PDA

Zobacz pełną wersję : jak zabezpieczyc siatke ogrodzeniowa przed zlodziejem???



komo80
07-06-2009, 22:34
Witam wszystkich forumowiczow!!!
Jestem na etapie wyrobu ogrodzenia. Wybralem siatke ogrodzeniowa powlekana PCV plus slupki metalowe zabetonowane... Mniejsza z tym

Teraz zastanawiam sie jak zabezpieczyc ta siatke przed kradzieza. Boje sie ze jednego dnia bedzie ogrodzenie a na drugi dzien ani sladu po siatce. Dodam ze dzialke mam na wsi przy lesie. Skonczylem etap stanu surowego domu i wiem z wlasnego doswiadczenia ze pewne rzeczy gina. :) Pewna firma oferuje jakies zapinki na siatke uniemozliwiajace demontaz ogrodzenia. Nie moge znalesc nic wiecej np. jak to wyglada i ile kosztuje na temat tych zapinek.
Moze z Was cos takiego ma? A moze macie jakies inne pomysly???prosze o pomoc
z gory dziekuje i pozdrawiam

Tomkii
07-06-2009, 23:00
Jest jeden, prosty, sprawdzony sposób na przełażenie przez siatkę, niszczenie siatki i zwinięcie siatki. Przy okazji niejako ją konserwuje. Tyle że jest niezbyt estetyczny....
Bierzesz wszystko co nawinie się pod rękę a jest tłuste, brudzi i wooolno wysycha - czyli przepracowany olej, smar, lepik itp. Robisz z tego mieszankę i malujesz płot. Na 2 lata spokój.

Jarek.P
07-06-2009, 23:02
Póki moja działka stała niezamieszkana i sąsiedzi się nie wprowadzili, jedynym skutecznym sposobem na zatrzymanie na działce siatki było jej wypapranie kontrastowym sprajem oraz powycinanie w niej w regularnych odstępach niewielkich dziur.
Tak, wiem, to chore jest, ale niestety, w takim kraju żyjemy. Ze dwa lata temu nadziwić się nie mogłem widząc w Grecji, a więc kraju, gdzie rozpiętość drabiny społecznej jest bardzo duża i biedoty jest sporo, zasilanie straganu dla turystów położonego na szczycie pewnej góry, poprowadzone gumowanym kablem tak po prostu przez las, po ziemi, kilkaset metrów kabla, przez nikogo nie pilnowanego. Ile by ten kabel u nas poleżał? Do pierwszego wieczora od położenia?

J. (i wspomnienie opowieści znajomego prowadzącego firmę organizującą imprezy, jak to usiłowano im w trakcie koncertu ukraść tak po prostu kabel zasilający scenę z postawionego na uboczu generatora spalinowego, nie przejmując się tłumami ludzi wokół i faktem, że moment przecięcia kabla był delikatnie mówiąc zauważalny)

panda
08-06-2009, 02:39
Zrób podmurówkę i dół siatki zabetonuj (dużo roboty żeby odciąć).
Zamiast siatki w plastiku (cudo to nie jest) weź siatkę z drutu kopalnianego - ciężko ją przeciąć i już z produkcji wychodzi pomazana smarem. Z daleka wygląda jak zardzewiała a z bliska tak:
http://www.ats.pl/~piotrw/plot/siatka_2.jpg
Ja swoją kupowałem w firmie Mirosława Kowala w Niedrzwicy Dużej k/Lublina, tel. 0-81 517 51 20

CityMatic
08-06-2009, 06:20
Witam wszystkich forumowiczow!!!
Jestem na etapie wyrobu ogrodzenia. Wybralem siatke ogrodzeniowa powlekana PCV plus slupki metalowe zabetonowane... Mniejsza z tym

Teraz zastanawiam sie jak zabezpieczyc ta siatke przed kradzieza. Boje sie ze jednego dnia bedzie ogrodzenie a na drugi dzien ani sladu po siatce. Dodam ze dzialke mam na wsi przy lesie. Skonczylem etap stanu surowego domu i wiem z wlasnego doswiadczenia ze pewne rzeczy gina. :) Pewna firma oferuje jakies zapinki na siatke uniemozliwiajace demontaz ogrodzenia. Nie moge znalesc nic wiecej np. jak to wyglada i ile kosztuje na temat tych zapinek.
Moze z Was cos takiego ma? A moze macie jakies inne pomysly???prosze o pomoc
z gory dziekuje i pozdrawiam

Sposobem też jest jak kolega wspomniał wcześniej pomazanie jej(farbą)ale nie muszą to być wcale jakiś bazgroły ale widziałem już : "NR Posesji" "Nazwę projektu domu" "Nazwę ulicy" z szablonu tekturowego wycięty napis rozwieszony na płocie i sprayem pomalowany-wygląda ciekawie i zabezpiecza :wink:

kgolebiowski
09-06-2009, 22:14
Podłączenie pod 230V :D

jarus72
09-06-2009, 22:20
Proponuje siatkę z lin górniczych robią takie ,niedość że brudzi to jeszcze twarda jest do ucięcia.

panda
09-06-2009, 23:16
Proponuje siatkę z lin górniczych robią takie ,niedość że brudzi to jeszcze twarda jest do ucięcia.
A o czym ja tam wyżej pisałem? :lol: Toż Niedrzwica jest rzut beretem od Lublina.