PDA

Zobacz pełną wersję : tylko cyfra+???



Robak
07-06-2009, 12:14
witam
za chwilkę muszę mocować antenę
i sprawa jest taka, że chciałbym poprzez mądre urządzenia podłączyć do jednej antenty gniazda tv we wszystkich pokojach, do tego by w kazdym można było w tym samym czasie oglądać oddzielny program

majster powiedział, że w grę wchodzi tylko cyfra +, do tego jakieś urządzenia za ok 1500 zł i gra jak trzeba

jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

Pavulon
07-06-2009, 12:36
tak cyfre mozna podzielic bez problemu

z anteny kabel do splitera gdzie montuje sie karte oryginalna

z tego miejsca mozna dzielic na 2 , 4 tv

sygnal do karty zdublowanej mozna puszczac bezprzewodowo lub po kablu sieciowym

wtedy przy tv przydaje sie gniazdo sieciowe :)

wszystko na allego

spliter od 100 do 600 zl


polsat cyfrowy tez mozna podzielic ale to duza rzezba , trzeba stawiac serwer na linuksie

Robak
07-06-2009, 12:45
jak już będę miał zainstalowaną antenę na dachu/ kominie to od tego momentu jaki może być koszt robocizny i oddzielnie materiału za zrobienie czegoś takiego, mam 6 pokoi, w którzy chciałbym tv
oczywiście nie będę tego robił sam, ale chciałbym wiedzieć czy majster nie za dużo chce sobie policzyć za taką usługę :wink:

niktspecjalny
07-06-2009, 12:47
t
sygnal do karty zdublowanej mozna puszczac bezprzewodowo.........


a jak mianowicie?I jak to wpływa na jakość oglądania?

Pavulon
07-06-2009, 12:52
t
sygnal do karty zdublowanej mozna puszczac bezprzewodowo.........


a jak mianowicie?I jak to wpływa na jakość oglądania?


Komunikacja między kartami abonenckimi, a smartWi odbywa się bezprzewodowo
sygnal tv idzie normalnie po kablu

Pavulon
07-06-2009, 12:54
jak już będę miał zainstalowaną antenę na dachu/ kominie to od tego momentu jaki może być koszt robocizny i oddzielnie materiału za zrobienie czegoś takiego, mam 6 pokoi, w którzy chciałbym tv
oczywiście nie będę tego robił sam, ale chciałbym wiedzieć czy majster nie za dużo chce sobie policzyć za taką usługę :wink:


spliter na 6 tv bedzie cos okolo 400zl

6 tunerow ( zalezy jakie kupisz )

kabel miedzy tym wszystkim

P.S nie zajmuje sie instalacja sat tv tylko sam przygotowuje sie do zalozenia tego w domu


wystaczy w google wyszukac info tam jest WSZYSTKO !!!

niktspecjalny
07-06-2009, 12:54
jak już będę miał zainstalowaną antenę na dachu/ kominie to od tego momentu jaki może być koszt robocizny i oddzielnie materiału za zrobienie czegoś takiego, mam 6 pokoi, w którzy chciałbym tv
oczywiście nie będę tego robił sam, ale chciałbym wiedzieć czy majster nie za dużo chce sobie policzyć za taką usługę :wink:

http://forum.muratordom.pl/post3361283.htm?highlight=#3361283

jeśli to coś ci powie to bez gniazdek, kabli mocowania anteny koszt na 4 tv =1500zł

Darek G
07-06-2009, 12:57
t
sygnal do karty zdublowanej mozna puszczac bezprzewodowo.........


a jak mianowicie?I jak to wpływa na jakość oglądania?


Komunikacja między kartami abonenckimi, a smartWi odbywa się bezprzewodowo
sygnal tv idzie normalnie po kablu

Odradzam takie rozwiązanie. Rodzicie mieli w domu i po pół roku męczarni zrezygnowali na konto rozwiązania z kablami mimo, że musieli te kable jakoś dokładać. Przy spliterze bezprzewodowym sygnał bardzo często się rwie, ciężko jest znaleźć takie umiejscowienie splitera w domu, żeby działało to dobrze na obu piętrach. Na piętrze na którym był spliter też zdarzały się problemy. Niestety nie wiem jakiej firmy był spliter, ale nie wiem czy to ma znaczenie.

niktspecjalny
07-06-2009, 12:57
t
sygnal do karty zdublowanej mozna puszczac bezprzewodowo.........


a jak mianowicie?I jak to wpływa na jakość oglądania?


Komunikacja między kartami abonenckimi, a smartWi odbywa się bezprzewodowo
sygnal tv idzie normalnie po kablu

te wiadomości masz z sieci czy widziałeś u kogoś ,że działa?

mattdl
07-06-2009, 12:57
Duskusja na ten temat już była zobacz sobie tutaj może Ci się w głowie rozjaśni
http://forum.muratordom.pl/post3355519.htm?highlight=#3355519

Pavulon
07-06-2009, 12:59
info z sieci jako mozliwosc

ja robie wszystko na kablach :)

niktspecjalny
07-06-2009, 13:03
info z sieci jako mozliwosc

ja robie wszystko na kablach :)

tego się spodziewałem.karty widzą się bezprzewodowo a ty i tak puszczasz wszystko kablem. :roll: :roll:

Robak
07-06-2009, 13:17
u mnie jest tak - kabel koncentryczki plus skrętka w jednej puszce; gniazda tv już założone; skrętka w puszce "czeka"
koncentryk z każdej puszki śmiga do garażu gdzie ma być jakaś skrzynka szafka na połączenie tego wszystkiego
czy tym samym sposobem poza cyfrą+ można puścić sygnał z antenty siatkowej?

niktspecjalny
07-06-2009, 13:21
u mnie jest tak - kabel koncentryczki plus skrętka w jednej puszce; gniazda tv już założone; skrętka w puszce "czeka"
koncentryk z każdej puszki śmiga do garażu gdzie ma być jakaś skrzynka szafka na połączenie tego wszystkiego
czy tym samym sposobem poza cyfrą+ można puścić sygnał z antenty siatkowej?

można.

niktspecjalny
07-06-2009, 14:01
wystarczy tylko takie gniazdo i oglądasz z siatki i nie tylko.

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/20/2013.dat

edde
07-06-2009, 21:28
cholera, dlaczemu (to z Czesia :wink: ) tylko te gniazda-kombajny są zawsze takie brzydkie :(
albo dlaczemu producenci osprzętów systemowych (np. kontakt-simon) nie robią takich kombajnów a jedynie oddzielne gniazda rtv i rj :(
no dlaczemu :(

rusek007
08-06-2009, 10:18
wystarczy tylko takie gniazdo i oglądasz z siatki i nie tylko.

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/20/2013.dat
Nie wystarczy same gniazdo !!!!!

niktspecjalny
08-06-2009, 13:08
wystarczy tylko takie gniazdo i oglądasz z siatki i nie tylko.

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/20/2013.dat
Nie wystarczy same gniazdo !!!!!

Powiadom ci ze styknie :wink: :wink: .Bez żadnych dodatkowych kabli i temu podobnym "gadżetom tv :wink: .Trzeba to zrobić już w samym gniazdku ale sam przecież wiesz tylko się ze mną droczysz :D :D :wink:

rusek007
08-06-2009, 13:20
A czym zsumujesz sygnał Sat i naziemnej?

niktspecjalny
08-06-2009, 13:39
A czym zsumujesz sygnał Sat i naziemnej?

ukradne se antene.....4szt diplekserów......rozgałęźnik.....wzmacniacz 1szt co by nie zbrakło decybelków.Doprowadze to wsztstko do mojej puchy na kominie i oglądam. :D :D :D :wink:

rusek007
08-06-2009, 13:50
Jak diplekser to raczej słuchasz, a nie oglądasz. :D

niktspecjalny
08-06-2009, 14:40
Jak diplekser to raczej słuchasz, a nie oglądasz. :D

Nic z tych rzeczy do oglądania :D :D .Nie czytaj w sieci znaczenie słowa diplexer bo pokaże ci sie że tylko do noki :D :wink: Taki sumator-diplexer ma np za zadanie:

poczytaj to ci troche rozjaśni.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic556800.html

:wink: :wink: :wink:

andrzej100
08-06-2009, 15:32
Niezupelnie jest tak, jak opisano wyzej.
W przypadku splittera bezprzewodowego- mam taki do 100m (wg instrukcji), chodzi swietnie i tylko raz w ciagu roku zawiesil sie jak uaktualnialem karte. Musi byc splitter i karty abonenckie (rok temu zestaw z 4 kartami 740zl). Przy kazdym telewizorze dekoder (niekoniecznie firmowy, ale ze slotem na karte). kupowalem po 160zl za sztuke.I teraz najwazniejsze, kabel antenowy od konwertera w czaszy do dekodera- do kazdego osobno.
Splitter podlaczony jest tylko do zasilacza,a nie do kabla antenowego, jak gdzies wyzej napisano.
Wersja przewodowa rozni sie dodatkowym przewodem(czy skretka) pomiedzy dekoderem a splitterem... no i jest tansza.

U mnie zestaw chodzi na Cyfrze+

tompatrz
08-06-2009, 16:12
Ja mam zastosowanego multiswitcha i gniazdka. Do multiswitcha podłączona antena naziemna i satelita (specjalny konwerter quattro). Odbiór mam z Hot Birda tyko bo to mi wystarczy. Tym bardziej wszystkie polskie platformy z niego nadają. W każdym gniazdku tv naziemna i sateltarna niezależnie. Do tego jak będę mieszkał będę miał spliter przewodowy WireLink do cyfry+. Myślałem nad bezprzewodowym ale jak za dużo tunerów to potem ponoć tnie, jak czytałem na forach tematycznych o tv sat.
Jak na razie uzywam tylko telewizji na karte ale bez splitera.
Pozdrawiam

MARTiiii
09-06-2009, 11:37
Czy da siejakos zabezpieczyc pzed ta nowa usluga multiroom ktora niedlugo moze wejsc do oferty Cyfry+? Bo jak sie domyslam w tym dniu splitery moga przestac nam dzialac. Jak to wyglada od strony technicznej, ktos wie?

niktspecjalny
09-06-2009, 12:32
Czy da siejakos zabezpieczyc pzed ta nowa usluga multiroom ktora niedlugo moze wejsc do oferty Cyfry+? Bo jak sie domyslam w tym dniu splitery moga przestac nam dzialac. Jak to wyglada od strony technicznej, ktos wie?


Co mi sie wylaczy? Jak ci chodzi o ten multiroom to go wezme ale tlyko jesli bedzie w normalnej cenie, czyli symbolicznej i normalnie bedzie dzialac.


Przecież bierzesz i tak i tak.To niech ci się wyłączają splitery. :D :D :D :P

MARTiiii
09-06-2009, 21:25
Skoro maja zamiar to wprowadzic to wyobrazam sobie ze tunery moga przestac dzialac z spliterami. Bo beda tracic kase w innym przyadku. Po co mam brac ich multiroom jak mam splitera.

rusek007
10-06-2009, 08:00
To nie taka prosta sprawa, aby wykluczyć możliwość pracy splittera, bo oryginalna karta Cyfry musi być sparowana z tunerem (tak jest w CP i N)

andrzej100
10-06-2009, 13:49
To nie taka prosta sprawa, aby wykluczyć możliwość pracy splittera, bo oryginalna karta Cyfry musi być sparowana z tunerem (tak jest w CP i N)
a tak jasniej, bo nie rozumiem. Mam stary tuner cyfry i chodzi, mam tunery niefirmowe i chodzi, ale jak napisalem moze mysle o zupelnie czyms innym.
Pytanie: z N lub CP bedzie chodzil splitter??

