PDA

Zobacz pełną wersję : jak szybko i (bezstresowo) wybudować dom ?



siggi&alka
07-06-2009, 18:19
Witam,
ci ktorzy czytaja moje posty wiedzą ze mam jakies tam pojęcie o wykończeniówce ale zupełnie nie znam sie na budowie domów a takie przedsięwzięcie niebawem mnie czeka.
Rozglądalismy sie za jakimis mieszkaniami na obrzeżach Poznania ale zanim dostanę kredyt wszystkio co ciekawsze zostanie wysprzedane. Mamy działke i zdecydowalismy sie na budowe domu pod warunkiem ze powstanie on w czasie krótszym niż tradycyjna, wieloekipowa budowa. Naczytałem sie o systemie praefa z keramzytu albo am-techa z gotowych stalowych szkieletów. Naczytałem sie ale nic jak na razie nic z tego dla mnie nie wynika. Domyslam sie, ze takie budowanie jest znacznie droższe niż budowanie metodą tradycyjną ale np przy systemie praefa jeżeli zrezygnowałbym z budowy scianek działowych, ktore pózniej sam dostawiłbym z G-K znacznie mogło by to obnizyc koszty budowy. Nie wiem jeszcze jak to jest z systemem kanadyjskim ale mam nadzieje że ci ktorzy w tych systemach budowali opiszą mi wszystkie za i przeciw.
pozdrawiam.

beton44
07-06-2009, 18:44
hmm.....

nie wzięte pod uwagę - że papierki zajmą tak z rok :-?

wtedy ew. różnice na tempie budowy stanu surowego
/powiedzmy - kilka tygodni czy miesiąc/ się zniwelują...

a wykończenie to zajmie tyle samo czasu niezależnie od
"szybkości" /często pozornej/ technologii..

retrofood
07-06-2009, 18:50
budowa bez ztresów???? Hmmm... to jak robienie dzieci bez kobity...

siggi&alka
07-06-2009, 19:29
heh, wykończeniówke pozostawcie juz na moich barach. jakos to udzwigne bezstresowo. papierki? Pozwolenie na budowe itp? Mieli zniesc pozwolenie na budowe, z papierami dam jakos radę więc tez nie panikuję :)

batko lenin
07-06-2009, 20:16
Mission impossible, ale mimo to trzymam kciuki i życzę powodzenia, cierpliwości i stalowych nerwów.

Tedii
07-06-2009, 22:04
Idziesz do znanej firmy budowlanej,kładziesz kasę na stół i wprowadzasz się po paru miesiącach.
P.S. bardzo dużą kasę :wink:

bogus33
07-06-2009, 23:21
witam!
szybko i bezstresowo?
co to znaczy szybko? jak rok do wprowadzenia się to technologią tradycyjną da się- jakby mi zależało to bym zdążył; jednak chciałem żeby dom w spokoju przemarzł- ot miałem taki kaprys. jest jednak kilka warunków: dogranie wszystkiego od strony logistycznej i konsekwencja: ekipy, terminy, dostawy, kolejność prac. drugi warunek to zapewnienie finansowania budowy do samego końca- musi być rozwiązany problem płynności finansowej. kolejny warunek to dyscyplina budżetowa i do dzieła. no i trochę szczęścia to trzeba mieć... termin roku nie obejmuje papierologii, która w skrajnych przypadkach może potrwać i kilka lat.
co do budowania bezstresowo...jak wyżej Tedii napisał, renomowana firma tyle tyko że wspominałeś coś o pieniądzach że co taniej czy jakoś tak a wtedy to ten sposób raczej odpada.
powodzenia.

BOHO
08-06-2009, 06:44
takie rzeczy to tylko w Erze !

siggi&alka
08-06-2009, 19:59
a może w końcu jakis optymista napisze?

