PDA

Zobacz pełną wersję : czy można ocieplać poddasze przed wylewkami ?



michalsiak
08-06-2009, 14:53
Cześć

Zastanawiam się czy dopuszcza się upychanie wełny na poddasze przed wylewkami podłogi. Mam trochę wolnego czasu i mógłbym go na to wykorzystać.

Z drugiej strony obawiam się że wilgość z wylewek odparuje prosto w wełne.

Co myślicie ?

michalsiak

zbigmor
08-06-2009, 14:55
Cześć

Zastanawiam się czy dopuszcza się upychanie wełny na poddasze przed wylewkami podłogi. Mam trochę wolnego czasu i mógłbym go na to wykorzystać.

Z drugiej strony obawiam się że wilgość z wylewek odparuje prosto w wełne.

Co myślicie ?

michalsiak


O tej porze roku można zaryzykować. Jeśli dołożysz do tego folię to nawet ryzyka nie ma.

RadziejS
08-06-2009, 14:55
Wg mnie tak, tylko wstrzymałbym się z gipsowaniem łączeń płyt aż ustabilizuje się końcowa wilgotność. Ja tak zrobiłem. Wylewki tak dużo wody nie mają, co innego tynki gipsowe. U mnie poszło 6 m3 na 550 mkw tynku.

FlashBack
08-06-2009, 16:29
Cześć

Zastanawiam się czy dopuszcza się upychanie wełny na poddasze przed wylewkami podłogi. Mam trochę wolnego czasu i mógłbym go na to wykorzystać.

Z drugiej strony obawiam się że wilgość z wylewek odparuje prosto w wełne.

Co myślicie ?

michalsiak
upychanie?
duze wahania temperatur to, para bedzie sie wykraplac w welnie.
wylewki? hmm jak to cementowa to, wody jest tyle co kot naplakal inaczej jest przy anhydrytowych, ale od czego mamy wentylacje nie mylic prosze z porannym otwieraniem na osciez okien :).

michalsiak
08-06-2009, 17:14
duze wahania temperatur to, para bedzie sie wykraplac w welnie

taką mamy porę roku ale chyba na to nie ma co patrzeć , w dzien 25 stopni a wnocy 10 i co pocznę jak muszę ocieplać :-)


jak to cementowa to, wody jest tyle co kot naplakal

zwykła z miksokreta - grubość ok 6 cm. Mam dużo okien wię jak je otworze to może część tej wilgoci poleci

michalsiak

FlashBack
08-06-2009, 17:30
jezeli wszystko zrobisz zgodnie ze sztuka dla posiadanego rodzaju krycia wstepnego dachu to, nic nie stoi na przeszkodzie by zaczac ocieplenie. moze jednak okazac sie, ze jest to falstart bo np. bedziesz jeszcze przykrecal wieszaki belkowe dla rusztu pod sucha zabudowe. a to wymagac bedzie przesuwania, zgniatania itp. welny a takie dlubanie latwo doprowadza do pozostawienia gdzies bledu.
piszac o wykraplaniu to, pomysl co bedzie zima ;).

a! wilgotne technologicznie pomieszczenia wymagaja wentylacji nie przeciagow by wszystko rownomiernie schlo.

michalsiak
08-06-2009, 21:42
jezeli wszystko zrobisz zgodnie ze sztuka dla posiadanego rodzaju krycia wstepnego dachu to, nic nie stoi na przeszkodzie by zaczac ocieplenie

mam pełne deskowanie, na deskowaniu membranę i struktonit


moze jednak okazac sie, ze jest to falstart bo np. bedziesz jeszcze przykrecal wieszaki belkowe dla rusztu pod sucha zabudowe. a to wymagac bedzie przesuwania, zgniatania itp. welny a takie dlubanie latwo doprowadza do pozostawienia gdzies bledu.


no właśnie mam ekipę która wiesza grzybki, poziomuje, montuje stelaże po to żeby później tego nie robić , specjalnie się z nimi umówiłem że mają przyjść wcześniej i zamontować stelaże tak żebym przed płytowaniem mógł spokojnie sobie wszystko docieplić wełną



piszac o wykraplaniu to, pomysl co bedzie zima

mam nadzieję że 4 cm szczelina pozostawiona między deskowaniem a wełną wystarczy - zastanawiam się tylko czy nawiercać krokwie tak żeby był przepływ powietrza pomiędzy nimi - może przesadzam ?


a! wilgotne technologicznie pomieszczenia wymagaja wentylacji nie przeciagow

wentylacja jest tyle że grawitacyjna choć jeszcze będę miał rozszczelnioną kalenicę przez jakiś czas


michalsiak

FlashBack
08-06-2009, 22:13
miejmy nadzieje, ze bedzie dobrze. szczegolnie po zatkaniu kalenicy.
masz ekipe jak cos chcesz wiedziec to pytaj ich oni sa na miejscu i widza to, wszystko.