PDA

Zobacz pełną wersję : szambo- zgłaszac czy nie



pawilon79
08-06-2009, 07:32
Dzien dobry. Mam pozwolenie na budowe. Dom juz stoi. chciałbym teraz wykopac szambo. W pozwoleniu na budowe ujete mam ów szambo czyli pozwolenie na budowe mam.
-pytanie czy muszę zgłaszać do gminy czy do jakiegoś innego urzędu ze zaczynam kopanie szamba.

mikolayi
08-06-2009, 08:20
skoro masz pozwolenie na budowę domu i szamba to po co chcesz jeszcze to zgłaszać ?

kaltam
08-06-2009, 08:23
Jak jest w projekcie zagospodarowania działki i naniesione na mapach to nie trzeba.

pawilon79
08-06-2009, 08:26
dziekuje bardzo za odpowiedz , mam na planie zagospodarowania i dzieki raz jeszcze

barto307cc
08-06-2009, 08:49
My też mamy na planie wszytstko zaznaczone a mimo to trzeba zgłosić do urzędu na 30 dni przed planowanym rozpoczeciem robót,że takie coś się wykonuje :lol: .Jeżeli w ciągu miesiąca nieprzyjdzie żadne pismo,można spokojnie kopać :wink:

mikolayi
08-06-2009, 08:53
My też mamy na planie wszytstko zaznaczone a mimo to trzeba zgłosić do urzędu na 30 dni przed planowanym rozpoczeciem robót,że takie coś się wykonuje :lol: .Jeżeli w ciągu miesiąca nieprzyjdzie żadne pismo,można spokojnie kopać :wink:

zbiornik szczelny na nieczystosci można wykonac jedynie po uzyskaniu pozwolenia na budowę. To o czym piszesz to procedura zgłoszenia, która tutaj nie ma zastosowania

sSiwy12
08-06-2009, 09:08
Jeśli budowa nie została zakończona formalnie, tzn. nie ma zgłoszenia zakończenia budowy, to wykonywanie czynności budowlanych (budowa) określonych, w aktualnym pozwoleniu na budowę, nie wymaga żadnych dodatkowych zgłoszeń, czy pozwoleń.

admiro
08-06-2009, 09:12
Jeśli budowa nie została zakończona formalnie, tzn. nie ma zgłoszenia zakończenia budowy, to wykonywanie czynności budowlanych (budowa) określonych, w aktualnym pozwoleniu na budowę, nie wymaga żadnych dodatkowych zgłoszeń, czy pozwoleń.

Dodam jeszcze, że wpis w dzienniku budowy o wykonaniu szamba czy POŚ wpisanego do pozwolenia na budowę, powinien nastąpić do 2 lat od uzyskania pozwolenia na budowę (niezależnie od tego, ze sama budowa już się rozpoczęła) - taką informację uzyskałem z swoim PINB.

sSiwy12
08-06-2009, 09:45
Dodam jeszcze, że wpis w dzienniku budowy o wykonaniu szamba czy POŚ wpisanego do pozwolenia na budowę, powinien nastąpić do 2 lat od uzyskania pozwolenia na budowę (niezależnie od tego, ze sama budowa już się rozpoczęła) - taką informację uzyskałem z swoim PINB.

Nie jest to prawda.

admiro
08-06-2009, 10:32
Nie jest to prawda.

To niech lepiej każdy się upewni w swoim urzędzie, ja musiałem mieć daty jak powyżej żeby przeszło.

arturromarr
08-06-2009, 13:47
Niestety co kraj to obyczaj i w każdym urzędzie interpretują przepisy inaczej.
Zgłoszenia nie mogą być wymagane, bo na szambo potrzeba pozwolenia, które masz. O jakimś dwuletnim okresie przydatności pozwolenia na bydowę też pierwszy raz słyszę, chyba się komuś pomyliło z okresami pomiędzy poszczególnymi wpisami. Jeżeli urzędnicy coś wam wciskają to poproście o ustosunkowanie się na piśnie wraz z podaniem aktów prawnych do których się odnoszą.
Ja mam pytanie od strony formalnej co muszę mieć za dokumenty przy wykonaniu szamba, wpis przez kogoś z uprawnieniami w dzienniku, czy wystarczy certyfikat od producenta?

Martinezio
08-06-2009, 13:57
2 lata, to czas na rozpoczęcie budowy od momentu wystawienia pozwolenia. Po tym czasie pozwolenie traci swą moc i należy przeprowadzić procedurę ponownie.

IMO jest to b. sensowne, bo w ciągu 2ch lat sytuacja zagospodarowania tego terenu mogła się obrócić o 180 stopni.

Natomiast jeśli już się zacznie budowę, to ważność PNB jest chyba aż do jej zakończenia - nie ma jakiegoś sztywnego terminu ostatecznego zakończenia budowy - wszystko zależy od harmonogramu prac (o ile ktoś go ma), lub własnego widzimisię. Byle budować zgodnie ze sztuką i robić wpisy w dzienniku.

sSiwy12
08-06-2009, 14:37
Dla porządku. Teraz obowiązuje 3 letni termin (dla PnB wydanych w 2008r.)

pismag
11-06-2009, 20:16
Ja mam pytanie od strony formalnej co muszę mieć za dokumenty przy wykonaniu szamba, wpis przez kogoś z uprawnieniami w dzienniku, czy wystarczy certyfikat od producenta?


Jestem na etapie kompletowania dokumentów do odbioru domu. Mój kierbud poinformował mnie że oprócz atestu szamba mam mieć wpis w dzienniku budowy o wykonanym teście szczelności przez hydraulika z odpowiednimi uprawnieniami. Jestem ciekawy jak on taki test wykona. Naleje 10 m 3 wody do szamba i będzie obserwował czy nie ubywa ? Uff...

mysweetbabys
12-06-2009, 18:23
my mamy w pozwoleniu na budowe mozliowosc szamba i chyba bedziemy musieli zrobic szmabo bo kanalize moze za pol roku podlacza, niewiemy teraz co mamy robic czy trzeba zglosic to gdzies? zaznaczam ze na mapkach mamy zaznaczona kanalize ale nie szambo

arturromarr
17-06-2009, 09:32
Szambo wymaga projektu, jeśli go nie macie to będziecie musieli wystąpić o zmianę i wrysowanie go.
Słyszałem od kilku ludzi , że wystarcza certyfikat szamba, czyli co znowu co gmina to inne wymagania?

mario1976
17-06-2009, 10:58
Ja mam pytanie od strony formalnej co muszę mieć za dokumenty przy wykonaniu szamba, wpis przez kogoś z uprawnieniami w dzienniku, czy wystarczy certyfikat od producenta?


Jestem na etapie kompletowania dokumentów do odbioru domu. Mój kierbud poinformował mnie że oprócz atestu szamba mam mieć wpis w dzienniku budowy o wykonanym teście szczelności przez hydraulika z odpowiednimi uprawnieniami. Jestem ciekawy jak on taki test wykona. Naleje 10 m 3 wody do szamba i będzie obserwował czy nie ubywa ? Uff...

Albo gada głupoty albie w każdym urzędzie w PL jest inaczej. W powicie warszawa zachód pomijając papiery jakie wydał mi sprzedający szambo (jakieś certyfikaty) musze mieć wpis od KB albo w dzienniku albo na zwykłej kartce papieru, że szambo jest szczelne. Jedno zdanie i kropka na końcu. Żadnych zaświadczeń od hydraulików z uprawnieniami etc. Pomijam oczywiście sensownośc takich zapisów ale to inna bajka.