Lenart
08-06-2009, 20:27
tak napisze :)
kupić zestaw klocków w sklepie zabawkarskim i zbudować dom -
szybko, bezstresowo, przyjemnie :lol:

BOHO
08-06-2009, 20:29
a może w końcu jakis optymista napisze?

to są właśnie posty od optymistów..... :lol:

annecy
08-06-2009, 21:24
sorry ale jest takie powiedzenie , że szybko to się pchły łapie....

mi się wydaje, ze domu dla siebie to lepiej szybko nie budować... co rusz wychodzą jakieś kwiatki, nad którymi trzeba się spokojnie zastanowić bo inaczej to z konsekwencjami nieprzemyślanych, pochopnych decyzji bedziesz się nonstop borykał...



kompleksowa firma lub sensowny kierownik budowy... moze pomóc skrócić czas... ale nic za darmo jak sądzę.... - czas to pieniądz! :lol:
pozdr

mattdl
08-06-2009, 22:33
szybko i bez stresów raczej się nie da chyba że Ci totalnie nie zależy :wink:

m&k
09-06-2009, 05:11
Nie ma czegoś takiego przy budowie domu jak szybko i bez stresów, poza tym tak naprawdę stan surowy zamknięty to nic w porównaniu z wykończeniówką.
Mówisz co prawda, że z tym dasz sobie radę, ale nie zdajesz sobie chyba sprawy, że nie jest to wybór kafelków i firanek, tylko elektryka, instalacja alarmowa, instalacja gazowa, ew. sieć domowa komputerowa, ocieplenie domu, tynki zewnętrzne, hydraulika, tynki wewnętrzne, gładzie, malowanie, podłogi (czyli ewentualnie parkieciarz) ewentualnie rekuperacja, odkurzacz centralny, solary, kominek z płaszczem wodnym, płytki, wyposażenie kuchni, łazienki, malowanie itd itd nie mówiąc o zagospodarowaniu działki i utrzymaniu jej w czystości.. oprócz skoordynowania tych prac należy ciągle uważać żeby jedna ekipa nie zniszczyła pracy poprzedniej ekipy, lub też ekip pracujących równolegle..

więc pisząc:

wykończeniówke pozostawcie juz na moich barach. jakos to udzwigne bezstresowo.
nastaw się na to, że ekipa budowlana będzie miała swoją wizję Twojej budowy i spuszczona na chwilę z oczu spróbuje zmienić projekt, zniszczyć materiały, lub oszukać Cię na robociźnie.. jeżeli jesteś psychicznie na to przygotowany - możesz się budować, ale bez stresów się nie obędzie
po prostu nie masz jeszcze zielonego wyobrażenia co Cię czeka..

bezstresowo to chyba lepiej kupić o developera i nie interesować się co poukrywał w ścianach :roll:

siggi&alka
09-06-2009, 06:15
no dobra, a Praefa-cośtam? Byłem na jednej takiej budowie pod poznaniem, rozmawiałem z inwestorem, tam kolejne etapy były koordynowane przez tę firmę. Sciany, dachy, ocieplenie, elektryka - wszystko koordynowała jedna firma. rozumiem ze wszystko trzeba zaplanowac z góry ale to nie jest dla mnie problemem. na codzień robie takie rzeczy wiec pomieszczenie po pomieszczeniu i powinno byc ok. Zniszczenia? nieraz zwykłe "jak mi pobrudzicie sciany to wam wystawie fakture za ponowne malowanie" wystarcza. dzisiaj moja połówica zadzwoni do preafy i sobie pogada z jakims marketingowcem. zdam wam relacje z wieczora.

mynia_pynia
09-06-2009, 07:05
Najbliżsi znajomi. Od kupienia działki do zamieszkania na gotowo (wszystko zrobione i wyposażone oprócz ogrodu) w 16 miesięcy.
Kolega sam pilotował budowę, bywało, że jednocześnie pracowały 3-4 ekipy.
oprócz tego pracował w zawodzie. Jego żona zamawiała większość materiałów, jak robili tynki wewnętrzne to mieli już zamówioną kuchnie, meble, kafle, parkiety – dla mnie tempo nie do wytrzymania.

Dodam tylko, że wybudowali duży dom około 200m2, o nie łatwej bryle.

NIE BYŁA TO BUDOWA BEZSTRESOWA !!!
[/i]

adrianek9999
09-06-2009, 07:28
Nie ma budowy bezstresowej. Mój teść buduje teraz piwnice i już ma babole dwa
1. Na środku garażu słup i brak okienek w piwnicy.
2. Nie wie na jaki komin się zdecydować- czy systemowy czy z wkładek ceramicznych obmurowanych cegłą.
A do budowy przygotowywał się cały rok. I dodatkowo pomagał na mojej budowie z moim ojcem.
I właśnie tę pomoc i ich doświadczenie w budowaniu domów mogę nazwać namiastką budowy bez stresu bo to oni pilnowali fachfcuw. :lol:

bogus33
09-06-2009, 09:12
o właśnie!
u mnie też rolę nadzoru inwestorskiego przejęli w dużej mierze tato i teść, nieraz to ja byłem ten dobry a oni ci źli. jednak ostatnie słowo należy zawsze do mnie.
a i koronnym argumentem na arogancję i olewactwo ekip jest pytanie: ciekawe do kogo za to g>#$2o pójdziecie po pieniądze?- działało zawsze.
pozdrawiam

Andja
09-06-2009, 09:53
no już chyba nie przesadzajcie z tymi stresami itp

16-17 kwiecień 2009 byłem zobaczyć jak stawiają sciany, strop, dach. fundament był już wylany nie wiem ile dni wcześniej.
30 maja 2009 widziałem gotowy dom do zamieszkanie. odbiór miał być 4 czerwca

papierkowe sprawy nie wiem jak długo trwały.
inna sprawa czy ktoś chce zamieszkać w takim domu w takiej technologii, ale samo postawienie domu to było 6tyg i się wprowadzasz

byłem to zobaczyć z czystej ciekawości, i w sumie nie wygląda to źle. jeżeli komuś się spieszy to jest to ciekawa alternatywa

nie wklejam linku, jak ktoś chce to sobie znajdzie. nazwa firmy danwood

pzdr

pierwek
09-06-2009, 10:16
co to znaczy szybko wybudować? Normalnym tempem ekipa Edek&sons stawia dom w technologii tradycyjnej do SSZ w 3 mce od wbicia łopaty. Za wolno?

siggi&alka
09-06-2009, 19:32
dzieki andja, własnie o taką wypowiedz mi chodziło.
pozdrawiam

zetka
09-06-2009, 19:43
Sąsiad za płotem zaczął budowę pod koniec października bodajże i przed wakacjami pewnie się już wprowadzi. Działa u niego non stop jedna ekipa. Tempo ekspresowe. Dodam że ma kierownika z prawdziwego zdarzenia, który codziennie siedzi na budowie i wszystko nadzoruje (do tego zakupy materiałów na jego głowie) Dobra ekipa i dobry kierownik na pewno sąsiadowi sporo stresów zaoszczędzą ale znając życie.. trochę go to kosztuje 8)

mariankossy
09-06-2009, 20:50
no już chyba nie przesadzajcie z tymi stresami itp

16-17 kwiecień 2009 byłem zobaczyć jak stawiają sciany, strop, dach. fundament był już wylany nie wiem ile dni wcześniej.
30 maja 2009 widziałem gotowy dom do zamieszkanie. odbiór miał być 4 czerwca

papierkowe sprawy nie wiem jak długo trwały.
inna sprawa czy ktoś chce zamieszkać w takim domu w takiej technologii, ale samo postawienie domu to było 6tyg i się wprowadzasz

byłem to zobaczyć z czystej ciekawości, i w sumie nie wygląda to źle. jeżeli komuś się spieszy to jest to ciekawa alternatywa

nie wklejam linku, jak ktoś chce to sobie znajdzie. nazwa firmy danwood

pzdr A jaki to był film ??
Tytuł możesz podać? :wink:

siggi&alka
11-06-2009, 09:12
wypełniłem formularz na stronie danwooda w celu przesłania jakiegos katalogu no i na nastepny dzien zadzwonił do mnie przedstawiciel tej firmy z prosba o ustlenie terminu spotkania. Zobczymy, jutro albo w poniedziałek. Dam znaka :).
Napisałem tez do pref- budu ale odesłali mnie do centrali.