grave
10-06-2009, 14:16
pozwole się podłączyc do tematu... a przy Polsacie można wykupić jeden abonament i ogładać na 2 telewizorach inne kanały?

niktspecjalny
10-06-2009, 16:33
pozwole się podłączyc do tematu... a przy Polsacie można wykupić jeden abonament i ogładać na 2 telewizorach inne kanały?

obecnie nie... :lol:

andrzej100
11-06-2009, 09:12
pozwole się podłączyc do tematu... a przy Polsacie można wykupić jeden abonament i ogładać na 2 telewizorach inne kanały?

obecnie nie... :lol:

A tak teoretycznie, gdyby polsat i N udostepnily taka mozliwosc to czy
z N lub CP bedzie chodzil splitter??

niktspecjalny
12-06-2009, 10:34
pozwole się podłączyc do tematu... a przy Polsacie można wykupić jeden abonament i ogładać na 2 telewizorach inne kanały?

obecnie nie... :lol:

A tak teoretycznie, gdyby polsat i N udostepnily taka mozliwosc to czy
z N lub CP bedzie chodzil splitter??

C+ już taki błąd popełniła i będzie miała multirum.CP i N chyba tego nie zrobią .Przecież większość kasy im ucieka .

rusek007
12-06-2009, 13:10
To nie taka prosta sprawa, aby wykluczyć możliwość pracy splittera, bo oryginalna karta Cyfry musi być sparowana z tunerem (tak jest w CP i N)
a tak jasniej, bo nie rozumiem. Mam stary tuner cyfry i chodzi, mam tunery niefirmowe i chodzi, ale jak napisalem moze mysle o zupelnie czyms innym.
Pytanie: z N lub CP bedzie chodzil splitter??

W N i CP karta stanowi komplet z tunerem, czyli jest sparowana. Dokładniej to znaczy, że jeżeli masz N lub CP i pożyczysz od sasiada aktywną kartę to u Ciebie ona nie bedzie działała bo nie jest sparowana z Twoim tunerem. przez to splittery nie działaja w CP i N.

ralf1
12-06-2009, 14:25
Ta usługa multiroom w cyfrze już działa?? No, tym to sobie klientów nazbierają. Pomysł świetny. Jeszcze, żeby popracowali nad czymś takim jak szybkość dekoderów...

rusek007
12-06-2009, 14:40
Ta usługa multiroom w cyfrze już działa?? No, tym to sobie klientów nazbierają. Pomysł świetny. Jeszcze, żeby popracowali nad czymś takim jak szybkość dekoderów...
Nie ma żadnych oficjalnych komunikatów Cyfry na temat multiroomu.
W sumie nie ma co się cieszyć, bo jezeli wejdzie to będzie płatna, uciążliwa i co zrobić jak będziesz miał np 4 tunery? Płacić 3 dodatkowe abonamenty? i biegać od tunera do tunera z kartami, celem przekazania uprawnień (raz dziennie należy zbliżyć kartę córkę do karty głównej (matki).
Oj nie podoba mi się to :evil:

lazik
12-06-2009, 15:07
To nie taka prosta sprawa, aby wykluczyć możliwość pracy splittera, bo oryginalna karta Cyfry musi być sparowana z tunerem (tak jest w CP i N)
a tak jasniej, bo nie rozumiem. Mam stary tuner cyfry i chodzi, mam tunery niefirmowe i chodzi, ale jak napisalem moze mysle o zupelnie czyms innym.
Pytanie: z N lub CP bedzie chodzil splitter??

