PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie betoniarki



p1oterek
06-06-2009, 20:28
Witam,
Pytanie moje dotyczy podłączenia betoniarki na budowie. Od skrzynki budowlanej do mojej działki mam około 100 metrów, betoniarka ma 3,2 Kw. Jak rozwiązać połączenie betoniarki, czy wkopać przewód czy zrobić przedłużacz a jeśli tak to jaki kabel kupić żeby wszystko śmigało???

Pozdrowionka

Browar
06-06-2009, 22:12
:o

100 m... hmmm jasne że wkopuj... od betoniarki wkopuj. Jak będziesz chciał podłaczyć diaksa to, to wkopiesz drógi... do wiertarki trzeci... no i czwarty żeby jakąś żaróweczkę zasiwcić... piąty np. żeby wketarkowiertarkę podładować... a i nie zapomnij wkopać kabelka do radyjka... no bo wiesz, na budowie bez radyjka bedzie nudno... I jeszcze jakiś zapasowy... albo od razu cztery zapasowe żeby było na okrągło. Jak nic wychodzi 10 kabli po sto metrów to masz kilometr przewodu :roll: - chcesz namiary na sklep z kablem i elektryka? :wink: :lol:

zezo
06-06-2009, 22:20
Browar
dobre
:lol: :lol: :lol: :lol:

leszeq
06-06-2009, 22:39
Dajcie spokój. Człowiek napisał pierwszy post, oczekuje pomocy a Wy wcale nie pomagacie. Zaraz się zrazi do Muratora i będzie pisał po innych forach, jak to tutaj zaczeli sobie żarty z niego robić.

@p1oterek kup kabel i zrób przedłurzacz. Nie warto go chyba zakopywać.

Browar
06-06-2009, 22:49
Dajcie spokój. Człowiek napisał pierwszy post, oczekuje pomocy a Wy wcale nie pomagacie. Zaraz się zrazi do Muratora i będzie pisał po innych forach, jak to tutaj zaczeli sobie żarty z niego robić.

@p1oterek kup kabel i zrób przedłurzacz. Nie warto go chyba zakopywać.

Jasne...

a jak się potknie o ten Twoj przedłużacz i wybije zęby o kant taczki to Ci dopiero podzękuje...

swoją drogą betoniarkę też bym zakopał bo będzie tylko zawadzać...
:roll:

gonzo93
06-06-2009, 22:50
Elektrykiem nie jestem, ale powiem jak u mnie było (i jeszcze jest). Kabel 3x2,5 linka jako przedłużacz długości 50m. Podłączane były różne urządzenia o mocach łącznych przekraczających 3kW. Czasem nie wytrzymywały rozgałęziacze (mają cieńsze kabelki, lub topiły się gniazda w rozgałęziaczach), ale kabel przetrwał. Leżał całą zimę na wierzchu przysypany śniegiem (czasem w kałuży wody) i mimo, że to zwykły biały kabel, to żadnych przebić nie było.
Jak dla mnie zasłużył na powieszenie w ramkach na ścianie na honorowym miejscu ;)

ps. miałem też fachowy przedłużacz siłowy 5x4 w gumie ale złodzieje się na niego połakomili i się skończyło. :evil: :evil: :evil:

ps2: może trzeba było prowizorkę postawić w innym miejscu... Kupuj kabel linkę 3x2,5 i próbuj, może nie będzie aż takich spadków mocy. Kup raczej solidniejsze wtyczkę i gniazdo (są takie w gumie)

Tomkii
07-06-2009, 07:43
Jak przewidujesz błyskawiczną budowę to rozwijany przedłużacz. Jeśli w normalnym trybie to wkop kabel typu YKY 5x2,5mm2 lub lepiej 5x4mm2. Na końcu powieś skrzyneczkę z co najmniej jednym gniazdem 3-fazowym i jednym (lub więcej) zwykłymi.

p1oterek
07-06-2009, 10:12
Dziękuje za podpowiedzi nawet te średnio poważne, teraz kwestia przeliczenia całych kosztów bo już 3 tysie w energetyce razem z umową zostawiłem.

ps. gruchę też zakopie podobnie jak pompę a na końcu.......wypiję browarka.

thx

Martinezio
07-06-2009, 10:39
Elo ziom :>

Tak tylko nieśmiało dodam, że 3 tysie, to grosze przy całej budowie :> Czasami opłaca się nawet jeszcze ten tysiak dołożyć dla świętego spokoju...

Pozdro i powodzenia w budowie :)

p1oterek
07-06-2009, 14:47
Teoretycznie masz rację ale tysiak tu tysiak tam i zbiera się na koniec budowy kwota której troszku żal. Chociaż z drugiej strony kabelek 1000zł - spokój na budowie z prądem............bezcenne ;)
Pozdro