PDA

Zobacz pełną wersję : stodola sciana przedzielajaca ja



piotrekkkk85
09-06-2009, 22:05
Witam mam pytanie posiadam stodole murowana powierzchnia okolu 160 m2 wiek jej to około 80 lat stan idealny brak pęknięć na ścianach itp .w stodole znajduje się sufit ale tylko do polowy stodoły chce przedłożyć ten sufit i zrobić go do końca stodoły .Problemem jest ściana kora jest po środku stodoły, jest zrobiona z belek na ktorych oparty jest syfit .Oczywiste belki są na fundamentach.Na Początku ta środkowa ścianę chciałem rozebrać i postawić ścianę z pustaków ale się boje ze fundament nie wytrzyma ,fundament nie był zbrojony bo nikt w latach 80 lat nie robił :) Fundament srodkowy gdzie chce robić ścianę w tej stodole maja głębokość okol 80cm- 1 m na spodzie fundamentu znajdują się kamienie piaskowce było to zalewane czymś podobnym, do cementu później fundament był układany z cegieł grubość fundamentu środkowego gdzie chce robic sciane to tak 2,5 cegły długość 14 m .Wpadłem na pomysł żeby zrobić ścianę z nowych belek ale jednak trochę się boje ze ściana nie wytrzyma ,co do pustaków boje się jak je dam to fundamenty nie wytrzymają nie wiem która opcje wybrać ?pustaki czy belki?

magda762
10-06-2009, 07:54
Nie da rady wzmocnić fundamentów, lub ich podlać?
Moi rodzice chcieli dorobić piętro do istniejącej parterów (z lat 50). Sprawdzane były fundamenty (okazały się za zbyt płytkie). Doradzili im podlanie ich.
Z budowy rodziców nic nie wyszło, ale wiem, że można takie rzeczy robić :wink: