PDA

Zobacz pełną wersję : Do użytkowników tańszych kotłów CO



08-12-2003, 09:19
Szanowni użytkownicy kotłów z "niższej półki cenowej". Czy jesteście zadowoleni z swojego wyboru i czy polecilibyście swój kocioł innemu nabywcy? Niższa półka cenowa to moim zdaniem: Ariston, Beretta, Termet, SaunierDuval, Urlich.
Proszę o odpowiedzi, ponieważ muszę kupić kocioł a szkoda mi pieniędzy na Viess...

Mikulski Artur

adso
08-12-2003, 09:32
pozory, pozory,pozory. Viessman nie jest żadnym cudem technologicznym.


proponuje Ci byś rozeznał się w kotłach marki DeDietrichm, mają bardzo dobrą automatykę z pogodówką.

czaja_
08-12-2003, 12:26
Co prawda mój kocił nie znajduje się na Twojej liście ale jest to najtańszy model Buderusa czyli dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania model "Eonomy"(to nazwa handlowa - ymbolu w tej chwili nie pamiętam). Kosztował mnie 2400 brutto razem ze sterownikiem pokojowym.
Zainstalowany w lipcu br., na razie jestem więcej niż zadowolony, w pełni mogę ocenić go po zakończeniu sezonu. Jeżeli kogoś intereresują inne szczegóły to służe informacjami na jego temat.

Arkadly
08-12-2003, 12:52
Jeszcze trochę potrwa zanim będę miał kocioł, ale znam 2 osoby mające kotły z listy:
1. Koleżanka ma Berette od ok. 5 lat z otwarta komorą. Zepsuła się pierwszy raz 2 miesiące temu. Serwistant był bardzo cienki i przychodził 2 razy, ale za drugą wizytę nie wziął pieniędzy a cała naprawa kosztowała 120zł. Ogólnie działa dobrze.
2. Kolega ma SaunierDuvala 2 funkcyjny od 3 lat, na razie bez awarii.

A.