PDA

Zobacz pełną wersję : RAMKI WOKÓŁ OKIEN



acerspacer
09-06-2009, 11:24
Samemu wykonuję ocieplenie domu i moja "druga połowa" wymyśliła sobie takie obramówki wokół okien.Prawie cała chałupa już jest oklejona styro,osiatkowana i oklejowana klejem do siatki,a przy oknach obsadzone narożniki z siatką.Jak w takim przypadku i wogóle jak się to robi(chyba z cienkiego styropianu),jakie obsadzic tam narożniki,bo siatka przy nich jest większa chyba niż te obramówki.Podpowiedzcie,bo przez resztę życia będę musiał żyć pod stresem,iż moja małżonka w chwili tzw.napięcia przedmiesiączkowego stwierdzi czyt.zrobi ,mi awanturę,iż ma najbrzydszą elewację w gminie

zbigmor
09-06-2009, 11:36
Samemu wykonuję ocieplenie domu i moja "druga połowa" wymyśliła sobie takie obramówki wokół okien.Prawie cała chałupa już jest oklejona styro,osiatkowana i oklejowana klejem do siatki,a przy oknach obsadzone narożniki z siatką.Jak w takim przypadku i wogóle jak się to robi(chyba z cienkiego styropianu),jakie obsadzic tam narożniki,bo siatka przy nich jest większa chyba niż te obramówki.Podpowiedzcie,bo przez resztę życia będę musiał żyć pod stresem,iż moja małżonka w chwili tzw.napięcia przedmiesiączkowego stwierdzi czyt.zrobi ,mi awanturę,iż ma najbrzydszą elewację w gminie


Tak jak pisałeś robi się to z cienkiego styropianu. Siatkować z reguły już go nie trzeba. Poszukaj na forum bo były już instrukcje ludzi, którzy już to wypraktykowali.

acerspacer
09-06-2009, 11:59
Szukałem na forum,ale...
Mam internet z I PLUSA a to najwolniejsze bydle na świecie(mojej wsi)...
Nie mogę wpaść na taki temat ,więc może ktoś podeśle mi link z takim tematem.Z góry dzięki za linki i podpowiedzi jak to wykonać.

edde
09-06-2009, 22:03
gość, który będzie mi elwacje robił jesienią orzekł że te obramówki wokół drzwi i okien robi ze styro min. 3-4cm bo inaczej narożników siatkowanych nie ma jak nałożyć, czyli on robi tak, że zbroi również te nakładki, mnie to nie przeszkadza, zawsze to mocniejsze i mniej podatne na rysy będzie

krzysiek309
10-06-2009, 08:29
Zajrzyj do naszego dziennika. Są zdjęcia obramówek wkoło okien. Robiłem sam osobiście ze styropianu o grubości 10mm. Wygląda całkiem nieźle jak na mój gust. Troszkę jest zabawy, ale bynajmniej okna nie są identyczne tak jak u większości.

acerspacer
10-06-2009, 10:31
Wysłany: Sro, 10 Czerwiec 2009 09:29 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Zajrzyj do naszego dziennika. Są zdjęcia obramówek wkoło okien. Robiłem sam osobiście ze styropianu o grubości 10mm. Wygląda całkiem nieźle jak na mój gust. Troszkę jest zabawy, ale bynajmniej okna nie są identyczne tak jak u większości.

Kurcze ale ramki macie śliczne!A te kawałki styro to lepiliście na klej taki jak do styro,czy na inny.Narożniki wklejaliście te z siatką,czyjakie?Naprawdę mi się podoba.

krzysiek309
10-06-2009, 10:52
Powiem Ci tak. Pasy proste ciąłem normalnie drobnym brzeszczotem i na klej do ściany. Klej ten, którym robiłem ocieplenie domu. Do tych części środkowych zrobiłem sobie wzornik z blaszki i docinałem. Na całość nałożona siatka i narożniki aluminiowe i zaciągnięte klejem.

EZS
10-06-2009, 12:42
można iść na łatwiznę i kupić gotowe bonia.
Są one zwykle pokryte siatką i otynkowane. Przyklejasz, malujesz na pożądany kolor i tyle. Tanie nie są...

krzysiek309
10-06-2009, 12:43
można iść na łatwiznę i kupić gotowe bonia.
Są one zwykle pokryte siatką i otynkowane. Przyklejasz, malujesz na pożądany kolor i tyle. Tanie nie są...

Może jest to rozwiązanie, ale ja mam przynajmniej satysfakcję, że jest to mój własny i niepowtarzalny wzór :lol:

Ryska
10-06-2009, 13:40
Może jest to rozwiązanie, ale ja mam przynajmniej satysfakcję, że jest to mój własny i niepowtarzalny wzór :lol:
1) satysfakcja
2) niższy koszt
3) niepowtarzalność

Też namówię połówka żeby nam takie cuś wykonał. Znaczy się sam wykonał, bo że będziemy mieli takie cuś to już przesądzone.
krzysiek309 dzięki za info dot. wykonania.

krzysiek309
10-06-2009, 16:25
Nie ma problemu. W razie wątpliwości służę radą :D