PDA

Zobacz pełną wersję : słupki betonowe pod kute ogrodzenie jakie macie pomysły?



rymcymcym
06-06-2009, 20:52
Mam kute elementy ogrodzenia nie stać mnie na kamień na słupki ( zbyt duży obszar) i zastanawiam się nad zrobieniem jakichś szalunków i wylaniem betonowych cokołów potem jakiś tyk itp, ma ktoś namiar na takie rozwiązania(kiedyś przy realizacji projektu widziałem jakieś ale trudno znalźć teraz) pozdrawiam wszystkich

Martinezio
07-06-2009, 12:10
Jedź na jakieś pole, pogadaj z właścicielem żeby pozwolił Ci wybrać mu kamienie z pola (powinien jeszcze pomóc w podzięce), potem wypłucz je i z tych kamieni sobie wymuruj słupki i podmurówkę :)

rymcymcym
09-06-2009, 10:07
Nad tym też myślałem ale teoretycznie to bym może zrobił, gożej z takimi kamieniami w praktyce, bo jak je przytrzymać? cegłeę się układa łatwiej. Myślałem nad szalunkem do tego ale kamień lepiej robić bez, wtedy ładnie można zrobić szczeliny między kamieniami

Martinezio
09-06-2009, 12:45
Można kamień połupać na mniejsze kawałki i z takiej łupanki murować :)
Można też duże kamienie klinować mniejszymi i zaprawą z betonu... No i trzeba murować warstwami - widziałem kiedyś, jak murowali ogrodzenie z granitowej łupanki - męczyli się z tym kilka tygodni - 2-3 warstwy i fajrant. Efekt jest b. interesujący (choć jak dla mnie zbyt masywny) ;)

rymcymcym
09-06-2009, 22:43
no to chyba betonowy słup na szalunkach i polny kamień na połowę rozbić i będzie to jakoś wyglądało :D