PDA

Zobacz pełną wersję : Odłązi farba z zielonych płyt



I.W.
10-06-2009, 14:53
Odlazła mi farba z zielonych kartongipsów. Pomalowane było farbą lateksową a uprzednio gruntującą dragon. Na normalnych ścianach się to sprawdza.
Czym więc zagruntować te zieloine płyty? Unigrunt??

FlashBack
10-06-2009, 15:03
przepraszam... a miala sie trzymac?

10-06-2009, 15:12
... Czym więc zagruntować te zieloine płyty? Unigrunt??

rozrzedzoną farbą lateksową ...

I.W.
10-06-2009, 15:57
przepraszam... a miala sie trzymac?
Nie-tak z nudów to robiłem.
Ps Bardzo pożyteczna odpowiedź, nie szkoda Ci klawiatury?

FlashBack
10-06-2009, 17:23
przepraszam... a miala sie trzymac?
Nie-tak z nudów to robiłem.
Ps Bardzo pożyteczna odpowiedź, nie szkoda Ci klawiatury?
bo nie wiem czy farba odlazla od gruntu czy grunt z farba od plyt.

Rezi
10-06-2009, 17:25
Odlazła mi farba z zielonych kartongipsów. Pomalowane było farbą lateksową a uprzednio gruntującą dragon. Na normalnych ścianach się to sprawdza.
Czym więc zagruntować te zieloine płyty? Unigrunt??

jakby było zagruntowane to by nie odpadło, powodów możne być kilka

kiepski grunt,
za mało gruntu,
źle gruntowane

I.W.
10-06-2009, 18:49
Odeszło wszystko -ta farba gruntująca wraz z lateksowym korzuchem. Takimi gumowatymi płatami można ściągać. Zakładam więc że ta farba gruntująca jak dotąd bezproblemowa na białych płytach i tynku gipsowym nie gra z czymś czym nasączone są płyty zielone.

siggi&alka
10-06-2009, 18:54
tak jak pisze Rezi.
1.Kiepski grunt
2. zle gruntowane.
brzoza, jak masz takie porady pisac to może lepiej sie nie wypowiadaj. Gruntowanie rorzedzoną jakąkolwiek farbą to nie gruntowanie tylko malowanie.
http://img140.imageshack.us/img140/2126/shot1244655397.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=shot1244655397.jpg)
W razie gdyby ktos miał wątpliwosci kogo słuchać.

heniecki
10-06-2009, 18:57
Ja gruntowalem wszystkie plyty kg.zielone i biale farba gruntujaca backersa, ladne krycie i zero problemow.Na toposzla farba tikurillai efekt koncowy rewelacja.

I.W.
10-06-2009, 20:09
Ale nie padła żadna podpowiedź oprócz Brzozy i Henieckiego. Wszyscy piszą jak być nie powinno. Jakieś inne sprawdzone metody?

danbeat
10-06-2009, 20:16
mala podpowiedz od strony mojego zaprzyjaznionego wykonawcy - farbe gruntujaca rozrzedza gruntem i jemu trzyma...

nie wiem ..dopiero za 3 mies mnie to czeka...ale tak dla ciekawosci chocby mozesz probe wykonac

pewne jest ze Unigrunt czy jakakolwiek "akrylowa woda"nic Ci w przypadku zaimpregnowanego papieru na plycie nie da...

powodzenia ;)

mynia_pynia
10-06-2009, 20:35
A po co gruntować zielone płyty??
Pierwsze malowanie farbą rozcieńczoną z wodą (pół na pół) i kolejne już tylko farbą. Nic nie odłazi wszystko wygląda super. Zużycie materiału prawidłowe.

Co mam niby wzmacniać tym gruntem? Zielony papier ;)? Ciapanie gruntem po płytach tylko po to żeby mniej „piły” docelową farbę dla mnie nie ma sensu, lepiej rozrobić farbę wodą na pierwsze malowanie.

