PDA

Zobacz pełną wersję : Piece zgazuj?ce drewno



dimas
08-12-2003, 10:06
Jestem ciekaw waszych opini na temat tych kotłów. Planuje zakup takiego kotła do mojego domku około 120 m do ogrzania, miejsce na składowanie drewna mam, lecz spotkałem sie z opiniami że podczas procesu zgazowania czuc specyficzny zapach, wyczuwalny wchodząć do domu. Jak wygląda to w praktyce ? jakiej firmy kocioł polecacie? jak wygląda zachowanie czystości w kotłowni biorąc pod uwage że nie ma piwnic, i jak czesto trzeba czyscić te sprzety.

kores
08-12-2003, 13:39
Witam

Tez rozwazam zakup takiego kotla i chetnie poznam opinie uzytkownikow.

Pozdr

kabak1
08-12-2003, 16:02
Wejdż sobie na Wymianę Doświadczeń i znajdż temat "Chętnie Pomogę" dowiesz się dużo rzeczy o kotłach zagazowujących drewno jest opisane kilka piecy i dużo rzeczy praktycznych od osób które już mają takie

12-12-2003, 22:24
Jestem ciekaw waszych opini na temat tych kotłów. Planuje zakup takiego kotła do mojego domku około 120 m do ogrzania, miejsce na składowanie drewna mam, lecz spotkałem sie z opiniami że podczas procesu zgazowania czuc specyficzny zapach, wyczuwalny wchodząć do domu. Jak wygląda to w praktyce ? jakiej firmy kocioł polecacie? jak wygląda zachowanie czystości w kotłowni biorąc pod uwage że nie ma piwnic, i jak czesto trzeba czyscić te sprzety.
Sprawdź ferrum-poprzednio trochę o tym było.
ekokotly.com.pl

ariete
01-03-2004, 01:09
Dla uścislenia tematu.Spalanie przebiega w trzech etapach.Suszenie odgazowanie i zgazowanie paliwa.Może to być np.ognisko podczas pikniku.Jeżeli w kotłowni jest nieprzyjemny zapach to powodem jest:1)zły komin 2)zła obsługa kotła c.o.Faktycznie na stronie ferrum jest to super wytłumaczone.Pozdrawiam

Bunga
03-03-2004, 20:43
Ariete w zasadzie masz rację,ale należy dodać że duże znaczenie dla prawidłowej pracy kotła ma czopuch.Musi być o 1.5 wiekszy niz przekrój komina.W przeciwnym wypadku gazy spalinowe są zatrzymywane w czopuchu i moze nastepować dymienie oraz nieprzyjemny zapach w kotłowni.Pozdrawiam

03-03-2004, 20:48
Ariete w zasadzie masz rację,ale należy dodać że duże znaczenie dla prawidłowej pracy kotła ma czopuch.Musi być o 1.5 wiekszy niz przekrój komina.W przeciwnym wypadku gazy spalinowe są zatrzymywane w czopuchu i moze nastepować dymienie oraz nieprzyjemny zapach w kotłowni.Pozdrawiam
??? Orzesz w mordę,ale sie przestraszyłem przeciez większość kotłów tego nie spełnia (buderus ok.150cm,ferrum ok.15*17,kostrzewa podobnie,atmos,vigas też......).
Co jest kurna (jak mawia Wspaniały Jurek O.)grane???

Bunga
03-03-2004, 22:35
Nie jest aż tak żle.Jezeli czopuch jest krótki to wszystko jest oki,ale jeżeli jest powyżej pół metra długości to zaczynaja sie kłopoty.Piszę o tym, ażeby zachecić producentów do bardziej precyzyjnego pisania instrukcji obsługi.Albo dokształcenia się :)

