PDA

Zobacz pełną wersję : Antena siatkowa - czy są jakieś któe lepiej zbieraja sygnal



MARTiiii
10-06-2009, 10:41
Podkreslam ze chodzi mi o jedna ogolna antene czyli siatkowa. Czy sa jakies lepsze niz te standartowe siatki ktore wszedzie wisza?

fenix2
10-06-2009, 18:48
Podkreslam ze chodzi mi o jedna ogolna antene czyli siatkowa. Czy sa jakies lepsze niz te standartowe siatki ktore wszedzie wisza?

Ja osobiście używam takiej ASR 860 P25 chyba tak to się oznaczenia .
Bardzo sobie chwalę.

edde
10-06-2009, 20:14
w tym sprzęcie nie tyle chodzi o siatki co o prawidłowy dobór wzmocnienia (niby im większy tym lepiej ale nie zawsze), robi się to wymieniając płytkę drukowaną w siatce albo wzmacniacz sieciowy (są też wzmacniacze regulowane potencjometrem), udaj się najlepiej do najbliższego a kumatego sklepu z akcesoriami elektronicznymi i rtv i oni powinni się zgrubsza orientować jaki sprzet odpowiedni jest na danym terenie i do danych oczekiwań

fenix2
10-06-2009, 21:31
w tym sprzęcie nie tyle chodzi o siatki co o prawidłowy dobór wzmocnienia (niby im większy tym lepiej ale nie zawsze), robi się to wymieniając płytkę drukowaną w siatce albo wzmacniacz sieciowy (są też wzmacniacze regulowane potencjometrem), udaj się najlepiej do najbliższego a kumatego sklepu z akcesoriami elektronicznymi i rtv i oni powinni się zgrubsza orientować jaki sprzet odpowiedni jest na danym terenie i do danych oczekiwań

Wszystko zależy w jakiej odległości masz nadajnik z którego będziesz odbierał. Jeśli daleko musisz wybrać wzmacniacz o dużym wzmocnieniu np. 25dB.
Jeżeli masz blisko to stosujesz słabszy wzmacniacz lub nawet w ogóle.

edde wzmacniacz sieciowy ? Co masz na myśli.
A ta płytka drukowana to właśnie wzmacniacz.

edde
10-06-2009, 21:48
yyy, sorry :oops: , myślałem o zasilaczu o regulowanym chyba napięciu, co przekłada się na siłę wzmocnienia