A wogóle, co chwile pojawia się nowy wątek o gruntowaniu i każdy, że coś komuś nie wyszło, co jest? Przecież na etykiecie jest napisane, co i jak?

siggi&alka
10-06-2009, 20:40
a wiec tak,
na zieloną płytę ławkowcem wetrzyj grunt CapaSol. 1L kosztuje ok 15zł i rozcieńcza sie go 1:4 (tak więc za 15 zł masz 5L gruntu). Potem przemaluj to SamtGrunt-em albo Haftgrunt-em. Można kupować na litry a dzieki temu ze zagruntowalismy wczesniej capasolem zużycie ejst bardzo małe. Pozniej możesz malowac czym chcesz aczkolwiek również polecam farby firmy caparol.
www.caparol.com.pl

@mynia-pynia.... zenua :) skoro nie wiesz po co sie gruntuje to może najpierw sobie poczytaj :) a potem zabierz głos w dyskusji :)

11-06-2009, 06:36
... brzoza, jak masz takie porady pisac to może lepiej sie nie wypowiadaj. Gruntowanie rorzedzoną jakąkolwiek farbą to nie gruntowanie tylko malowanie.
...

siggi&alka

naczytałes sie pewno w ulotkach reklamowych, ze gruntuje sie wyłacznie gruntem ... ? ! :o

jak kiedys sam dojdziesz do tego, ze mozna farbą - napisz
chetnie poczytam / czasem lubie sobie poczytywac uwagi teoretyków , serio ... :lol:/

czarcil
11-06-2009, 06:44
kup farbe podkladowa z gruntem i po problemie.odeszlo wszystko bo prawdopodobnie po szlifowaniu nie byly plyty odpylone trzeba zmisc pyl z regipsu grunt musi wyschnac co najmniej 12 godzin

siggi&alka
11-06-2009, 09:02
Brzoza ueheheh zenujący/a jestes, oprocz nabijania postów i wprowadzania w bład innych uzytkowników nic nie wnosisz na to forum. teoretyk? ja zyje m.in z malowania. Spójż pare postów wyżej na mój certyfikat. Ulotki? To juz wiem po jakich sklepach chodzisz :).

FlashBack
11-06-2009, 09:58
wciaz nie widze w tym czegosc zadziwiajacego to, calkiem normalne zjawisko.

11-06-2009, 10:40
... ja zyje m.in z malowania. Spójż pare postów wyżej na mój certyfikat. Ulotki? To juz wiem po jakich sklepach chodzisz ...

żyć z malowania a malowac to taka róznica jak czerpac korzyści z nierządu /jako alfons/ a samemu dawac ...
certyfikat sobie w ramki opraw i pokazuj wnukom - mnie na takie plewy nie weźmiesz :lol:

p.s. jesli wiesz po jakich sklepach chodze - to Ty jakiś wrózbita jesteś ...
zamiast zyc z malowania może powinieneś sie wziąśc za karty ? :lol:

FlashBack
11-06-2009, 10:47
... ja zyje m.in z malowania. Spójż pare postów wyżej na mój certyfikat. Ulotki? To juz wiem po jakich sklepach chodzisz ...

żyć z malowania a malowac to taka róznica jak czerpac korzyści z nierządu /jako alfons/ a samemu dawac ...
certyfikat sobie w ramki opraw i pokazuj wnukom - mnie na takie plewy nie weźmiesz :lol:

p.s. jesli wiesz po jakich sklepach chodze - to Ty jakiś wrózbita jesteś ...
zamiast zyc z malowania może powinieneś sie wziąśc za karty ? :lol:

hehe jakosc odszczekiwania wzrasta z iloscia postow.

Rezi
11-06-2009, 10:59
a wiec tak,
na zieloną płytę ławkowcem wetrzyj grunt CapaSol.
www.caparol.com.pl

jasne ze polecasz bo masz z tego niezłe rabaty więc normalne ze te produkty sprzedajesz i masz z tego kasę. Taka forma "doradztwa" jest mało wiarygodna.

Co do "certyfikatu" wybacz ale ostatnio takie certyfikaty dawali za 7 godzinne szkolenia teoretyczne , a jak masz znajomości u jednego z dwóch dystrybutorów to nawet nie musisz być na "szkoleniu".


Gruntowanie rozrzedzoną jakąkolwiek farbą to nie gruntowanie tylko malowanie.
...
jak więc nazwać powlekanie ściany SamtGrund barwionym w systemie CExpress - malowanie gruntem czy gruntowanie ?

SamtGrunt, Capagrund, itp mają spełnić takie sama zadanie jak każdy dobry grunt wymieszany z średniej jakości farbą akrylową. Farba akrylowa to taka sama dyspersja jak grunt ale dodano do niej wypełniacze mineralne + barwnik
Zabarwienie gruntu ma również za zadanie uwidocznienia wszelkich niedoskonałości po szpachlowaniu lub spoinowaniu ściany płyt GK etc. Więc malowanie gruntem zabarwionym świeżo szpachlowanych ścian i płyt GK jest wskazane

Inni producenci zalecają pierwsze malowanie rozcieńczonym swoim gruntem ( farba w kolorze białym nie transparentnym) później malowanie gruntem nie rozcieńczonym.
Płyty GK mają zawsze różne chłonności i różne struktury powierzchni, wynika to
różnic struktury i chłonności tektury okleinowej oraz z faktu spoinowani płyt.
Chłonność wyrównuje się gruntami oraz farbami gruntującymi a strukturę wyrównuje farbami podkładowymi które mają więcej wypełniaczy mineralnych.

Farby Caparola sa dobre, tak samo dobre jak każde inne produkty producentów na tej same półce cenowej, ani lepsze ani gorsze.


@mynia-pynia.... zenua :) skoro nie wiesz po co sie gruntuje to może najpierw sobie poczytaj :) a potem zabierz głos w dyskusji :)
na forum wszyscy mogą brać udział i głoszenie twierdzeń a tym stylu świadczy wyłącznie braku tolerancji dla innych forumowiczów oraz niskiej kulturze

siggi&alka
11-06-2009, 14:21
Brzoza...beznadziejna jestes.

Rezi, guzik z tego mam a nie zarobek. Faktury za material wraz z 15% rabatem ida na klienta bo nie mam potrzeby sztucznie zwiekszac sobie obrotu. Mi pozostaje jedynie satysfakcja z pracy na dobrym materiale. Pocztyałes tam nieco, piszesz ogólnikowo chociaz lepsze to niz pisanie dyrdymałów jak Brzoza. Jak zapewnie wyczytałes jest wiele rodzajów gruntu które spelniają różnoraką rolę. Te bezbarwne wzmacniaja i ograniczają chlonnosc powierzchni, te białe (niekoniecznie barwione, chyba ze malujesz ciemnym kolorem wtedy wskazane jest barwienie) mają za zadanie ujednolicenie tła oraz z racji tego ze są tańsze niz farba ograniczenie warstw nakładaniej farby. Jeżeli malujesz docelowo jakąs farbą (caparol) mozesz oczywiscie zagruntowac sobie sciany czym chcesz, atlasem, cerseitem, mozesz nawet wymieszać mleko z mąką ziemniaczaną tylko ze jak pojdziesz do Caparola poskarzyc sie ze ci nie wyszło to nici z gwarancji i reklamacji. Jestes zdany tylko na siebie. Podobnie jak kładziesz płtyki to uzywasz gruntu ceresit, kleju ceresit i na koniec fugi tej samej firmy. Ja pracuje na systemach a nie przypadkowo wybranych produktach. Czytałes posty, ratunku gładz mi odpada, latex mi sie nawija na wałek oraz całe stada róznych płaczków ktorzy cos zchrzanili bo chcieli mieć tanio. Chetnie podpowiem tak jak i inni wykonawcy którzy maja pojęcie o robocie ( a jest tu takich niewiele) co jak i z czym, bo lubię w ten sposób ofiarować swoja wiedze i wolny czas. Jak zauważyłes wszyscy na forum mogą pisac, jest to forum dyskusyjne, wiec dyskutujmy. Gdybym napisał ze pole prostokąta oblicza sie wg wzoru 1/2 a*b tez pewnie bys mnie wysmiał jak ja wysmiałem brzoze- wyrosniete dziecko neostrady, które za cel postaiło sobie osiągniecie 10 tys postów w miesiacu czerwcu.
I co z tego ze ktos po 7 godzinach dostał certyfikat? Ile trzeba wyjezdzic godzin po miescie na kursie prawa jazdy zeby móc podejsc do egzaminu? 30? Umiesz jezdzić?
Szkolenie Caparola trwało 5 godzin. Ja i moi klienci sa z tego powodu bardzo zadowoleni. Nigdy nie miałem reklamacji.

