PDA

Zobacz pełną wersję : Do prowadzących firmy remontowe - proszę o porade



slavek_
09-06-2009, 17:19
Witam.

Jak i gdzie reklamować skutecznie firme remontowo-wykończeniową?
Jak zainstnieć na rynku? Jak Wy to robiliście?

Z góry dzieki.

Pozdrawiam,
Sławek

Barbossa
09-06-2009, 17:58
strzel sobie taką chorągiewkę z logo firmy i telefonem, coś w podobie jak ci poniżej
i ganiaj po ulicach, a jakbyś jeszcze coś sensownego wrzeszczał....

http://www.topmenedzer.pl/wp-content/uploads/samuraj_1.jpg

jareko
09-06-2009, 18:02
tylko w języku bardziej zrozumiałym :P i z mniej zaciętym wyrazem oczu :P
Cóż... najlepszą i najskuteczniejszą reklamą jest zadowolony klient - o tym przede wszystkim pamiętaj. Żadna kasa wydana na reklamę nie da ci takiej skuteczności jak klient

slavek_
09-06-2009, 19:46
A jak zdobyć tego pierwszego klienta? Pomysł z chorągiewką pozostawie dla Barbossa. Widać sprawdzona...

robertsz
10-06-2009, 06:52
Przed Tobą 2-3 lata ciężkiej pracy na renomę swojej firmy i osoby.

Dopóki nie dasz się poznać z dobrej strony to niestety nie będziesz miał pełnego zeszytu zamówień.
Po paru latach nie będziesz się musiał reklamować, klienci sami przyjdą do Ciebie :)

Nawiąż kontakty z innymi wykonawcami:
- z innych branż np. cieśla, elektryk, hydraulik.... polecajcie się wzajemnie
- z tej samej branży - pracuj jako podwykonawca.... mniej zarobisz, ale zdobędziesz praktykę, wiedzę i narzędzia

Rób zdjęcia ze swoich prac. Podglądaj prace innych. Wykazuj inwencje twórczą, wyróżnij się z tłumu.
Wykorzystaj Internet: tematyczne fora (np. Murator), lokalne serwisy ogłoszeniowe i własna strona w sieci.
Zostawiaj reklamy na tablicach ogłoszeniowych w marketach budowlanych.

Pomyśl o wizerunku własnej firmy, Jak Cię widzą tak Cię piszą!
Możesz mieć atrakcyjne stawki, a będziesz przegrywał... bo nie umiesz się komunikować z klientami. Pracuj nad tym od samego początku!

I przede wszystkim pamiętaj, że na renomę się ciężko i długo pracuje, a traci się ją w oka mgnieniu.

slavek_
10-06-2009, 10:48
Dzieki Robert. Tak rożowo to nie wygląda, wiem. 2 lata próbuje rozkręcić firmę. Zlecenia są ale nie mogę zapewnić sobie ciągłości. 2-3miesiące i potem przerwa. I tak wkołko. Rynek się psuje i wiem ze teraz bedzie cieżej zaistnieć.
Miałem 2 duże zlecenia, każdy po 3-4miesiące pracy wiec pomyslałem o rejestracji firmy. Ale niestety zlecenia odpłyneły.

zadowolony klient = nastepny klient
a w moim przypadku jest: zadowolony klient = brak klienta.


Sam nie wiem co mysleć...

Pozdrawiam.

olebaum
15-06-2009, 13:25
kontynuacja

ulotki (stan sobie w sobote w miescie i rozdawaj)
anonse (pisze sie to tak?) w gazetce, regularnie
dodaj do twojej dzialalnosci druga opcje n.p. sprzedaz materialow budowwlanych lub farb (a moze wreszcie naturalnych :D , bo ja tu o samych duluxach i dyspersjach czytam)
daj sobie wydrukowac plakaty, wystarczy A3 i porozwieszaj w sklepach, jesli pozwola

jesli napiszesz konkretnie co robisz, to moze mi wiecej pomyslow wpadnie

uszy do gory

yes you can :wink:

slavek_
15-06-2009, 21:15
Dzieki olebaum. Robie to co każda firma remontowa, nic nowego.

Myslałem o tym co napisałeś i podjąłem decyzje że musze rozszerzyć działalność. Tylko teraz musze znaleźć to "cos". Aktualnie ratuje się podwykonastwiem (aby nie ogłosić upadłosci ;-) )

Twoje rady są bardzo sensowne, cześć wykorzystałem ale wykrzystam wszystkie.

Pozdrawiam
Sławek

olebaum
16-06-2009, 12:54
stwerdzilem, ze na rynku polskim nie ma farb naturalnych wysokiej jakosci typu auro lub kreidezeit. to bylby hit, gdybys ludziom malowal rowniez takimi.

wazna jest siec rzemieslnikow, ktorzy sie na wzajem polecaja (oczywiscie z czystym sumieniem, nie jakies tam partactwo)

zlamania nogi zycze :D

slavek_
16-06-2009, 21:36
Oczywiście nie dziekuje :-)

Wszystkiego dobrego i dzieki za rady.

Pozdrawiam serdecznie
Sławek

olebaum
20-06-2009, 11:06
I co Slavek, jak interesy?

slavek_
20-06-2009, 23:35
Witaj.
Może udała mi się wejsc w układ z salonem płytek na wykonastwo łazienek, tarasów, korytarzy itp. Stawki niezłe, na każdą usługe FVAT:( Roboty było by full. Czas pokaże...

Pozdrawiam serdecznie. Dzia za zainteresowanie:-)