronie działki? Jakie drzewa czy krzewy będą się dobrze czuły na froncie wschodnim? Będę wdzieczna za wszelkie sugestie.

zygmor
07-06-2009, 18:51
Capricorn,
Trochę mało wiadomości, napisz czy ta strona jest dobrze oświetlona, czy mroźne zimowe wiatry mają tu dojśoie. O ile dom stoi na pustej działce i światło dociera tu prawie przez cały dzień możesz sadzić wszystko.

Capricorn
07-06-2009, 21:15
od godz. 11.00-12.0o problematyczny obszar spowija się cieniem bryły budynku, i światło słoneczne dostępu nie ma. Za to jest to jednocześnie najspokojniejsze miejsce na działce - budynek skutecznie chroni przed najprzeważniejszymi wiatrami z zachodu.

Jrrzy
08-06-2009, 21:51
Dobre miejsce na rododendrony i azalie.

Capricorn
09-06-2009, 12:46
dziękuję.

pablitoo
09-06-2009, 17:00
Dobre miejsce na rododendrony i azalie.

- i magnolie .

Capricorn
09-06-2009, 20:32
Kiedyś od kogoś usłyszałam, ze magnolie najlepiej od zachodniej strony dawać, a tu, proszę, niespodzianka.

pablitoo
09-06-2009, 20:39
Kiedyś od kogoś usłyszałam, ze magnolie najlepiej od zachodniej strony dawać, a tu, proszę, niespodzianka.

No to przedziwna informacja - biorąc pod uwagę że magnolie lubią ciche i spokojne / bezwietrzne / stanowiska - a z zachodu przecież wieje większość wiatrów , burz i wichur ...

Elfir
10-06-2009, 08:33
Jezeli cień tylko 2-3 godziny dziennie to mozesz sadzic wszystko co ci się spodoba.

Capricorn
10-06-2009, 15:48
Kiedyś od kogoś usłyszałam, ze magnolie najlepiej od zachodniej strony dawać, a tu, proszę, niespodzianka.

No to przedziwna informacja - biorąc pod uwagę że magnolie lubią ciche i spokojne / bezwietrzne / stanowiska - a z zachodu przecież wieje większość wiatrów , burz i wichur ...

osoba, która mi te informacje przekazywała, twierdziła, ze umieszczenie magnolii na wschodzie niechybnie doprowadzi do tego, że zacznie ona zbyt wcześnie puszczać soki wiosną, i w efekcie będzie dużo bardziej narażona na przemarznięcia.

Capricorn
10-06-2009, 15:48
Jezeli cień tylko 2-3 godziny dziennie to mozesz sadzic wszystko co ci się spodoba.

wydaje mi się, że wiecej, ale postaram się w weekend poobserwować dokładnie. Dziękuję :D

kania
10-06-2009, 21:46
U mnie przy wschodniej ścianie rosną dobrze: dereń biały "Elegantissima" (jest dużo ładniejszy od rosnącego po stronie południowej), busz tawułek, ligustr zielono- żółty - nie znam dokładnej nazwy (przesadzony ze strony południowej, gdzie sobie nie radził ze słońcem), żurawki o ciemnych liściach, paprocie.