Bunga
03-03-2004, 22:44
Wyjście spalin z kotła jest prawidłowe w tych kotłach.Kształtka odprowadzajaca spaliny nie jest czopuchem.To jest celowe przytrzymać spaliny w kotle,ale poza kotłem muszą już płynąć swobodnie.Przez obręcz o małej srednicy i krótką przejdziesz w miare szybko.Spróbuj to samo z rura o takiej samej średnicy lecz długą.Czopuch to ten odcinek przewodu spalinowego który łączy tę kształtkę spalinową wychodzącą z kotła z czopuchem.Wymiary tych kształtek są z całą pewnością prawidłowe tylko dalej czesto juz nie.:)

m@ly
03-03-2004, 23:37
Czesc!
Od jakiegos czasu szukalem pieca zgazujacego do siebie do domu. Juz nawet bylem zdecydowany na Atmosa. Wszystko juz sobie poukladalem w glowie i..... hummm.... Wczoraj bylem u sasiadki moich rodzicow, od dwoch sezonow pali Atmosem. Odbylismy dluga rozmowe. A oto co uslyszalem i zaobserwowalem.
1. Kociol bardzo cichy!!! Po wlaczeniu turbiny wrecz przeciwnie!!!
2. W pomieszczeniu bardzo cieplo.
3. Bardzo oszczedny. 4m3 sosny na miesiac bez zadnego oszczedzania. Dom 200m2 stara technologia budowy, ogrzewany garaz, wszedzie bardzo cieplo tak na oko to ze 30 stopni!!!!!
4. Stalopalnosc ok 5 godzin.
5. Zapach ledwo wyczuwalny ale zawsze lekko czuc. NIE nieprzyjemny! Zwykly zapach palonego drewna.
6. Wlascicielka twierdzi natomiast ze jesli drewno jest zle dosuszone to w momencie dokladania STRASZNIE smierdzi!
7. Kociol mocmo "pyli". Nie nazywam tego kopceniem bo wyglada to troche inaczej. Poprostu tego nie widac ale caly czas wszedzie zbiera sie pyl!!! W calej kotlowni wszystko szare!!! Firanki trzeba prac co tydzien albo czesciej (firanki z okna w kotlowni)
Podsumowujac, jesli masz w projekcie kotlownie oddzielona od czesci mieszkalnej w znacznym stopniu np. w piwnicy, i nie chcesz tam miec tez pralni to goraco polecam, jesli nie to sie mocno zastanow. Ja musze zrezygnowac bo u mnie wsztstko na jednym pietrze (buduje parterowy) i w dodatku oddzielone tylko jednymi drzwiami od reszty a co najgorsze miala tam byc tez pralnia i suszarnia.

04-03-2004, 11:12
mam jak ty z ktłowni wejscie do domu ! zasmuciłeś mnie !! jedynie zamórować kotłownie i wchodzić przez garaż ale czy to jest wygodne

m@ly
04-03-2004, 11:25
Ja sam jestem rozbity! Wszystko szlo w strone kotla zgazujacego bo w miejscowosci nie ma gazu. Nawet komin mam ceramiczny i trojnik na wys okolo 1m !!!! Teraz wszystko o kant d... Bylem dzisiaj u instalatora ktory powiedzial ze wszystkie kotly na paliwa stale "pyla" i jest niemozliew zeby w tym samym pomieszczeniu byla suszarnia. Troche mnie pociesza, ze podobno maja zgazyfikowas miejscowosc w ktorej buduje najpozniej juz w polowie przyszlego roku- NAJPOZNIEJ. Jedna zime ostatecznie przepekam na kominku i pradzie. Problem jednak w tym, ze ja caly czas szukalem kotla na paliwo stale i na razie nie mam pojecia o gazowych. Musze sie teraz na nowo wbijac w watki o piecach!!!!!! Do bani....