Jeszcze jedna sprawa dotycząca "impregnacji" zielonych płyt gipsowych. Płyty te nie maja zaimpregnowanego papieru okalającego rdzeń gipsowy. Do rdzenia dodane sa żywice które ograniczają chłonnosc i przez co płyta jest równiez "nieco" cieższa.
pozdrawiam.

11-06-2009, 14:39
... jak ja wysmiałem brzoze- wyrosniete dziecko neostrady, które za cel postaiło sobie osiągniecie 10 tys postów w miesiacu czerwcu...
po raz kolejny atakujesz nie moje poglądy, a mnie personalnie
nabijasz sobie posty laniem wody i złosliwościami /w stosunku do innych forumowiczów również/
zamiast pisac co Ci slina na język przyniesie i kąsac jak pies - poczytaj regulamin tego forum

...Szkolenie Caparola trwało 5 godzin. Ja i moi klienci sa z tego powodu bardzo zadowoleni ...
i po 5- ciu godzinach teorii ten "słynny" certyfikat ? i reklamama Caparola ? :lol:

FlashBack
11-06-2009, 15:39
hehe dajcie juz spokoj, sa kursanci i kursanci jedni moga co dzien, co tydzien, co miesiac miec szkolenie i dalej jak grochem o sciane. innym na bazie wiedzy i doswiadczen wystarczy samo zapoznanie sie z asortymentem i sposobem jego dobierania.
sam jestem ciekaw tematu wiec, brzoza powiedz co moglo byc powodem klopotow z malowaniem tych plyt.

Rezi
11-06-2009, 16:20
merytorycznie

nie odpylona powierzchni
grunt w cenie wody mineralnej - pewnie jeszcze rozcieńczony + niedokładne malowanie gruntem

obecnie zeszlifować, zedrzeć to co odchodzi, jeżeli potrzeba zagruntować miejscowo i położyć masę szpachlowa najlepiej z wiaderka np śnieżka akrylputz ( bez tego możne być widać ubytki farby)

Dobry grunt, w marketach jest Ct17 rozcieńcz wodą 1:3 + dodaj trochę białej farby będziesz miał kontrolę nad malowaniem gruntem który jest bezbarwny ( nie kupuj CT 7 który jest 2 x tańszy )

na to farba gruntująca lateksowa śnieżka - wyrówna strukturę powierzchni, możesz pomalować 2 x
na to latex
przerwy technologiczne min 24 h

wszystkie ww dostaniesz w marketach sieciowych.

siggi&alka może tak być ?

PS
mówimy o malowaniu pow - grunt wzmacnia i wyrównuje chłonność podłoża / farba podkładowa ujednolica strukturę i wyrównuje chłonność podłoża

siggi&alka
11-06-2009, 16:48
Rezi -.....bosko. Myslę ze ująłes kwintesencję problemu

Brzoza. Nie walcze z tobą tylko z twoją niewiedzą. Ciemnotę i niedouczenie trzeba tępić.

ARTURPAWELLUKASZ
11-06-2009, 17:00
a ja zawsze po prostu maluję płyty ( i zielone i białe) farbą gruntującą jeden raz i potem farba taką , jaką klient kupi .. i za cholerę jeszcze nigdy nic nie odlazło

Jrrzy
11-06-2009, 18:28
Gruntowanie wydaje mi się ryzykowne w tym przypadku.Proponuję pomalować farbą aquatex firmy Kabe,można na początek trochę rozcieńczyć wodą,farba nadaje się do pomieszczeń mokrych i suchych - idealnie gruntuje i kryje.Jeśli będziesz chciał położyć na to inną farbę to przypuszczam,że dobrze się przyjmie bo aquatex daje strukturę bawełny czyli,nie jest idealni gładki.Polecam to na podstawie własnego doświadczenia a o tej firmie dowiedziałem się z forum muratora.

heniecki
11-06-2009, 18:40
Ja malowalem wlasnie tak jak post wyzej i jest git,bylo tu rowniez napisane zeby przed malowaniem czy to plyt czy scian odpylic je,wiec niech mnie ktos oswieci jak to zrobic bo ja sie poddalem po pieciu min.Nie ma szans na ten zabieg,zwlaszcza jesli sa to tynki lub gladzie gipsowe.To poprostu sie pyli non stop.

