PDA

Zobacz pełną wersję : uwaga!!! przeziębienia



08-12-2003, 10:40
Ponieważ zima w tym roku chyba się nie popisze, tak więc przeziębienia nie będą nas omijać. Ja sama już doświadczyłam jednego. Chciałam podzielić się z Forumowiczami przepisem na miksturę , która byskawicznie stawia na nogi. A tego przecież nam trzeba.
2 saszetki lipy
2 plasterki cytryny
2 łyżki miodu
2 kieliszki czystej wódki
2 łyżki pektosolu ( do kupienia w aptekach bez recepty )
W termos wrzucić lipe, zalać szklanką wrzącej wody dodać pozostałe składniki, zakręcić , odstawić na 30 min.
A teraz do łóżeczka, na nogi skarpetki ( nie muszą być grube, czy wełniane -osobiście nienawidzę bo gryzą), termosik w zasięgu ręki. Popijać po troszeczku np. dwa, trzy łyki. Uwaga po jakimś czasie rozgrzeje do czerwoności :wink: Ale rano jak nowo narodzeni :D
Życzę wszystkim zdrówka, pozdrawiam

Wakmen
08-12-2003, 16:02
A ja mam inny pomysł na zdrowie i wieczną młodość :wink: :
Podgrzać w garnku butelkę grzańca, nalać do wysokiej szkalny, usiąść wygodnie w fotelu (najlepiej ze swoją Połowicą dla poprawy i wzmocnienia rodzinnnych więzi), włączyć dobrą komedię i ... ŻYĆ, cieszyć się każdą chwilą, zapomnieć o niepowodzeniach i kłopotach (wszczególności w budowaniu).

09-12-2003, 10:26
Zgadzam się, sprawdzałam, polecam !!! :D
Pozdrowionka dla tych którzy chorują , nie chorują , chwilowo nie budują i dla tych którzy są w budowlanym szale.

Mamona Lisa
09-12-2003, 11:42
Hmm, cytryna rozumiem, lipa rozumiem, nawet wódka rozumiem :lol: ale co to jest ten pektosol? Jakiś syrop? Co ma w składzie? Można go tak do wrzątku?


Pozdrawiam,
podziębiona M.

ponury63
09-12-2003, 12:03
co to jest ten pektosol? Jakiś syrop? Co ma w składzie?
Pectosol
Skład: Extr. fluid. ex: Radix Inulae 27 cz., Lichen islandicus 18 cz., Radix Saponariae 9 cz., Herba Hyssopi 18 cz., Herba Thymi 18 cz., Glycerolum 10 cz.
najczęściej stosuje sie 3 razy dziennie po 20 - 30 kropli preparatu z niewielką ilością płynu
wskazania: suchy, męczący kaszel

Znajoma osoba, "pracująca głosem" stosuje często z zadowalającym skutkiem
Uwaga: w smaku wyjątkowe obrzydlistwo !!!

09-12-2003, 12:17
Uf, dzięki , nie mam zielonego pojęcia co wchodzi w skład pectosolu :oops:
A jeżeli chodzi o skuteczność - potwierdzam. Sama zastanawiam się jakim cudem ta mieszanka z pozoru tylko pomagająca przy kaszlu , stawia na nogi przy poczatkujących przeziębieniach .
Jeżeli chodzi o smak: to chyba właśnie po to aby go złagodzić są dodatki, chociaż i tak jak każde lekarstwo mieszanka nie zalicza się do smacznych.
Zdrówka wam wszystkim ! :D

10-12-2003, 11:24
zdecydowanie zmieniłbym proporcje mikstury :lol: .....nie spirytus w pektosolu......pektosol w spirytusie...... :lol:

groszek 3
10-12-2003, 12:49
Chorujący, nie zapominajcie o zbwawiennym działaniu CZOSNKU i chociaż cuchnie paskudnie :-? to jest naprawdę dobry. Ja zawsze przy mocnym przeziębieniu wącham ząbki czosnku oraz resztę kroje sobie na małe kawaleczki część połykam a część gryzę popijając mlekiem (prawie nic potem nie czuć). Zawsze pomaga :D !