BOHO
11-06-2009, 12:48
pierwsze spotkania i rozmowy z wykonawcami z reguły są bezstresowe...... :lol:

siggi&alka
11-06-2009, 13:33
Boho, dla ciebie zawsze szklanka jest pewnie do połowy pusta.

siggi&alka
11-06-2009, 15:24
http://firmakubus.pl/index.php/standardy-i-ceny-w-technologii-szkieletowej
co sądzicie o takim systemie budowania?

atacama
11-06-2009, 16:03
Wybudować bezstresowo...

Podstawa to (tak w dużym uproszczeniu) to ekipa & hurtownia:
1. dobra ekipa (doświadczona, zorganizowana: majster, który wszystkiego dopilnuje, czasem podpowie lub doradzi); dobrej ekipy trzeba poszukać, a nie brać pierwszą lepszą z łapanki
2. dobra hurtownia (ceny atrakcyjne, zamówienia na telefon realizowane "just in time" i w ilościach takich, jakich potrzeba)

Ja na razie zbliżam się powoli do końca SSO (jeszcze bez dachu), i póki co buduję bezstresowo. Zobaczymy jak będzie później...

PS. Oczywiście nie mówię o stresie związanym z negocjowaniem cen materiałów oraz ciągłym dokonywaniem wyboru (bo to jest nawet przyjemne)...

BOHO
11-06-2009, 17:20
Boho, dla ciebie zawsze szklanka jest pewnie do połowy pusta.

jestem tylko zatwardziałym realistą..... :wink:

Black&Zaba
11-06-2009, 21:44
tia, nie lubię się powtarzać, więc link do podobnego tematu, gdzie już skrobałem:
http://forum.muratordom.pl/post3192639.htm?highlight=#3192639

a właśnie jestem w trakcie kończenia "ciężkich robót" z zagospodarowaniem ogrodu (urlopik od poniedziałku, walczę z pomocą dwójki emerytów ojca i teściowej ;-) ) jeszcze 2 dni i zostanie Żabce sadzenie kwiatków, drzewka owocowe i warzywka rosną już od dwóch miesięcy 8)
pozdrawiam i więcej optymizmu życzę

siggi&alka
26-07-2009, 13:57
Witam,
mam pare newsów. Wybralismy (wybrała :)) projekt naszego przyszłego domu. GLX 19 :
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-19,18,64,parter.html
Wymiary domu widzicie na stronce. Wysłalismy zapytania do 3 firm. Co nas zdziwiło to to ze jako podstawe do wyceny uzywają oni coraz to róznych powierzchni wynikających z projektu ( jedni 153, inni 193)
Wycena denwood:


Witam
>> Dla wybranego przez Państwa domu GLX o pow. po podłogach 153,57 m2 z
>>
>> garażem nieogrzewanym, balkonem ażurowym, wykuszem i zadaszeniem nad
>>
>> wejściem, z kominem do kominka, pompą ciepła 6 kW wraz z solarami,
>>
>> ogrzewaniem podłogowym koniecznym do pompy ciepła, pakiet energo
>> plus (30
>> cm wełny na dachu), z fundamentem bez tarasu, z transportem i
>> podatkiem VAT
>> - cena domu w standardzie deweloperskim wynosi: 549 905 zł. Co
>> stanowi 3
>> 581 zł/ m2.
>> Co Państwo na taką propozycję, myślę, że jest bardzo atrakcyjna.

