PDA

Zobacz pełną wersję : Rewelacyjnie tania działka.. ale czy na pewno?



szopen
09-06-2009, 13:41
Witam,

Mam okazję kupić bardzo tanio działkę budowlaną. Cena jest tak rewelacyjna, że aż budzi strach i wątpliwości.

Pośrednik zapewnia mnie, że jest to działka budowlana, a jest tania bo nie jest uzbrojona i kiepsko z dojazdem. Twierdzi też, że skoro działka jest budowlana, to na pewno będę się mógł na niej budować. Na razie nie wiem gdzie to DOKŁADNIE jest, ale widzę na planie, że tuż obok są tereny chronione, gdzie budować się nie wolno...

Co jeżeli np. działka budowlana jest na terenie na którym plan przestrzenny uwzględnia tylko zieleń i nie pozwala na rozbudowę domów? Czy na pewno ZAWSZE na działce budowlanej można się budować, nawet jeżeli jest zlokalizowana na terenach "chronionych"?

Co muszę sprawdzić? Na co uważać? Czy mogę wystąpić o warunki zabudowy, jeżeli w chwili obecnej nie ma tam żadnej infrastruktury?

Wiem, że musze w księdze wieczystej sprawdzić właściciela. Plan zabudowy wiem, że mam sprawdzić. Co jeszcze, żeby nei władować kupy kasy w niesprzedawalną później działkę?

teco
09-06-2009, 14:48
1. sąsiedztwo parku narodowego - ograniczenia w zabudowie

2. projektowana linia wysokiego napięcia?

3. w sąsiedztwie planowana uciążliwa inwestycja?

nie chodzi chyba o działki w Annowie, co? ;)

szopen
09-06-2009, 16:51
1. sąsiedztwo parku narodowego - ograniczenia w zabudowie

2. projektowana linia wysokiego napięcia?

3. w sąsiedztwie planowana uciążliwa inwestycja?

nie chodzi chyba o działki w Annowie, co? ;)

Nie, to nie są Kamionki :-D. A Annowo nie wiem nawet gdzie jest. Ograniczenia w zabudowie można sprawdzić w miejskiej pracowni urbanistycznej, urzędzie miejskim, wydziale geodezji i gospodarki gruntami?

Naprawdę, cena jest tak niska, że działki te wyglądają jak za darmo - co powoduje, że sprawa śmierdzi potwornie na kilometr :-). Ale z drugiej strony, takiej okazji strasznie trudno się oprzeć.

Iwona Sudol
09-06-2009, 19:01
Moja propozycja - zgłoś się do właściwego ze względu na miejsce położenia działki urzędu gminy. Jeśli znasz numer działki, to sprawdź czy dla terenu, na którym jest ona położona, obowiązuje aktualny plan zagospodarowania przestrzennego i zapoznaj się z częścią opisową tegoż planu. Możesz wystąpić o wypis z planu - będziesz mieć informację na piśmie. Jeśli planu nie ma - możesz złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Wtedy będziesz wiedzieć, czy istnieje dla tego terenu realna możliwość zabudowy.

teco
09-06-2009, 22:00
1. sąsiedztwo parku narodowego - ograniczenia w zabudowie

2. projektowana linia wysokiego napięcia?

3. w sąsiedztwie planowana uciążliwa inwestycja?

nie chodzi chyba o działki w Annowie, co? ;)

Nie, to nie są Kamionki :-D. A Annowo nie wiem nawet gdzie jest. Ograniczenia w zabudowie można sprawdzić w miejskiej pracowni urbanistycznej, urzędzie miejskim, wydziale geodezji i gospodarki gruntami?

Naprawdę, cena jest tak niska, że działki te wyglądają jak za darmo - co powoduje, że sprawa śmierdzi potwornie na kilometr :-). Ale z drugiej strony, takiej okazji strasznie trudno się oprzeć.

mogą być też nieuregulowane sprawy własnościowe? kupisz, a potem się okaże, że ktoś miał to dostać w spadku. albo komornik - skarga pauliańska i leżysz. może teren zalewowy ;) bagna? wcześniej tam było wysypisko i jest tylko 10cm ziemi a pod spodem gruz? może obszar Natura 2000 albo inne licho... najpierw uderzaj do gminy, a potem obdzwoń komorników ;)

teco
09-06-2009, 22:01
Możesz wystąpić o wypis z planu - będziesz mieć informację na piśmie. Jeśli planu nie ma - możesz złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Wtedy będziesz wiedzieć, czy istnieje dla tego terenu realna możliwość zabudowy.

Na wypis z planu poczekasz kilka dni, na warunki zabudowy kilka miesięcy - pół roku, więc nie tędy droga. Niech szopen zdradzi chociaż która to gmina ;)
Pozostaje się solidnie wypytać w gminie, sprawdzić plany województwa albo GDDKiA,.. może obok będzie droga ekspresowa?

ddoommiinniikk
12-06-2009, 21:31
1. sąsiedztwo parku narodowego - ograniczenia w zabudowie

2. projektowana linia wysokiego napięcia?

3. w sąsiedztwie planowana uciążliwa inwestycja?

nie chodzi chyba o działki w Annowie, co? ;)

Nie, to nie są Kamionki :-D. A Annowo nie wiem nawet gdzie jest. Ograniczenia w zabudowie można sprawdzić w miejskiej pracowni urbanistycznej, urzędzie miejskim, wydziale geodezji i gospodarki gruntami?

Naprawdę, cena jest tak niska, że działki te wyglądają jak za darmo - co powoduje, że sprawa śmierdzi potwornie na kilometr :-). Ale z drugiej strony, takiej okazji strasznie trudno się oprzeć.

mogą być też nieuregulowane sprawy własnościowe? kupisz, a potem się okaże, że ktoś miał to dostać w spadku. albo komornik - skarga pauliańska i leżysz. może teren zalewowy ;) bagna? wcześniej tam było wysypisko i jest tylko 10cm ziemi a pod spodem gruz? może obszar Natura 2000 albo inne licho... najpierw uderzaj do gminy, a potem obdzwoń komorników ;)Co to jest skarga pauliańska?

teco
14-06-2009, 09:19
Co to jest skarga pauliańska?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skarga_paulia%C5%84ska

damianexus
28-06-2009, 22:37
wypis i wyrys z miejscowego planu dostanies zod ręki..... dodatkowo od ręki mas zwgląd i możes zzasięgnąć wszelkich informacji na temat wybranej działki znając jej numer także bez obaw....

teco
29-06-2009, 08:46
wypis i wyrys z miejscowego planu dostanies zod ręki..... dodatkowo od ręki mas zwgląd i możes zzasięgnąć wszelkich informacji na temat wybranej działki znając jej numer także bez obaw....
czy dostaniesz od ręki - zależy od gminy. być może są takie, gdzie wydają zaświadczenie od ręki. u mnie tak nie jest.

joiwo1
17-07-2009, 14:04
Pytam, bo znalazłam wczoraj ogłoszenie o działkach rolnych do sprzedaży tam.

Będę wdzięczna za odpowiedź.