PDA

Zobacz pełną wersję : Słup TPSA w działce



gmx
08-12-2003, 10:01
Szanowni,

Jak wymówić firmie TPSA słup telefonczny umieszczony w mojej działce? Słup postawiono bez żadnej umowy z właścicielem. Jedyną umowę jaką podpisałem to była umowa za telefon (pełnopłatny).
Ponieważ już nie posiadam telefonu TPSA, więc nie potrzebuję żadnego słupa który blokuje mi dysponowaniem mojej właśności.
Słup niesie kilka linii telefonicznych do innych domostw, oraz jednego dealera samochdowoego.
Czy jest szansa na zabranie słupa w ciągu 1-2 miesięcy?

pzdr

08-12-2003, 13:51
Słup postawili w czasie gdy działka była już Twoja?

Masz pewność, że nie mają umowy z poprzednim właścicielem? Umowa jest tak skonstruowana, że to właściciel odpowiada za powiadomienie / notarialne zapisy dla nowego właściciela.

Jak takiej umowy TPSA nie przedstawi to możesz ich pociągnąć: spróbuj się zorientować ile kosztuje przeniesienie słupa i przewodów i do tej granicy możesz ich skubać.
Dla mnie wykonywali prace ziemne za frajer bo też się wcięli z kablami w moją działkę. Zagroziłem że sam usunę i sprzedam na złomie, to zaraz żeśmy się dogadali. Akurat tak mi to pasowało.

Pzdr.

Aha - teoretycznie organ państwowy (wójt? - nie pamiętam) może niestety nakazać służebność takich instalacji niestety.

08-12-2003, 14:44
Miałem identyczną sytuację.Kupiłem działkę ze słupem i linią pośrodku działki.Zwróciłem się do TPSA pisemnie /nic na gębę/ o zabranie ich zabawek, najpierw chyba przez miesiąc szukali zgody poprzedniego właściciela, potem, ponieważ nic nie znależli poprosili o trochę czasu na przełożenie linii.
Wójt to może podskoczyć. Ale na swojej działce.

08-12-2003, 22:52
Nikt - ani wojt, ani lokalny dyrektor TPSA, ani nawet jej prezes - nie moze bez twojej zgody korzystac z twojej dzialki i to nie dotyczy tylko slupa, ale nawet linii, ktora ma przebieg nad twoja nieruchomoscia. Zanies do sekretariatu TPSA pismo, niech ci podpisza kopie i wyznacz im rozsadny termin usuniecia slupa. Ewentualnie zaproponuj umowe i niech bul?, oczywiscie jesli ten s?up ci nie przeszkadza. Jak nie usun? pozostaje ci s?d. Sam nie mo?esz usun?ç s?upa, bo jako element sieci publicznej jest chroniony prawem.