PDA

Zobacz pełną wersję : Do posiadaczy jałowców w ogrodzie



Mirek_Lewandowski
08-06-2009, 20:23
Założyłem osobny wątek. Może ktoś przeczyta. Przestało lać i wiać, no to wylazłem z opryskiwaczem. Mszycy na świerkach dostatek, ale to co fruwa i siedzi na jałowcach :o
Licinek jałowcowiaczek
Chmary... u kogo w ub roku źarł jałowce, które nieśmiało obecnie regenerują, zwłaszcza'Skyrocket', 'Spartan' ale i chińskie, sabńskie niech raczej nie czeka.
Lata to stadami, co prawda nie wiem, ile jajkow jedna samiczka składa :wink: , ale wiem, że jedna larwa uszkadza 4-7 pędów wierzchołkowych. Dwa opryski- teraz i za jakieś trzy tyg. prep. systemicznym.
I ekologiczne sposoby, czyli gnojówka ani woda po praniu mężowskich skarpet nie pomogą.

Anna K.
08-06-2009, 21:43
Dzięki Mirku, jutro pryskam - a mam tego trochę.... Może być Decisem-bo teraz chyba tylko to mi zostało.

Mirek_Lewandowski
08-06-2009, 21:49
Nie może być, szkoda roboty.

Anna K.
08-06-2009, 22:09
Och... a co będzie dobre? Podaj proszę jakieś nazwy preparatów- poproszę koleżankę to przywiezie mi z "miasta" :wink: Ja teraz jestem uziemiona ze swoim maluchem i muszę mieć dokładne dane :roll:

Yeti
08-06-2009, 22:32
Mirku, czy "licinek" to to samo co liścinek (Argyresthia)?
Masz może jakąś fotkę tego potwora? :wink:

marta-mam niebieski dach
09-06-2009, 12:56
A jeśli posadziłam świeże sadzonki z doniczek (Blue Arow) wys. ~ 60 cm,
to też już pryskać?
nie zauważyłam żeby coś nad nimi latało :roll: :oops:

Mirek_Lewandowski
09-06-2009, 13:30
Argyresthia trifasciata czyli licinek jałowcowiaczek :D
Ja pryskałem Marshalem. Diazinon 250 EC, Basudin 25 EC... Bi 58 EC Nowy.
Może u Ciebie nie ma... w calej Polsce być nie musi. U mnie siedzi nawet na młodych roślinach.

Yeti
10-06-2009, 08:30
http://images20.fotosik.pl/282/c081ebe4add7deddmed.jpg
I jeszcze tutaj (http://www.lepidoptera.pl/start.php?lang=PL) (szukać w namiotnikowcach - Yponomeutidae).
...Jedynie 46 gatunków :wink: . Oby tylko jałowcowiaczek nie zaprosił kolegów na obiad :wink: :lol: .