PDA

Zobacz pełną wersję : stara farba olejna



rusek26
08-06-2009, 20:21
Witam forumowiczów
mam pytanie ponieważ wynajmuje mieszkanie i rozebrałem błazerie w łazience i do polowy ścian jest farba olejna. czym ja można zamalować czy muszę zdrapać jakoś (i czym ) zebu pokryła mi farba emulsyjna do kuchnia łazienka

08-06-2009, 23:56
opalić opalarką i zeskrobac szpachelką

Rom-Kon
09-06-2009, 07:45
jeśli farba trzyma się ściany i nie odpada płatami to można na klej do plytek-elastyczny typu np. Atlas Plus przykleić siatke do dociepleń i wyszpachlować całość gładzią gipsową. Gips nie trzyma się olejnicy ale trzyma się kleju a klej dobrze trzyma się farby.... siatka po to że jesli farba zacznie odspajać się to siatka wstrzyma.

ps. opalał już ktoś olejnicę na ścianie opalarką? Nawet otwartym ogniem czyli palnikiem gazowym nie życzę nikomu! Prościej jest wziąć młotek i skuć a potem na nowo otynkować.

09-06-2009, 14:30
... ps. opalał już ktoś olejnicę na ścianie opalarką? Nawet otwartym ogniem czyli palnikiem gazowym nie życzę nikomu! Prościej jest wziąć młotek i skuć a potem na nowo otynkować.

p.s. 1
otwartym ogniem ja również nie zycze nikomu

istnieją opalarki elektryczne

p.s. 2
mozna kleić płytki na lamperii /płytki na płytki tez/
ale jesli ktoś jest perfekcjonista i ma mu czasem później jedna, dwie płytki głucho oddawac ...

Rom-Kon
20-06-2009, 09:08
... ps. opalał już ktoś olejnicę na ścianie opalarką? Nawet otwartym ogniem czyli palnikiem gazowym nie życzę nikomu! Prościej jest wziąć młotek i skuć a potem na nowo otynkować.

p.s. 1
otwartym ogniem ja również nie zycze nikomu

istnieją opalarki elektryczne

p.s. 2
mozna kleić płytki na lamperii /płytki na płytki tez/
ale jesli ktoś jest perfekcjonista i ma mu czasem później jedna, dwie płytki głucho oddawac ...

No co Ty? Nie wiedziałem! Ale ta technika poszła do przodu! :wink:

... a by opalić trzeba dostarczyć ciepło... moja opalarka ma tylko 2 kW mocy a mój palnik 5 kW... więc chyba logiczne że opalam ogniem... ale na ścianie i metalu ani jedno ani drugie nie zadaje egzaminu...