PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie energetyka powinna zlokalizowac skrzynkę z licznikiem?



remo_78
13-06-2009, 13:01
Witam! Niecałe dwa lata temu moja wówczas dziewczyna a teraz żona dostała warunki przyłącza energetycznego. Teraz gdy chcemy sprawę popchnąć dalej okazuje się, że jest problem z nazwiskiem na kogo warunki były wydane ponieważ żona przyjęła moje nazwisko. Energetyka twierdzi że aby zmniejszyć formalności(zapewne ułatwić sobie życie) należny złożyć nowy wniosek i czekać na warunki. Możnaby to przełknąć. Ale jest jedno ale. Okazuje się że licznik z szafką energetyka chce zamontować 100 m od granicy naszej działki przy drodze powiatowej. Przeglądając warunki sprzed 1,5 roku i umowę którą dostaliśmy do podpisania (jeszcze nie podpisywaliśmy) wyraźnie jest napisane że energetyka ciągnie przyłącze aż do granicy działki:

"Wykonanie przyłacza i niezb ędnych mian w sieci ENEA Operator Sp. z o. o. w następującym zakresie:
1.1 Opracować dokumentację formlnoprawną zasilanie kompleksu działki nr ...
1.2 Wybudować odcinek lini kablowej nn typy YAKY 4x70mm2 wraz ze złaczmi kablowo-pomiarowymi zlokalizowanymi przy granicy działki."

Czy coś się więc w ostatnim czasie w przepisach zmieniło, czy po prostu niekompetencja pracownika energetyki zaważyła na powstaniu jakichś nieścisłości? Proszę o info

robertsz
13-06-2009, 23:30
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze... czyli kto ma zapłacić za wspomniany odcinek przyłącza??

Rada: Nie gadaj z urzędnikiem, idź do jego przełożonego i wyłóż kawe na ławe.
Zmiana nazwiska to nie problem.

miciu
14-06-2009, 06:54
Tłumaczenie się przez Twój ZE, że zmiana nazwiska to problem to już chyba absurd :evil: . Zrób tak jak radzi [/b]robertsz i żądaj przyłącza w granicy działki! Jeśli zamontują licznik 100m od Twojej działki, to może Cię dużo kosztować pociągnięcie kabli do Twojego domu :(

admiro
14-06-2009, 08:15
Nowe warunki to oczywiście bzdury.
Przelicz ile będzie kosztowało przyłącze z energetyki (liczą ryczałtem z metra), u nas ok. 8 mb od słupa do skrzynki będzie kosztować ok 2000 brutto (nie chce mi się szukać decyzji, u siebie masz cenę twojego ZE). Czyli twoje 100 mb może kosztować duuużo więcej.
Porównaj to z ceną koparki + kabla dziesiątki który musiałbyś położyć sam.
Jak cena z ZE będzie lepsza podpisz umowę z żoną (w dowodzie ma nazwisko rodowe) na wydanych wcześniej warunkach.

mattdl
14-06-2009, 09:46
moim skromnym zdaniem chca Cię zrobić w balona

edde
14-06-2009, 11:54
Nowe warunki to oczywiście bzdury.
Przelicz ile będzie kosztowało przyłącze z energetyki (liczą ryczałtem z metra), u nas ok. 8 mb od słupa do skrzynki będzie kosztować ok 2000 brutto (nie chce mi się szukać decyzji, u siebie masz cenę twojego ZE). Czyli twoje 100 mb może kosztować duuużo więcej.
Porównaj to z ceną koparki + kabla dziesiątki który musiałbyś położyć sam.
Jak cena z ZE będzie lepsza podpisz umowę z żoną (w dowodzie ma nazwisko rodowe) na wydanych wcześniej warunkach.

nie wiem skąd te wyliczenia, od metra to ZE liczą powyżej chyba 100 czy 200m, przy mniejszych odległościach jest opłata std zależna od mocy i rodzaju przyłącza (napowietrzne czy ziemne), do 100m łaski nie robią i montują w cenie przyłacza zarówno w ogrodzeniu jak i przy drodze, dla nich to po prostu mniejsze i większe koszty, dlatego się upierają, podstaw żadnych nie mają
jak się zgodzisz na skrzynkę przy drodze to zapłącisz 2000 za przyłacze i do tego na własny koszt kabel 100m, koparka, jak sie uprzesz an skrzynkę w ogrodzeniu czy na budynku zapłacisz 2000 i nic więcej

remo_78
14-06-2009, 14:03
Załączam mapkę z zaznaczoną skrzynką z licznikiem w miejscu gdzie tego chce energetyka:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d2bcd6ba0a948b55.html

Kawał drogi od budowanego domu. Dodatkowo trzeba by położyć ponad 100 m kabla a to jak zauważyliście nielada koszty. Powiedzcie jeszcze czy energetyka może się niezgodzić na umieszczenie szafki na granicy działki, tylko tam gdzie jej pasuje???? Może reguluje to jakieś nowe rozporządzenie????
A może jest coś czego boją się w geodezyjnym podziale działek. Bo jakby skrzynkę zamontowali na granicy działki to i tak byłby to teren prywatny należący do nas (działka 24/4, 24/5)...a mogą sie obawiać że bedę chciał jakiś profit za dzierżawę gruntu pod szafką. Jeżeli tak to można przecież to jakoś uregulować w sensie mogę się zrzec....

I jeszcze jedno pytanie. Niedaleko jakieś 50 m od miejsa w którym postawimy dom jest słup średniego napięcia(nie widać tego na tej mapce) . Alternatywnie nie można by się podłączyć przez ten słup???? Zapotrzebowanie na energie o jakie występujemy to 12kW.

TomiAyomi
14-06-2009, 15:12
u mnie w czoraj energetyka wykonała przyłącze 340 metrów kabla
zamawialem 17 kw cena to 3800 którą wpłaciłem rok temu
po roku wykonali przyłącze,
skrzynke postawili u mnie w granicy
nie bardzo sobie wyobrazam zeby miala byc 100 metrow dalej :)
patrząc na twoją mapkę miałem identyczną sytuację, tyle że jeszcze więcej kabla