PDA

Zobacz pełną wersję : "pelna elekrtyka" jakie parametry przylacza z ZE?



kurt76
10-06-2009, 20:49
Witam
Zamierzam kupic dzialke (jedna z 14), ktora w WZ posiada wpis, ze energetyka moze zapewnic linie 3*16 kV. Dom bedzie zasilany wylacznie pradem.

Projekt http://www.z500.pl/projekt/z7.html

Zastanawiam sie o jakie parametry powinienem wystapic jezeli teoretycznie budynek bedzie mail nastepujace parametry:
- material pustak ceramiczny 188mm
- ocieplenie styropian 20 cm
- fundament styropian 15-20 cm
- strop 30 cm welna (co z dachem?)
- rekuperator z GWC
- ogrzewanie grzejniki el. akumulacyjne (jakie moce?)
- cwu ogrzewacz el. 100l, kran w kuchni i WC (adaptacja projektu) el. przeplywowy.
- kuchenka plyta indukcyjna + mikrofala.
- okna 3-warstwowe "fix"
- brak kominka
- calkowita likwidacja konimow

Czy ZE bedzie w stanie zapewnic mi odpowiednie przylacze przy tych parametrach? Czy moja koncepcja jest wykonlna?

Czekam na opinie.

Pozdrawiam.

mjakob
10-06-2009, 21:37
Witam
Zamierzam kupic dzialke (jedna z 14), ktora w WZ posiada wpis, ze energetyka moze zapewnic linie 3*16 kV. Dom bedzie zasilany wylacznie pradem.

Projekt http://www.z500.pl/projekt/z7.html

Zastanawiam sie o jakie parametry powinienem wystapic jezeli teoretycznie budynek bedzie mail nastepujace parametry:
- material pustak ceramiczny 188mm
- ocieplenie styropian 20 cm
- fundament styropian 15-20 cm
- strop 30 cm welna (co z dachem?)
- rekuperator z GWC
- ogrzewanie grzejniki el. akumulacyjne (jakie moce?)
- cwu ogrzewacz el. 100l, kran w kuchni i WC (adaptacja projektu) el. przeplywowy.
- kuchenka plyta indukcyjna + mikrofala.
- okna 3-warstwowe "fix"
- brak kominka
- calkowita likwidacja konimow

Czy ZE bedzie w stanie zapewnic mi odpowiednie przylacze przy tych parametrach? Czy moja koncepcja jest wykonlna?

Czekam na opinie.

Pozdrawiam.

Nie bardzo rozumiem zapis 3*16kV, ale przy podanych założeniach powinieneś wnioskować o moc przyłączeniową 18-20kW. nie piszesz nic o ew. piwnicach, garażu - czy przewidujesz atrakcje typu sauna itp.

kurt76
10-06-2009, 21:47
Nie bardzo rozumiem zapis 3*16kV, ale przy podanych założeniach powinieneś wnioskować o moc przyłączeniową 18-20kW. nie piszesz nic o ew. piwnicach, garażu - czy przewidujesz atrakcje typu sauna itp.

niestety tez tego parametru nie rozumiem, stad moje pytanie. mozliwe, ze paramety te nie sa powiazane.

piwnica, garaz, sauna brak (wystarczy kliknac na link z projektem) ;)

edde
10-06-2009, 21:55
a te "3*16kV" t dokładny cytat z Warunków Zabudowy (czy może z Warunków przyłączenia do sieci...?)?
logicznie wydaje się że chodzi o trójfazowe przyłącze o mocy umownej 16kW ale zapis jakiś dziwny, autorem tego zapisu jest energetyka?

Tomkii
10-06-2009, 22:01
a te "3*16kV" t dokładny cytat z Warunków Zabudowy (czy może z Warunków przyłączenia do sieci...?)?
logicznie wydaje się że chodzi o trójfazowe przyłącze o mocy umownej 16kW ale zapis jakiś dziwny, autorem tego zapisu jest energetyka?
Znaczy że chcą Cię zasilić średnim napięciem... Będziesz musiał wybudować własną trafostację. Ale to takie gdybanie, przejdź się do energetyki i popytaj o co biega.

robertsz
10-06-2009, 22:05
...Dom bedzie zasilany wylacznie pradem....Zastanawiam sie o jakie parametry powinienem wystapic jezeli...:
- material pustak ceramiczny 188mm
- ocieplenie styropian 20 cm
- fundament styropian 15-20 cm
- strop 30 cm welna (co z dachem?)
- rekuperator z GWC
- ogrzewanie grzejniki el. akumulacyjne (jakie moce?)
- cwu ogrzewacz el. 100l, kran w kuchni i WC (adaptacja projektu) el. przeplywowy.
- kuchenka plyta indukcyjna + mikrofala.
- okna 3-warstwowe "fix"
- brak kominka
- calkowita likwidacja konimow

Czy ZE bedzie w stanie zapewnic mi odpowiednie przylacze przy tych parametrach? Czy moja koncepcja jest wykonlna?

Sprawdź (dopytaj) fachowców od CO jakie moce będą miały urządzenia:
- rekuperator z GWC
- ogrzewanie grzejniki el. akumulacyjne (jakie moce?)
- CWU el. przepływowy
- kuchenka

Dodaj do tego 5-7kW na "potrzeby własne" mieszkańców.
Dla pewności dodaj margines 10% i wnioskuj o taką moc.

Przy Twoich założeniach zabezpieczenia główne 32A (25A absolutne minimum) będzie dobre.

Weź sobie dobrego elektryka i pilnuj go przy montażu, przy takich prądach kiepsko dokręcone zaciski (kiepskie złączki) będą się mścić w najmniej spodziewanym momencie. Ważne jest też symetryczne rozłożenie obciążenia na poszczególne fazy.

Taryfa nocna + sterowniki czasowe to oczywista oczywistość.

kurt76
10-06-2009, 22:06
przepraszam, za zamieszanie, jutro sprawdze bo nie mam ksera w domu.