Bunga
04-03-2004, 20:14
Cześć:)Kocioł który opisałeś ma drzwiczki zasypowe jak brama do stodoły.Przy tak duzych drzwiczkach po otwarciu najlepszy z najlepszych kominów nie wessie pyłów które unoszą sie z popiołu jak padnie na nie klocek drewna(podczas podkładania)Tak samo ma się sprawa z nieprzyjemnym zapachem.W kotłowni opalanej drewnem ma pachnieć lasem ,a nie dziegdziem.Ale kotły te są tak piekne:)Sądząc po tym co produkują polscy producenci ,to widać,że dawno wyciagnęli wnioski i nie robią tego typu błędów konstrukcyjnych.Pozdrawiam:)

kominiarz 52
04-03-2004, 20:32
jak czuć ,pyli to do kominiarza panowie i panie do kominiarza, zrobić komin na glanc i będzie ok.

04-03-2004, 21:46
Wstawienie kotla na wegiel/drewno do pomieszczen mieszkalnych np. na parterze to jakies nieporozumienie.
Miejsce takiego kotla jest w oddzielnym pomieszzceniu, najlepiej w piwnicy, a nie w pralni.
Opal staly to nie gaz, gdzie odkreca sie sie jedynie zawor i to cala brudna robota.
Moda, byc moze warunki ekonomiczne budujacych wprowadzily na rynek
projekty domow bez piwnic, ktore, co widac po powyzszych postach, bywaja niezastapione.
Bezx pownicy i kotlowni zawsze bedzie brudno i nie ma na to rady.
Czy to bedzie piekny kociol z zachodu czy na rodzimy, ten najprostszy
cud polskiej mysli technicznej.

Palenie np. w kotle na drewno ma swoja specyfike jak i palenie weglem, brykietami.
Pale w moim kotle stosujac m.in jedna wazna zasade: zasypuje kociol paliwem w momencie, gdy reszta paliwa na dnie kotla w postaci warstwy zaru zapelnia max. 1/4 objetosci komory. Nie mam wowczas problemow z dymieniem.
Do uzytkownikow Vigasow: wentylator nawiewowy, stososwany w tych kotlach sprzyja jedynie wydostawaniu sie dymu na zewnatrz, wyciag w tym przypadku dziala o niebo lepiej.

Koniecznosc zgromadzenia woiekszego zapsau opalu drena/wegla wylucza zdecydowanie powieszenie w tym samym pomieszczeniu prania.
Do tego celu sluzy pralnia, Panowie i Panie.

04-03-2004, 22:11
Wstawienie kotla na wegiel/drewno do pomieszczen mieszkalnych np. na parterze to jakies nieporozumienie.
Miejsce takiego kotla jest w oddzielnym pomieszzceniu, najlepiej w piwnicy, a nie w pralni.
Opal staly to nie gaz, gdzie odkreca sie sie jedynie zawor i to cala brudna robota.
Moda, byc moze warunki ekonomiczne budujacych wprowadzily na rynek
projekty domow bez piwnic, ktore, co widac po powyzszych postach, bywaja niezastapione.
Bezx pownicy i kotlowni zawsze bedzie brudno i nie ma na to rady.
Czy to bedzie piekny kociol z zachodu czy na rodzimy, ten najprostszy
cud polskiej mysli technicznej.

Palenie np. w kotle na drewno ma swoja specyfike jak i palenie weglem, brykietami.
Pale w moim kotle stosujac m.in jedna wazna zasade: zasypuje kociol paliwem w momencie, gdy reszta paliwa na dnie kotla w postaci warstwy zaru zapelnia max. 1/4 objetosci komory. Nie mam wowczas problemow z dymieniem.
Do uzytkownikow Vigasow: wentylator nawiewowy, stososwany w tych kotlach sprzyja jedynie wydostawaniu sie dymu na zewnatrz, wyciag w tym przypadku dziala o niebo lepiej.

Koniecznosc zgromadzenia woiekszego zapsau opalu drena/wegla wylucza zdecydowanie powieszenie w tym samym pomieszczeniu prania.
Do tego celu sluzy pralnia, Panowie i Panie.

Bunga
04-03-2004, 23:33
Swięta racja!:)

Gość III
06-03-2004, 12:20
Ja mam Vigasa i też pyli niemiłosiernie:((((((