PDA

Zobacz pełną wersję : Dekoder Cyfrowego Polsatu - czy to ma sens?



michalp
09-06-2009, 15:32
Witajcie,

Czy może ktoś wie, czy możliwa jest sytuacja, że nakierowałem satelitę na Astrę, instaluję kanały (ale w opcjach dekodera jest ustawiony Hotbird) i jako pierwsze (100, może 200) instalują się kanały z pakietu CP? Tzn. nie mogę ich oglądać - albo brak sygnału albo brak uprawnień, ale są widoczne. Mogę jedynie oglądać TVP1 i TVP2.

Sam nie wiem, co robię nie tak, że nie mogę złapać CP. Może właśnie celuję w złego satelitę, ale skąd te kanały CP - z pamięci dekodera (echostar 707)?

Michał

marxxx
09-06-2009, 19:58
to chyba jednak antene ustawiłeś na hotbirda i to nieprecyzyjnie. Z astry kanałów CP nie powinno ci wyszukać

mysza223
09-06-2009, 20:11
Masz zle ustawioną antenę i słaby sygnał-popraw i będzie dobrze

michalp
09-06-2009, 20:53
A w jaki sposób na jakość sygnału może wpłynąć kiepski / gdzieś zagięty przewód? Czy jeśli górny pasek pokazuje 90 procent, to przewód może być gdzieś pod drodze zagięty za mocno?

I druga sprawa - w jaki sposób mocuje się konwerter, tzn. uchwyt pozwala na pewne manewry w odległości konwertera od czaszy.

Michał

facet27
09-06-2009, 22:59
ogólnie samo zagięcie kabla nie ma wpływu na odbiór sygnału, znaczenie mazamocowanie prawidłowo końcówek czyli żyła + ekran, natomiast z anteną w satelitę jest brdzo cięzko trafić mi i bratu zajęlo to prawie cąły dzień, to są kwestie nawet kilku milimetrów żeby poprawic sygnał.

ja14
10-06-2009, 04:16
Jezeli chcesz ogladac PC to musisz antene nakierowac na Hotbirda a nie na Astre.

facet27
13-07-2009, 22:35
tak trochę zmieniając operatora ostatnio (od roku) braciak ma "n" i twierdzi że jest dużo lepsza od PC.

niktspecjalny
14-07-2009, 06:25
Witajcie,

Czy może ktoś wie, czy możliwa jest sytuacja, że nakierowałem satelitę na Astrę, instaluję kanały (ale w opcjach dekodera jest ustawiony Hotbird) i jako pierwsze (100, może 200) instalują się kanały z pakietu CP? Tzn. nie mogę ich oglądać - albo brak sygnału albo brak uprawnień, ale są widoczne. Mogę jedynie oglądać TVP1 i TVP2.

Sam nie wiem, co robię nie tak, że nie mogę złapać CP. Może właśnie celuję w złego satelitę, ale skąd te kanały CP - z pamięci dekodera (echostar 707)?

Michał

Problem twój to złe celowanie we właściwego satelitę.Nie próbowałem tak ale wydaje mi się ,że jak miałem stary dekoder i zezowałem na astrę to w opcji wyszukaj wszystkie zapisały się te z hotbirda a nadpisały się z astry.Mogę się mylić.

Tu masz wszystkie możliwe programy z Astry.

http://www.lyngsat.com/astra19.html

Druga rzecz to na pewno w dekoderze PC przed jego instalacją domyślnie w dekoder są zapisane wszystkie programy.

Pewnie zrobiłeś tak jak w poniższym linku:

http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-satelitarna/tv-sat_instrukcja_montazu.cp