PDA

Zobacz pełną wersję : warunki zabudowy - szambo/oczyszczalnia



matthet
07-12-2003, 22:35
Zastanawiam się nad taka kwestią.
Mam w decyzji o warunkach zabudowy taki zapis:
-odprowadzenie ścieków - do szczelnego zbiornika bezodpływowego

Czy jeśli podczas budowy domu zgłoszę budowę przydomowej oczyszczalni (zgłoszenie się uprawomocni - brak sprzeciwu) to czy może to spowodować jakiś problem podczas odbioru budynku?! (że będzie on podłączony do oczyszczalni).

krzyss
08-12-2003, 06:40
Mam dokładnie tak samo. Planuję: "przemycić" w projekcie oczyszczalnie, jak nie to zmienić na szambo, po budowie powalczć o oczyszczalnie, wstępnie z "gminą" już rozmawiałem-nie wykluczają takiej możliwości. Szczególnie, że 200 metrów dalej dostali pozwolenie na oczyszczalnię !!! A może my z tej samej gminy-dzielnicy?

ryby
08-12-2003, 18:12
Matthet, taki wybieg będzie niezgodny z otrzymanymi WZiZT. Ale czy będzie to tzw. istotne odstąpienie, które może skutkować np. wstrzymaniem budowy, tego nie wiem.
Miałem podobny problem, w warunkach nakazano mi odprowadzenie ścieków do gminnej sieci kanalizacji. W związku z tym wystąpiłem o pozwolenie na oczyszczalnie i otrzymałem postanowienie o zmianie decyzji o warunkach zabudowy w kestii odprowadzenia ścieków. Trwało to co prawda około miesiąca ale nie było problemu.

remx
09-12-2003, 08:37
W niektórych gminach "odprowadzenie ścieków - do SZCZELNEGO zbiornika bezodpływowego" oznacza także że masz atest na taki zbiornik.

matthet
14-12-2003, 19:43
Kontynuując wątek.
Dowiedziałem się podczas luźnej rozmowy w biurze projektowym, że to co mam w warunkach zabudowy
"-odprowadzenie ścieków - do szczelnego zbiornika bezodpływowego "
interpretowane jest tak że wszystko co stoi wyżej/jest lepsze może być wybudowane. Czyli podsumowując mając taki zapis w warunkach zabudowy mogę bez problemu budować oczyszczalnie?
Co wy na to ?
Mnie to wygląda na nadinterpretację ale ja się nie znam?!

ryby
14-12-2003, 20:08
"szczelny zbiornik bezodpływowy"- jak by nie kombinować, oczyszczalni pod to nie podciągniesz. Moim zdaniem, najlepiej spytać u źródła tj. urząd gminy. I nie luźna rozmowa tylko papier.

matthet
15-12-2003, 15:46
Byłem dziś w gminie.
Złożyłem odwołanie do SKO i będę czekał.
Dużo się nie spodziewam, bo będąc w gminie obejrzałem (została mi pokazana) decyzje SKO w identycznej sprawie.
Decyzja oczywiście odmowna. W uzasadnieniu było napisane, że oczyszczalnia jest sprzeczna z planem zagospodarowania przestrzennego gminy i koniec (utrzymanie w mocy wydanych warunków zabudowy).

Najzabawniejsze jest to, że w gminie usłyszałem. Pozwolenie na budowę będzie ze szczelnym szambem a pan zbuduje oczyszczalnie i jakoś to będzie (baz zgłaszania).

ryby
15-12-2003, 19:01
Matthet, firma Wavin z Buku k/Poznania oferuje typ POŚ, w której szambo wykonane z kręgów betonowych, możesz bez problemu wykorzystać do oczyszczalni jako zbiornik gnilny :)

matthet
02-01-2004, 09:55
Właśnie, w związku ze złożeniem odwołania do SKO, dostałem odpowiedz od Wójta Gminy uchylającą wydaną mi decyzję o warunkach zabudowy.

<cytat>
Tak, więc decyzja nie czyni zadość wnioskowi strony, jak również nie rozstrzyga sprawy, co do istoty w inny sposób a jedynie narzuca rozwiązanie niezgodne z wnioskiem, co narusza art. 7 i 9 Kpa.
W tym stanie rzeczy decyzję należy wycofać z obiegu prawnego, jako wydaną niezgodnie z procedurą administracyjną.
</cytat>

To sobie teraz poczekam - plan zagospodarowania stracił ważność 1.01

rafalg
02-01-2004, 19:10
Mam pytanie. W sierpniu w mojej gminie był wgląd do propozycji zmian planu zagospodarowania przestrzennego, w którym mkiałem wskazane szczelne szambo. Nic w tym temacie nie zrobiłem (myśle o POŚ) a propozycja po akceptacji urzedu gminy poszła do urzędu wojewódzkiego w celu akceptacji i uprawomocnienia propozycji planu. Chce złożyć wniosek o zmianę dotyczącą możliwości instalacji POŚ a nie tylko szczelne szambo. Czy mam szansę i jak do tego najlepiej podejść.