PDA

Zobacz pełną wersję : budowa z betonu komórkowego



Alicja Chabowska
08-12-2003, 21:22
Mam problem. Mianowicie zaczynam budowe i chcę budować z bloczków z betonu komórkowego i zastanawiam się co będzie lepsze na zaprawę czy na klej.oraz strona ekonomiczno-finansowa też mnie interesuje .Bardzo proszę o poradę :oops:

Tomek~M
08-12-2003, 23:14
Cześć,
Jeżeli chcesz docieplać to wybierz te na zaprawę (w tym przypadku może być zwykła) - wyjdzie taniej.
W przeciwnym razie wybrałbym (wybrałem) na klej. Ponieważ:
1. łatwiej się buduje (przy zachowaniu minimum dokładności)
2. Mniejsza szansa na mostki termiczne (klej rozsmarowuje się równomiernie po bloczku więc jest go tyle samo na całej jego powierzchni
3. Mniej "ciaprania"
Wadą tego rozwiązania jest cena - bloczki na klej są droższe.

To moja opinia. Wybór jest twój. Ja jestem zadowolony z wyboru (ale jeszcze nie mieszkam)


TomekM.

czakur
09-12-2003, 03:47
Dokładnie tak jak Tomek. Ale zwróć uwagę na ekipę (Zaprawa to klasyka), ale niech nie uczy się na twoim kleju.
oraz jeżeli chcesz bez ocieplenia to przy domu z BK trzeba przemyśleć każdy szcegół ( nadproża, wieńce, itp) aby tam nie narobić mostków termicznych bo wtedy całe budowanie na klej traci sens (i tak trzeba ocieplać.

inwestor
09-12-2003, 07:18
Jeśli ma to być ściana jednowarstwowa (bez docieplania) może być specjalna zaprawa ciepłochronna wtedy grubość spoiny może być ok.1cm i dokładność bloczków już nie ma dużego znaczenia. Jeśli z docieplaniem to najtaniej będzie dać bloczki BK na zaprawę wap-cem.
Pozdrawiam