wycena budwesta



Na wykonie domu jednorodzinnego typu GLX 19 Max biura projektowego Atrium
W odpowiedzi na Państwa zainteresowanie mamy przyjemność złożyć ofertę na wykonanie
tego zadania.
Na podstawie projektu wykonaliśmy wyceny w/w obiektu, uwzględniając wszelkie sugestie,
teraz mamy zaszczyt przedstawić nasza ofertę cenowa:
Powierzchnia użytkowa w/w domu będzie wynosić 115 m^2
Cena brutto za powyższą realizacje w stanie surowym wynosi: 161000 PLN
Cena brutto za powyższą realizacje w stanie deweloperskim wynosi: 295000 PLN
do stanu opisanego poniżej: do uzgodnienia z Inwestorem
OPIS PRAC DO STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO
ZAAWANSOWANEGO*
1. Roboty ziemne, wykonanie fundamentu (płyty fundamentowej).
2. Ściany PRAEFAŽ z pozostałymi elementami konstrukcji, z tynkami wewn.,
uzbrojeniem pod instalację elektryczną.
3. Strop między kondygnacjami (przy projektach z poddaszem użytkowym) –
masywny typu „filigran” (lub strop systemowy PRAEFAŽ) ewentualnie strop drewniany
wykonany wraz z konstrukcją dachu, w zależności od projektu wykonawczego).
4. Dach z konstrukcją i pokryciem, orynnowaniem, kominami wentylacyjnymi i
spalinowymi.
5. Konstrukcja dachu wykonana metodą tradycyjną wg dokumentacji projektowej.
6. POKRYCIE DACHU WRAZ Z KOMINAMI I ORYNNOWANIEM
Dachówki i elementy wykończeniowe
Pokrycie połaci folią dachową, łacenie.
System kominowy
Wykonanie kominów spalinowych/wentylacyjnych (dwukanałowych) z kształtek
kominowych.
7. Stolarka okienna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa.
Budwesta
Ul.Garncarska 24
66‐300 Międzyrzecz NIP 596‐100‐29‐59 www.budwesta.pl
[email protected]
OPIS PRAC DO STANU DEWELOPERSKIEGO
Całkowite wykończenie domu z zewnątrz, drzwi zewnętrzne, rozprowadzenie wszystkich
instalacji bez ich zakończenia odpowiednią armaturą sanitarną bądź elektryczną, montaż
stolarki okiennej, parapety wewnętrzne, grzejniki c.o. bądź ogrzewanie podłogowe, ściany
przygotowane do pomalowania bądź pomalowane jednokrotnie na biało, przygotowanie
posadzek do położenia podłóg”.
*Zaawansowanie stanu surowego – ściany w porównaniu z technologiami murowymi nie wymagają tradycyjnych wewnętrznych prac tynkarskich ani
sezonowania stanu surowego; po postawieniu konstrukcji można przystępować od razu do prac wykończeniowych.
Cena obejmuje wykonanie budynku do stanu opisanego powyżej.
Koszty obsługi geodezyjnej i podłączenia mediów do budynku w gestii Inwestora.
.
Oferta niniejsza nie wiąże żadnej ze stron, jest ważna przez jeden miesiąc. Po upływie tego terminu wykonawca
ma prawo do zmiany ceny.
Uwaga:
- oferta ważna jeden miesiąc od daty otrzymania
Z poważaniem,

www.budwesta.pl
oferta Multi Dom , Szamotuły:

Szamotuły dnia 22.07.2009 r.
OFERTA
Atrium GLX-19
bez projektu
budynek mieszkalny 395 650.00– zł netto + 7% VAT
powierzchnia całkowita 193m2

Konstrukcja domów z zastosowaniem ceramicznych ścian keramzytowych w systemie:
Oryginalne elementy PRAEFAŽ posiadają wszystkie niezbędne atesty, badania oraz nadzór niezależnego instytutu nad procesem wytwarzania elementów konstrukcyjnych. Produkty PRAEFAŽ, wsparte ponad 30-o letnim doświadczeniem, Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 i uhonorowane Złotym Medalem Budma 2003 dają gwarancję najwyższej jakości.

ZESTAWIENIE ZBIORCZE

STAN SUROWY OTWARTY

1. Roboty ziemne, wykonanie fundamentu (płyty fundamentowej) , wykonanie izolacji poziomych i pionowych
2. Ściany PRAEFAŽ, z pozostałymi elementów konstrukcji, z tynkami, uzbrojeniem pod instalacje elektryczną, stropy filigran
3. Dach z konstrukcją drewnianą, foliowany i płatowany-pokryty dachówką ceramiczną angoba , rynny PCV Plastmo, kominy systemowe IBF wentylacyjne i spalinowe wykończone nad dachem zaprawą klejową i tynk mozaikowy żywiczny

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY

1. Cokół ocieplony styropian EPS-100/8 wysokość 20 cm tynk mozaikowy żywiczny
2. Elewacja styropian EPS-70/12– ocieplenie, tynk strukturalny akrylowy 0.2 baranek
3. Stolarka okienna PCV 5kom.biała , parapety zew. aluminiowe tłoczone brązowe, brama garażowe rolowana z napędem brązowa,
drzwi zewnętrzne, metalowe powlekane z dwoma zamkami
4. strop ocieplone wełną DF-40/200mm folia żółta paroizolacyjna profile CD krzyżowo na wieszakach do poddasza,
płyta gipsowo-kartonowa zwykła, łączenia zaciągnięte siatką i gipsem szpachlowym.