heniecki
11-06-2009, 18:43
Chodzilo oczywiscie o post ARTURPAWELLUKASZ.

piotreknow
11-06-2009, 20:48
Zle bylo zagruntowane albo grunt byl mokry jak malowaliscie juz farba i odparzylo

nostra_damus
11-06-2009, 22:54
Odlazła mi farba z zielonych kartongipsów. Pomalowane było farbą lateksową a uprzednio gruntującą dragon. Na normalnych ścianach się to sprawdza.
Czym więc zagruntować te zieloine płyty? Unigrunt??

Mam to samo. Nie wyschło gruntowanie lub szpachlowanie. Położyli latex na wilgotne i odlazło To jest typowe. Takie operacje trzeba planować i jak schnie to robić inne prace. Grunt jakikolwiel byle wszystko wyschło do latexu. 3 dni trzeba czekać od ostatniej operacji.
Niestety.

dozi
11-06-2009, 23:04
Ja malowalem wlasnie tak jak post wyzej i jest git,bylo tu rowniez napisane zeby przed malowaniem czy to plyt czy scian odpylic je,wiec niech mnie ktos oswieci jak to zrobic bo ja sie poddalem po pieciu min.Nie ma szans na ten zabieg,zwlaszcza jesli sa to tynki lub gladzie gipsowe.To poprostu sie pyli non stop.

przecież jak zagruntujesz, to co pyli?

12-06-2009, 05:55
... sam jestem ciekaw tematu wiec, brzoza powiedz co moglo byc powodem klopotow z malowaniem tych plyt.
FlashBack

grunt wzmacnia podłoże, zbyt mocny grunt /nierozcieńczony /przy schnięciu kurczy sie i moze zrywac podłoże gipsowe /słabsze od gruntu/

drugim powodem może byc niewystarczająco wyschnięty /nawet rozcieńczony grunt/ na który zbyt szybko nakłada sie farbe - te dwa powody /wg mnie/ mogły byc przyczyną kłopotów

o ile juz gruntowac - to tak jak pisze Rezi

...Dobry grunt, w marketach jest Ct17 rozcieńcz wodą 1:3 + dodaj trochę białej farby ...

natomiast zielona płyta /przeznaczona do łazienek/ jest juz zaimpregnowana i tam gdzie nie jest narazona na bezpośrednie chlapanie wodą /sciana powyżej płytek czy sufit/ odpuściłbym sobie jakiekolwiek gruntowanie gruntem ...

defbond
12-06-2009, 15:25
Najpierw wszystko musi dobrze wyschnąć.Czasami ludzie chcą być szybsi od chemii, a później babol...niestety

yacol
17-06-2009, 10:39
Czemu Wy tak kombinujecie z tym gruntowaniem ? Ja wiem że jest milion sposobow na rozne mieszanki farb, gruntow i innej chemi lub produktow naturalnych ale po co ? Czy uwazacie ze takie sposoby są lepsze ot tego co tworza producenci w laboratoriach ? Lepsze bo "pan mietek" malował i nic sie nie stało ?? Nie prościej kupić farbę gruntującą, raz przemalować i na to farbę w kolorze ? Oczywiście przestrze4gając czasu jaki podaje producent na schnięcie a nie byleby jak najszybciej. Nie uda się - zawsze moze się zdarzyć ale bedzie to oznaczało jakiś problem z produktem ale macie mozliwosc zlozenia reklamacji

heniecki
17-06-2009, 21:01
I to jest najlepsze rozwiazanie,jesli grunty w plynie to nie na karton-gips a na tynki , poniewaz taki grunt jest lepiej wlchaniny i glebiej.