W N i CP karta stanowi komplet z tunerem, czyli jest sparowana. Dokładniej to znaczy, że jeżeli masz N lub CP i pożyczysz od sasiada aktywną kartę to u Ciebie ona nie bedzie działała bo nie jest sparowana z Twoim tunerem. przez to splittery nie działaja w CP i N.
Karta CP wcale nie musi być sparowana z tunerem. Może być z CI. A CP bez problemów można rozdzielić na inne pokoje poprzez sharing. Nie trzeba wtedy splitera.

profus
12-06-2009, 15:22
To nie taka prosta sprawa, aby wykluczyć możliwość pracy splittera, bo oryginalna karta Cyfry musi być sparowana z tunerem (tak jest w CP i N)
a tak jasniej, bo nie rozumiem. Mam stary tuner cyfry i chodzi, mam tunery niefirmowe i chodzi, ale jak napisalem moze mysle o zupelnie czyms innym.
Pytanie: z N lub CP bedzie chodzil splitter??

W N i CP karta stanowi komplet z tunerem, czyli jest sparowana. Dokładniej to znaczy, że jeżeli masz N lub CP i pożyczysz od sasiada aktywną kartę to u Ciebie ona nie bedzie działała bo nie jest sparowana z Twoim tunerem. przez to splittery nie działaja w CP i N.
Karta CP wcale nie musi być sparowana z tunerem. Może być z CI. A CP bez problemów można rozdzielić na inne pokoje poprzez sharing. Nie trzeba wtedy splitera.

Mam CP i może powiesz jak i co mam zrobić by rozdzielić sygnał niezależnie na drugi TV.
Instalacja u mnie jest oparta o multiswitchu. Od dekodera mam poprowadzony kabel zwrotny poprzez modulator AV do mulitiswitcha by oglądać na drugim TV to co jest na dekoderze (trzeba oglądać to samo). Całą instalację wykonałem sam.
Co mam kupić, sprawdzić i jak podłączyć bym mógł oglądać niezależnie dwa TV na CP?

lazik
12-06-2009, 15:29
To nie taka prosta sprawa, aby wykluczyć możliwość pracy splittera, bo oryginalna karta Cyfry musi być sparowana z tunerem (tak jest w CP i N)
a tak jasniej, bo nie rozumiem. Mam stary tuner cyfry i chodzi, mam tunery niefirmowe i chodzi, ale jak napisalem moze mysle o zupelnie czyms innym.
Pytanie: z N lub CP bedzie chodzil splitter??

W N i CP karta stanowi komplet z tunerem, czyli jest sparowana. Dokładniej to znaczy, że jeżeli masz N lub CP i pożyczysz od sasiada aktywną kartę to u Ciebie ona nie bedzie działała bo nie jest sparowana z Twoim tunerem. przez to splittery nie działaja w CP i N.
Karta CP wcale nie musi być sparowana z tunerem. Może być z CI. A CP bez problemów można rozdzielić na inne pokoje poprzez sharing. Nie trzeba wtedy splitera.

Mam CP i może powiesz jak i co mam zrobić by rozdzielić sygnał niezależnie na drugi TV.
Instalacja u mnie jest oparta o multiswitchu. Od dekodera mam poprowadzony kabel zwrotny poprzez modulator AV do mulitiswitcha by oglądać na drugim TV to co jest na dekoderze (trzeba oglądać to samo). Całą instalację wykonałem sam.
Co mam kupić, sprawdzić i jak podłączyć bym mógł oglądać niezależnie dwa TV na CP?
Trzeba mieć odpowiednie tunery, które obsługują sharing. Jeden jest serwerem a drugi klienem. Karta jest w tylko jednym tunerze. Tunery ze sobą spięte sieciowo (LAN, wifi) lub RSem.
Więcej znajdziesz w googlu.

manieq82
12-06-2009, 17:20
Można sharnigiem podzielić N-ke lub CP czy tylko C+
I co właściwie się wtedy dzieli - uprawnienia karty czy sygnał?

marxxx
12-06-2009, 18:05
dzieli się uprawnienia, a żeby dzielić uprawninia z CP to trzeba najpierw znać boxkey karty - tunera. Ze starszych modeli dekoderów CP da się go bez problemu wyciągnąć.