PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W PERŁÓWCE pracownia ARCHON



Endriuszka
17-08-2008, 20:44
ktos buduje w/w domek http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_perłówce/m4644458f61404

Perłóweczka
22-09-2008, 20:30
witam. my już mamy stan surowy, a za niedługo będzie już stan surowy zamknięty. pozdrawiam. :P

donaw
24-09-2008, 22:24
Witam. To ja teraz zasypie pytaniami: :wink:
Jak w praktyce sie budowało ten domek? Czy wprowadzaliście jakieś zmiany? Czy koszt budowy domu jest zbliżony do tego który podaje Archon? I czy mogłabym prosić o przesłanie zdjeć domu na maila [email protected] Rodzice najprawdopobniej zdecydują się na ten projekt więc chcą wiedzieć jak najwięcej :) dziekuję i pozdrawiam

Perłóweczka
26-09-2008, 21:41
:P WITAM. ZAPRASZAM NA FORUM DOMU W PERŁÓWCE http://www.archon.pl/posts/list?topic_id=3600 Tam znajdziecie państwo zdjecia oraz rozmowy na jego temat. posiadam zdjecia jak narazie z zewnątrz domu. nie jestem na miejscu budowy wiec nie mam jeszcze zdjec z wewnątrz. sama jeszcze nie widziałam wnętrz. ale niedługo je zobacze i napewno wkleje na forum. ale widziałam jak był zbudowany parter domu i powiem panstwu ze byłam bardzo zadowolona. napewno wyjdzie pieknie. polecam ten domek. pozdrawiam.

Perłóweczka
26-09-2008, 21:52
przepraszam ale nie odpowiedziałam na pytania , więc sie poprawiam i odpowiadam; jak co do budowy to mysle ze nie było zadnych problemów, powiem ze wiecej było problemow z ekipą budowlaną ( ale na szczescie zmieniłam ją) . co do zmian to zmienilismy czesc garazową na mieszkalną. wiecej jest widac na zdjeciach. http://www.archon.pl/posts/list?topic_id=3600 pozdrawiam :P :D :P

Endriuszka
29-03-2009, 19:27
ktos jeszcze buduje ten domek ??

Perłóweczka
03-04-2009, 21:05
Jestem. my juz zaczynamy pomalutku wykańczać :roll:
A co u was kochani ???? :P :P :P

Perłóweczka
04-05-2009, 15:36
HALLOOOO :roll: puk-puk gdzie są ci co budują perłóweczke???? :cry:

Perłóweczka
13-06-2009, 16:06
Witam
budujemy pomiejszoną wersje rodo 6 z Archonu czyli ;Dom w Perłówce; . chciałabym odnaleść osoby budujące ten domek :wink:

Perłóweczka
12-07-2009, 21:36
czy nikt więcej nie buduje DOM W PERŁÓWCE :o :roll: :o

agnes_o
07-04-2010, 12:46
witam! My mamy "dom w Perłówce" i jesteśmy na etapie ocieplania i wykańczania wnętrz.;-D

Bobere
25-10-2016, 13:19
Witam serdecznie,

Aktualnie poszukuję projektu, który spełniłby wszelkie moje oczekiwania.
Niestety mam niezwykle mocno zawężone możliwości, gdyż posiadam bardzo wąską działkę.

Jeden z nielicznych projektów, który spełnia moje wymagania (zarówno pod względem wielkości oraz wyglądu) jest dom w Perłówce, chodzi o ten projekt:
https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-perlowce-n-ver-2-m9491f8409a40a

Proszę dajcie znać, co o nim myślicie?
Czy warto coś zmienić, czy też lepiej poszukać czegoś innego?

Frofo007
25-10-2016, 13:32
Ten garaż to chyba na matiza ;)

Elfir
25-10-2016, 13:57
pomyśl jak urządzisz kuchnię, bo architekt nie miał pomysłu i powciskał sprzęty idiotycznie w narożniki nie zachowując podstawowych zasad ergonomii - innymi słowy prawa w takiej kuchni to koszmar.

kanapa na rzucie jest mniejsza niż kanapy w rzeczywistości. Wynika to z faktu, że salon jest nieustawny i narysowanie kanapy w prawidłowych wymiarach natychmiast to ujawni.
Na poddaszu jest problem z ustawieniem szaf w sypialniach 0- zobacz na rzucie w jakich bezsensownych miejscach są rozstawione.

Bobere
25-10-2016, 16:11
pomyśl jak urządzisz kuchnię, bo architekt nie miał pomysłu i powciskał sprzęty idiotycznie w narożniki nie zachowując podstawowych zasad ergonomii - innymi słowy prawa w takiej kuchni to koszmar.

kanapa na rzucie jest mniejsza niż kanapy w rzeczywistości. Wynika to z faktu, że salon jest nieustawny i narysowanie kanapy w prawidłowych wymiarach natychmiast to ujawni.
Na poddaszu jest problem z ustawieniem szaf w sypialniach 0- zobacz na rzucie w jakich bezsensownych miejscach są rozstawione.

Dzięki za fajną analizę.

Co do ergonomii kuchni, mogę prosić o więcej informacji? Bo szczerze powiedziawszy nie analizowałem tego pod tym kątem i nie do końca widzę te problemy, o których piszesz.

Natomiast kanapa faktycznie zmniejszona.
Chciałem zrobić wykusz z prostymi ścianami, przez co zyskamy trochę powierzchni (mały stół przesuniemy wprost do wykusza).
Dzięki temu, kanapę przesuniemy bliżej ściany. Chcemy również zlikwidować to okno na ścianie gdzie jest wyjście na taras w zamian za to powiększyć drzwi tarasowe.

Jeżeli chodzi o górę, to planujemy podnieść ścianę kolankową o jednego pustaka (zyskamy trochę powierzchni użytkowej). Natomiast jeżeli chodzi o sypialnie numer 3, to z niej chcieliśmy zrobić wejście do tego pomieszczenia gospodarczego i traktować go jako mini garderobę (wejście od strony korytarza zamurujemy).

Proszę daj znać, co myślisz o tych zmianach?

Elfir
25-10-2016, 18:10
masz wszystkie urządzenia w narożnikach (najmniej wygodny sposób obsługi). Nie ma miejsca na wstawienia słupka z piekarnikiem. Niewłaściwa kolejność urządzeń - powinno być: lodówka-zlew-płyta

podnoszenie ścianek kolankowych zmienia układ okien połaciowych (mogą wypadać za wysoko - będzie z nich widać tylko niebo). Trzeba też sprawdzić gdzie po zmianie wypadną kominy i czy nie trzeba ich podnosić.
Na wizualizacji frontowej elewacji okno połaciowe jest pod kominem - podniesienie dachu spowoduje okno w kominie

Zlikwiduj balkony - kosztowny element drogi w wykończeniu. Zamiast inwestować w balkony lepiej o kilka metrów powiększyć dom.

Zmiany nanieś na plan i wtedy można dyskutować...

Hanuta
17-12-2017, 23:42
Witam czy jest tu ktos kto buduje basz zbudowal dom w perlowce n z piwnica lub bez jakie sa koszty i czy pokrywaja sie z wycena z archon?z gory dziekuje za odpowiedzi.pozdrawiam.