FlashBack
17-06-2009, 21:24
Czemu Wy tak kombinujecie z tym gruntowaniem ? Ja wiem że jest milion sposobow na rozne mieszanki farb, gruntow i innej chemi lub produktow naturalnych ale po co ? Czy uwazacie ze takie sposoby są lepsze ot tego co tworza producenci w laboratoriach ? Lepsze bo "pan mietek" malował i nic sie nie stało ?? Nie prościej kupić farbę gruntującą, raz przemalować i na to farbę w kolorze ? Oczywiście przestrze4gając czasu jaki podaje producent na schnięcie a nie byleby jak najszybciej. Nie uda się - zawsze moze się zdarzyć ale bedzie to oznaczało jakiś problem z produktem ale macie mozliwosc zlozenia reklamacji
pewnie, ze wynalazki sa lepsze daja wiecej andrenaliny.

zbigmor
18-06-2009, 08:29
Brzoza...beznadziejna jestes.

Rezi, guzik z tego mam a nie zarobek. Faktury za material wraz z 15% rabatem ida na klienta bo nie mam potrzeby sztucznie zwiekszac sobie obrotu. Mi pozostaje jedynie satysfakcja z pracy na dobrym materiale. Pocztyałes tam nieco, piszesz ogólnikowo chociaz lepsze to niz pisanie dyrdymałów jak Brzoza. Jak zapewnie wyczytałes jest wiele rodzajów gruntu które spelniają różnoraką rolę. Te bezbarwne wzmacniaja i ograniczają chlonnosc powierzchni, te białe (niekoniecznie barwione, chyba ze malujesz ciemnym kolorem wtedy wskazane jest barwienie) mają za zadanie ujednolicenie tła oraz z racji tego ze są tańsze niz farba ograniczenie warstw nakładaniej farby. Jeżeli malujesz docelowo jakąs farbą (caparol) mozesz oczywiscie zagruntowac sobie sciany czym chcesz, atlasem, cerseitem, mozesz nawet wymieszać mleko z mąką ziemniaczaną tylko ze jak pojdziesz do Caparola poskarzyc sie ze ci nie wyszło to nici z gwarancji i reklamacji. Jestes zdany tylko na siebie. Podobnie jak kładziesz płtyki to uzywasz gruntu ceresit, kleju ceresit i na koniec fugi tej samej firmy. Ja pracuje na systemach a nie przypadkowo wybranych produktach. Czytałes posty, ratunku gładz mi odpada, latex mi sie nawija na wałek oraz całe stada róznych płaczków ktorzy cos zchrzanili bo chcieli mieć tanio. Chetnie podpowiem tak jak i inni wykonawcy którzy maja pojęcie o robocie ( a jest tu takich niewiele) co jak i z czym, bo lubię w ten sposób ofiarować swoja wiedze i wolny czas. Jak zauważyłes wszyscy na forum mogą pisac, jest to forum dyskusyjne, wiec dyskutujmy. Gdybym napisał ze pole prostokąta oblicza sie wg wzoru 1/2 a*b tez pewnie bys mnie wysmiał jak ja wysmiałem brzoze- wyrosniete dziecko neostrady, które za cel postaiło sobie osiągniecie 10 tys postów w miesiacu czerwcu.
I co z tego ze ktos po 7 godzinach dostał certyfikat? Ile trzeba wyjezdzic godzin po miescie na kursie prawa jazdy zeby móc podejsc do egzaminu? 30? Umiesz jezdzić?
Szkolenie Caparola trwało 5 godzin. Ja i moi klienci sa z tego powodu bardzo zadowoleni. Nigdy nie miałem reklamacji.

Jeszcze jedna sprawa dotycząca "impregnacji" zielonych płyt gipsowych. Płyty te nie maja zaimpregnowanego papieru okalającego rdzeń gipsowy. Do rdzenia dodane sa żywice które ograniczają chłonnosc i przez co płyta jest równiez "nieco" cieższa.
pozdrawiam.


Czy w tych 5 godzinach była przerwa na lunch i na kawy? :D
Miałem kolegę, który był po studiach menadżerskich (trochę więcej niż 5 godzin) i nie uwierzysz - na menadżera się nie nadawał.
Nie neguję, że szkolenia mogą być przydatne i wogóle, ale jeśli mają być zaświadczeniem, że ktoś jest fachowcem to ja wysiadam. Możesz też zamieścić jakiś dyplom uczelni z tym fachem związanej?

siggi&alka
18-06-2009, 19:50
Daruj sobie zbigmor. Nie chcesz zaczynać tej dyskusji.