STAN DEWELOPERSKI
(STAN SUROWY ZAMKNIĘTY Z INSTALACJAMI - bez podłóg, białego montażu, szpachlowania i malowania ścian)

1. Instalacja wod.–kan.(od przyłącza)
2. Instalacja grzewcza (bez przyłącza gazowego)
3. Instalacja elektryczna (od licznika)
4. Wykonanie posadzek (wylewka betonowa)


FUNDAMENTY
- roboty ziemne tj. wykonanie wykopu i usunięcie warstwy nienośnej gruntu;
wykonanie płyty fundamentowej,
Ściany PRAEFAŽ + strop Praefa , filigran lub Dennert

dostarczenie oraz montaż gotowych prefabrykatów ściennych (łącznie z otworami okiennymi i drzwiowymi) w systemie PRAEFAŽ - w ścianach rozprowadzone są puszki i rurki pod instalację elektryczną i teletechniczną, bruzdy pod instalację wod-kan. i c.o., osadzone kotwy pod montaż więźby dachowej, ściany PRAEFAŽ nie wymagają tynkowania wewnątrz domu, montaż odbywa się w ciągu 4 dni roboczych + stropu 4 dni roboczych

Kominy spalinowe i wentylacyjne
wykonanie kominów (producent IBF), powyżej połaci dachu wykończenie tynk, obróbki blacharskie
wykonanie instalacji wentylacyjno - grawitacyjnej;

Dach
- wykonanie konstrukcji drewnianej dachu wraz z impregnacją, pokrycie połaci folią dachową, położenie dachówki , wyłazu dachowego i komunikacji dachowej z wejściem na poddasze schody rozkładane
- wykonanie systemu rynnowego z PVC, wykonanie podbitki na krokwiach, obróbki blacharskie. Zakres robót nie obejmuje odprowadzenia deszczówki spod rur spustowych.
- ocieplenie stropu wełną mineralną, wykonanie paroizolacji i wykończenie płytą kartonowo-gipsową

Okna i drzwi zewnętrzne
transport i montaż okien PCV wg projektu, drzwi tarasowych, z szybą zespoloną (U=1,1 W/m2K), drzwi wejściowe z klamką i podwójnym zamkiem

Elewacja
ocieplenie styropian, wykonanie warstwy zbrojącej, zabezpieczenie naroży listwami
wykonanie elewacji z cienkowarstwowego tynku akrylowy w kolorze białym
montaż parapetów zewnętrznych
wykończenie cokołu (kamień żywiczny)

Instalacje co. wod-kan. elektr.

- woda zimna i ciepła w rurach PE
- CO system TEC , piec gazowy dwu funkcyjny Junkers , grzejniki Purmo , ogrzewania podłogowe wiatrołap , łazienki i WC
- gniazda elektryczne , antenowe , telefoniczne i kontakty białe około 60 punktów w mieszkaniu z rozdzielnią elektryczną

ZESTAWIENIE SZCZEGÓŁOWE

FUNDAMENT (PŁYTA FUNDAMENTOWA)

Zakres robót obejmuje:
Zdjęcie warstwy ziemi o grubości do 30 cm
Ławy fundamentowe - wykopane w ziemi , wylanie warstwa 10cm beton B-10,ława właściwa beton B-20 zbrojony zgodnie z projektem
Ściany fundamentu – wykonanie izolacji poziomej z papy V60 S35 wymurowanie ścian fundamentu z bloczka betonowego i wykonanie izolacji
pionowej fundamentu z ociepleniem
Zasypanie i zagęszczenie fundamentu piaskiem i wykonanie niezbędnych instalacji
Wylanie płyty betonowej gr. 10 cm z betonu B-15 zbrojenie siatką Ř6



ELEMENTY KERAMZYTOWE PRAEFAŽ

Zakres robót obejmuje:
- transport elementów na plac budowy,
- montaż wraz z wypełnieniem zamków betonem
- zbrojenie konstrukcji,
- zaszpachlowanie bruzd montażowych.

Ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne, nadproża – po montażu stan surowy otwarty, zaawansowany (ściany przystosowane do tapetowania / po położeniu cienkiej warstwy gładzi szpachlowej również do malowania, uzbrojenie pod instalacje itp.)

Orientacyjny czas realizacji inwestycji ok. 3-4 tygodnie, w tym:
1. Opracowanie dokumentacji, w tym dostosowanie projektu konstrukcyjnego – 1 tydzień od momentu podpisania umowy. (Przy realizacji obiektów powtarzalnych – wypada)
2. Rozpoczęcie montażu – po ok. 1 – 2 tyg. od momentu uruchomienia produkcji (i w zależności od zakończenia prac przygotowawczych / fundamentowych).
3. Zakończenie montażu elementów całego obiektu i prac wykończeniowych (zaszpachlowania spoin) możliwe w ciągu następnych ok. 1-2 dni. Elementy keramzytowe w technologii PRAEFAŽ mają idealnie gładkie powierzchnie. Są od razu przystosowane do położenia tapet (lub nawet do malowania po ewt. dokonaniu cienkiej przecierki gipsowej). Kładzenie tynków wewnętrznych jest zbędne. W elementach w technologii PRAEFAŽ umiejscowione są rurki i puszki elektryczne oraz wszelkie otwory i bruzdy na instalacje grzewczą, wodną i kanalizacyjną. Koszty wykończenia są znacznie niższe.
Jest wymagane, aby wylany uprzednio fundament osiągnął wytrzymałość min. 15 MN/m2 przed rozpoczęciem montażu. Dojazd na plac budowy i miejsce ustawienia dźwigu muszą być odpowiednio utwardzone.

KONSTRUKCJA DACHU

1. Wykonanie konstrukcji dachu zgodnie z projektem
2. Konstrukcja drewniana – prefabrykowana
3. Zabezpieczanie konstrukcji impregnatem trój funkcyjnym zabezpieczającym konstrukcję przed działaniem: grzybów, owadów, ognia.



DACH WRAZ Z ORYNNOWANIEM, IZOLACJĄ i WYKOŃCZENIEM

Dachówki i elementy wykończeniowe
Wykończenia poddasza płytą karton-gips

Zakres robót obejmuje:
- pokrycie połaci folią dachową i płatowania dachu.
- pokrycie dachówką ceramiczna angoba miedziana
- obróbki: wykonanie koszy, pasa nadrynnowego i opierzenia kominów z blachy
- rynny PLASTMO z PCV oraz montaż rur spustowych pionowych, zakończonych na dole wylewką
- podbitka drewniana , świerkowa 14mm malowany dwa razy impregnatem

Uwaga: zakres robót nie obejmuje wykonania odprowadzenia deszczówki spod rur spustowych.
KOMINY SPALINOWE I WENTYLACYJNE
System kominowy firmy
Zakres robót obejmuje:
- wykonanie kominów zgodnie z projektem
- wykończenie kominów ponad połacią dachu tynk żywiczny
OCIEPLENIE I ELEWACJA

Grubość izolacji ścian - 120 mm styropian EPS-70 . Izolacja ze styropianu wykonana od poziomu cokołu do murłaty.
Powierzchnia fasady izolowana i wykończona tynkiem mineralnym w systemie , cokół pokryty tynkiem – kamień żywiczny.
Izolacja cokołu - styropian EPS-100 gr. 80 mm .
Materiały podstawowe
Styropian + system klei i tynków
Izolacja cokołu
Kamień żywiczny na cokole ( z podkładem w kolorze)
Materiały dodatkowe :
Listwa startowa aluminiowa 123 mm
Listwa narożnikowa z siatką
Listwa przyokienna

