PDA

Zobacz pełną wersję : DREWNIANY DOMEK LETNISKOWY - jak skonstruowac?



bonart1
12-06-2009, 14:24
Witam,
mam dzialke na ktorej bede stawial dom. Jest to inwestycja dlugoterminowa, ale juz bysmy chcieli np na caly okres letni spedzac tam czas. Zajac sie ogrodem by w momencie wprowadzki juz cos bylo dosc wyrosniete ;), wdychac swieze powietrze itd.

Wymyslilem sobie ze postawimy tam maly domek letniskowy z drewna. Lazienka, kuchenka i 1 lub max 2 pokoiki. Ktory z boku bedize mial tez zadaszenie na drewno itd do kominka... Komin rowniez, z podlaczonym piecykiem/ala koza.

Nie chce gotowcow, chcialbym wspolnie z jakims ciesla zrobic taki domek. I stad pytanie, macie moze linki do projektow, jakis schematow i wskazowek jak taki domek zrobic dobrze... Lacznie z wiedza na temat izolacji, impregnacji, zabezpieczenia przeciwwilgociowego i wiatrowego?

Z jednej strony jestem pewien ze znajdzie sie sporo pozytywnie zakreconych ktorzy takie domki sobie zrobili, z drugiej strony jakos nie moge znalezc danych w internecie.

Pomozcie i pozdrawiam...

manieq82
12-06-2009, 17:41
ja ze szwagrem zrobilismy cos takiego ale chyba mniejszego
Konstrukcja była z kantówki 7x7 oraz 10x10
Postawione na bloczkach, całość obita deska szalówką
W planie jest jeszcze ocieplenie wełną i obicie szalówka od środka
Jest to ok. 2x 3,5x5 - jedna część z bokami, druga to przedłużenie jako taras (gdzie w rzeczywistości najwięcej sie dziej)
Dodatkowo 2x2 jako łazienka (dostawiona)

Schematów nie mieliśmy - tak z głowy i wychodziło w trakcie.
Konstrukcja szkieletowa, ramka i czasami odkosy, podziały tak aby było sztywne

całość kosztowała chyba z 7k

bonart1
14-06-2009, 12:16
dzieki za info, jakby ktos mial jakis "foto-dziennik-budowy" z czegos takiego to bylbym wdzieczny za link...

izolacja wiatrowa rozumiem tez u ciebie jest... ja bym to zbijal ze zwyklych dech na to folia jako izolacja wiatrowa i dopiero wtedy ozdobne/heblowane deski "szalowki". Od srodka tak jak mowisz, welna no i na to cos co pozwoli od srodka np polozyc plytki w lazience itp - osb???

czekam na doswiadczenia innych...

pozdr...

manieq82
14-06-2009, 22:13
i po co tak
deska szalówka ma felc i składając ją uzyskamy całkiem szczelne połączenie - nie potrzeba jakiś dwóch warstw
my zdaje się że zbijaliśmy z takiej 18mm grubości - całkiem porządnie trzyma

szejens
15-04-2010, 15:29
A tak w temacie domku letniego czym izolujecie połać dachową? bo bez izolacji w lecie gorąco a z kolei zima obawiam się że nieogrzewanym domku wilgoć w wełnę wniknie i będzie grzyb aż miło.