PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszenie działalności gospodarczej - ZUS



RadziejS
08-06-2009, 12:43
Czy jest możliwość zawieszenia działalności gospodarczej jednoosobowej na 2 miesiące? Chodzi mi o to, żeby nie płacić co miesiąc 800 zł, gdy się nie pracuje, a po dwóch miesiącach powrócić do pracy.

Jak jest w tym czasie z ubezpieczeniem? Czy można się zarejestrować jako ubezpieczony na małżonka pracującego na etacie?

Poradźcie.

Ewunia
08-06-2009, 17:36
http://mojafirma.infor.pl/praca-ubezpieczenia/84015,Jak-zglosic-do-ZUS-zawieszenie-wykonywania-dzialalnosci.html

marekcmarecki
08-06-2009, 21:17
Kurcze, a jak to ze mna będzie? Osiem lat temu działalność zawiesiłem, i tak do tej pory :roll: Ciekawe, czy jak teraz zlikwiduję, to sie ZUS nie upomni o zaległe składki? Wie ktoś, czy US informuje ZUS że gość zlikwidował? Teraz póki nic się nie dzieje, to jest cisza, ale jakiś ruch w papierach i...

raffran
08-06-2009, 21:47
Kurcze, a jak to ze mna będzie? Osiem lat temu działalność zawiesiłem, i tak do tej pory :roll: Ciekawe, czy jak teraz zlikwiduję, to sie ZUS nie upomni o zaległe składki? Wie ktoś, czy US informuje ZUS że gość zlikwidował? Teraz póki nic się nie dzieje, to jest cisza, ale jakiś ruch w papierach i...

Informuje i owszem, ale nie US tylko UM i ma na to 10 lat.
Wszystko wiec jeszcze przed toba.