PDA

Zobacz pełną wersję : Co pierwsze na balkonie - balustrada czy ocieplenie?



Martinezzz
08-06-2009, 14:27
proszę o opinie i doświadczenia, pozdrawiam

zbigmor
08-06-2009, 14:34
proszę o opinie i doświadczenia, pozdrawiam


To opisz w jaki sposób chcesz robić ocieplenie i jak mocować balustradę.

Martinezzz
08-06-2009, 14:40
ocieplenie to styro 15cm + tynk silikonowy, mocowanie balustrady od czoła balkonu albo na posadzce(nie wiem, bo balustrada będzie ciężka, balkon ponad 6m długości) + oczywiście mocowanie do ściany

zbigmor
08-06-2009, 14:57
ocieplenie to styro 15cm + tynk silikonowy, mocowanie balustrady od czoła balkonu albo na posadzce(nie wiem, bo balustrada będzie ciężka, balkon ponad 6m długości) + oczywiście mocowanie do ściany

Rozumiem, że ten styro to od spodu, a od góry jest normalna wylewka?
To jak nie mocujesz balustrady od spodu to co za różnica co pierwsze zrobisz?
Jeśli jednak chodzi o ocieplenie ścian to w zasadzie bez różnicy co pierwsze zrobisz.

andrzej100
08-06-2009, 15:17
Jesli nie do czola to balustrada do plyty balkonowej (czyli przed ociepleniem i wylewka)- stabilniejsza . Do sciany tez przed ociepleniem zalozylbym.

Martinezzz
08-06-2009, 16:27
dzięki za wskazówki :lol: , zastanawiam sie czy po położeniu styropianu na ścianie sa jakieś sprawdzone mocowania, które bez problemu dotrą do muru, a jednocześnie nie "zdemolują" elewacji, jeśli chodzi o główne mocowanie to czy od czoła czy od góry bez płaskowników się chyba nie obejdzie, wiec chyba lepiej przed wylewka na płycie lub przed ociepleniem na czole :-?

wojtas122
08-06-2009, 22:22
jeżeli jest możliwość to przed styropianem i przed wylewkami zamontować balustrade; jeżeli jest już wszystko na gotowo to też da sie zamontować, ale jest to zawsze jakieś utrudnienie

zbigmor
09-06-2009, 07:51
dzięki za wskazówki :lol: , zastanawiam sie czy po położeniu styropianu na ścianie sa jakieś sprawdzone mocowania, które bez problemu dotrą do muru, a jednocześnie nie "zdemolują" elewacji, jeśli chodzi o główne mocowanie to czy od czoła czy od góry bez płaskowników się chyba nie obejdzie, wiec chyba lepiej przed wylewka na płycie lub przed ociepleniem na czole :-?


Są sprawdzone mocowania, ale jeśli masz możliwość zrobić to przed położeniem izolacji to lepsze wyjście. Dobrze przynajmniej wyprowadzić coś do mocowania później balustrady.

edde
09-06-2009, 08:08
Są sprawdzone mocowania, ale jeśli masz możliwość zrobić to przed położeniem izolacji to lepsze wyjście. Dobrze przynajmniej wyprowadzić coś do mocowania później balustrady.

no właśnie, co, jak i gdzie warto wyprowadzić uniwersalnie żeby potem mogło pasować do balustrad nie mając jeszcze określonego ich rodzaju ani kształtu, no i żeby nie kolidowało z poprawnie wykonaną potem izolacją p/wilgociową i termiczną?

zbigmor
09-06-2009, 08:13
Są sprawdzone mocowania, ale jeśli masz możliwość zrobić to przed położeniem izolacji to lepsze wyjście. Dobrze przynajmniej wyprowadzić coś do mocowania później balustrady.

no właśnie, co, jak i gdzie warto wyprowadzić uniwersalnie żeby potem mogło pasować do balustrad nie mając jeszcze określonego ich rodzaju ani kształtu, no i żeby nie kolidowało z poprawnie wykonaną potem izolacją p/wilgociową i termiczną?

Z izolacją termiczną będzie kolidowało bo musi być kotwienie w ścianie i to w miarę solidne, ale nie ma co panikować.
Jeśli nie masz jeszcze żadnej koncepcji odnośnie balustrady to może czas ją ustalić? Jeśli nie to lepiej jednak zrobić tą elewację i później poszukać jakiegoś kumatego wykonawcy balustrady.

sSiwy12
09-06-2009, 08:40
Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo - wpierw balustrada.

zbigmor
09-06-2009, 08:51
ja przewierciłem się na wylot ściany z styropianem długim śrubunkiem, dociętym potem na miarę, a śrubę z drugiej strony zatynkowałem na gładko, trzyma bardzo dobrze, tylko że ściana w tym miejscu trochę zimniejsza

są inne patenty, np mocuje się pod styropianem w miejscu przewidzianego montażu kawałek drewna, albo są specjalne bardzo drogie łączniki, dla każdego coś miłego


Wierciłeś ścianę śrubunkiem? Ciekawe. 8)

piwopijca
09-06-2009, 08:58
Pewnie to skrót myślowy
Ja też jestem za tym żeby mocować balustradę przed ociepleniami i wylewka balkonu
Bezpieczniej dla użytkowników i samej balustrady

Pzdr.