PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ocieplać podłogę w kotłowni ?



chrobry
08-06-2009, 11:05
Jak w temacie. Kotłownia ok 2x3m. Czy pod piec na groszek z podajnikiem musze wykonać jakiś podest - aktualnie wylany mam chudziak ok 7cm. A może tylko pod piecem nie wykonywać ocieplenia ?

pierwek
08-06-2009, 11:55
pod samym kotłem nie daje się styropianu

chrobry
08-06-2009, 12:11
Czyli powstałą różnicę (tam gdzie nie bedzie styropiau) zalewa się betonem i zazbraja ?

miciu
08-06-2009, 18:50
U nas pod kotłem też nie ma ocieplenia, reszta ocieplona taką samą warstwą styro jak cały dom.

zbigmor
09-06-2009, 07:40
A możecie wytłumaczyć dlaczego nie daje się/nie dajecie?
Wg mnie to bez różnicy czy dawać, czy nie. Zysk energetyczny z tej izolacji minimalny, ale pozbawia kłopotu kombinowania z różnymi wykończeniami.
Nie macie chyba posadzek, które od kotła się zarwą?

bigrw
09-06-2009, 11:42
a ja mam ocieplenie pod posadzką w kotłowni tak jak w całej piwnicy 8 cm pianki poliuratenowej..... posadzka z włóknami i zazbrojona kratownicami....
na to płytki.....
i ani płytki, ani posadzka nic nie pęka a również mam piec z podajnikiem który pełny zasypany waży z jakies 550 kg....
i nic....
jesli ktos chce ocieplic nie widze przeciwskazań....ale napewno nie dawałbym zwykłego styro FS100 tylko np. FS200 lub XPS lub też pianke poliuratenową....bo powierzchnia pieca z podajnikeim jest dość mała....bo u mnie jakieś 0,1 m2 czyli wyjdzie jakieś 5,5 t/m2, więc warto się zabezpieczyć (aby nie pękła nam posadzka pod piecem....a następnie również płytki) i kupić....twardszy materiał do tego celu....typu jak wczesniej wspomniałem.....