Izolacja poddasza
Powierzchnia poddasza (skosy)
Izolacja w dwóch warstwach wełny
Przyjęto grubości 150 mm + 50 mm
Wełna mineralna DF-40
Płyty gipsowo kartonowe + konstrukcja nośna profile CD wykonane krzyżowo

STOLARKA OKIENNA I DRZWI ZEWNĘTRZNE

Zakres robót obejmuje:
Transport oraz montaż według wymiarów i funkcji okien zgodnie z projektem
Stolarka okienna PCV białe 5-komorowe WEKA
Parapety zewnętrzne aluminiowe brązowe w kształcie płytki

Drzwi wejściowe metal brąz Pol-Skone
Brama garażowa rolowana z napędem 1 pilot

INSTALACJE SANITARNE I OGRZEWANIE
GRZEJNIKI PŁYTOWE DOLNOZASILANE
Kotłownia piece dwu - funkcyjny gazowy Junkers
Prace instalatorskie obejmują wykonanie wewnętrznej instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych (bez przyłącza do kanalizacji), instalacji c.o. z kotłownią (bez instalacji gazowej)
Zakres robót obejmuje:
- wykonanie podejść kanalizacyjnych i wodociągowych wg projektu za wodomierzem rurami PE i PCV.
Uwaga: zakres robót nie obejmuje wykonania przyłącza wody z sieci do budynku i białego montażu.

INSTALACJE ELEKTRYCZNE
1 Rozdzielnia
2 Instalacja gniazda i oświetlenie
3 Instalacja siłowa
Instalacja obejmuje typowe rozwiązanie dla budownictwa jednorodzinnego
Na wszystkie materiały dostarczone zostają certyfikaty lub deklaracje zgodności
Uwaga: zakres robót nie obejmuje wykonania przyłącza energii elektrycznej do budynku.

W kalkulacji uwzględniono wykonanie tarasu i podestu przy wejściu do budynku (bez wykończenia terakotą).


Z poważaniem

Pow. użytkowa:
113,70 m2
garaż:
19,20 m2
Pow. netto parteru:
83,65 m2
Pow. netto poddasza:
68,65 m2
Pow. całkowita:
193,75 m2
Pow. zabudowy:
118,95 m2
Pow. dodatkowe:
40,00 m2
Kubatura brutto:
638,00 m3
Wysokość budynku:
7,91 m
Kąt nachylenia dachu:


czekamy na jeszcze jedna ofertę. Na razie chcielismy oferty bez wyceny urządzeń i rzeczy jakie chcielibysmy mieć zamontowane tzn.:
-Pompa ciepła 6kW
-solary
-podłogówka
-okna min. u=1.0
-wentylacja mechaniczna

... nie wiem co bym mógł tam jeszcze wymyslic :/ ale okna u=1.1 kupowałem jakies 8 lat temu.[/quote]

AGA NR 1
26-07-2009, 15:15
Siggi&alka,

no tak, wyceny te faktycznie są... różne.

Cóż, ja 2 lata temu też zastanawiałam się nad tym "jak szybko i bezstresowo wybodować dom".
Chciałam kupić gotowy, ale niestety nic mi się nie podobało.

Więc zaczęłam rozmyślać właśnie o domach z prefabrykatów : czas budowy 3 - 4 miesiące pod klucz. Wydawało się - bajka !

Też przestudiowałam PRAEFA, UNIBUD, WOLF-SYSTEM...
i co ?

Niby super, napaliłam się bardzo... ale po wycenach stwierdziłam ( nie tylko ja ) że domy te są dużo droższe.

Miałam wyceniony domek 150 m2 na cenę 750 tys. zł. Pod klucz.

To za dużo.
Taka smutna prawda.

To może i super sprawa, ale dla tych co nie liczą się z ceną. :-?

Zrezygnowałam, teraz buduję sama.
:D

AGA NR 1
26-07-2009, 15:19
Acha, i bez fundamentów !!!

Fundamenty miałam zrobić sobie sama... więc do tych 750 tys. doszłoby jeszcze klikadziesiat tysięcy.

To bardzo duża kwota za taki dom...

Przemyśl sobie na spokojnie...