Wakmen
10-12-2003, 21:34
A dzisiaj to może zrobimy coś takiego:
1 część soku pomarańczowego,
1 część martini,
1 część wódki i
odrobina soku malinowego.

Cudo. Paluszki lizać.

kksia
10-12-2003, 22:23
Zrobiłam tą lipowa herbatkę, dałam tylko rum zamiast wódki, bo akurat nie mam.
Zobaczymy jutro. Idę do łóżka.

Wakmen
10-12-2003, 22:30
Mam nadzieję, że sama nie idziesz do łóżka ... spać bo inaczej to gwarantujętylko 50% skutecności wyśmenitego zdrowia i ... samopoczucia.

tomek1950
11-12-2003, 00:23
:lol:

Jolka
11-12-2003, 08:58
Pytanie do Wakmena: Martini wytrawne? Czerwone czy białe?

11-12-2003, 09:50
Zrobiłam tą lipowa herbatkę, dałam tylko rum zamiast wódki, bo akurat nie mam.
Zobaczymy jutro. Idę do łóżka.
Jak się czujesz ?

Wakmen
11-12-2003, 21:24
Pytanie do Wakmena: Martini wytrawne? Czerwone czy białe?
Jak najbardziej wytrawne, białe. Taki koktajl jak opisałem wyżej każdego powali ... na kolana. Pychota.

kksia
13-12-2003, 22:37
Dziś już dobrze. Ale tak od razu nie pomogło. Potrzebowało dwóch dni. Może to dlatego, ze do tego łóżka jednak sama poszłam (To te 50 %).
Piłam ten napar jednak aż do skutku. Zrobiłam jednak pewne modyfikacje pijąc ją w trakcie dnia: Do termosu lipa, rum i pectosol. A miód i cytrynę na bierząco do kubka, żeby się nie moczyło w tym wrzątku. Na noc mieszałam od razu, bo mi się nie chciało pózniej robić sobie kłopotu z tym dodawaniem reszty składników.
Swoją drogą, przyznaję, ze jak by w tym alkoholu nie było, nie dała bym rady tego pić (pectosol, fuj!).
Mój mąż w swoim termosie kazał sobie parzyć lipę z rumem bez pectosolu. Pectosol pił na początek z łyżki i popijał herbatką. Nie wiem jednak, czy to jest dobrze, bo on do dziś ma katar i kaszle. A ja już nie!
W każdym razie i tak na to nasze chorowanie poszła butelka rumu. I było dosyć wesoło.

15-12-2003, 09:17
I o to chodzi :D
Ciesze się, że jednak pomogło i Jesteś zdrowa

Wakmen
26-12-2003, 18:56
A jak już jesteście zdrowi tylko troszeczkę przeziębieni to proponuję:
- kieliszek wódeczki,
- odrobinka soku wiśniowego,
- dwie kropelki tabasco i

Wasze zdrowie :oops: .

emems
14-01-2004, 11:47
1/3 części miodu
1/3 części malin
1/3 części spirytusu
i hlup w dziób
i w bety siup :lol: :lol: :lol:

14-01-2004, 11:50
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D muszę spróbować

14-01-2004, 11:57
Jeszcze pytanie....
miodek pitny czy taki ze słoiczka jak na kanapeczki????
malinki oczywiście w płynie (tzn. soczek) czy w postaci stałej (tzn. owoc)

emems
15-01-2004, 08:07
Miodzik jak na kanapeczki może być stały,
a malinki może być soczek a może być konfiturka malinkowa.
Pozdrowionka.

nowaczka
26-01-2004, 17:41
A może herbatka z duchem(górale i nie tylko oni wiedzą co to takiego) :lol: :lol: :lol: .Osobiście polecam herbatkę z czarnej malwy,a także z lipy dosłodzoną malinami. :D