PDA

Zobacz pełną wersję : Sknocone ocieplenie poddasza



pik33
09-12-2003, 10:54
Sknocili mi ocieplenie poddasza.

Knot polega na tym, że dali po kolei:

- folię paroprzepuszczalną
- pustkę, chyba z 20 cm
- wełnę 20 cm

Ta wełna została napchana między pionowe elementy drewnianej konstrukcji poddasza z ModernDachu

Do tych elementów chłopcy przybili elementy do mocowania profili do g-k, po czym dali jeszcze 5 cm wełny, przebijając przez nią te wieszaki. Na to naciągnęli paroizolację - przebijając przez nią wieszaki!!

Spod podbitki na okapie, przez niedokładnie pomocowaną folię paroprzepuszczalną, przez szpary między arkuszami wełny i dziury w paroizolacji - wieje jak diabli!!!

Teraz, jeśli przykręcę do tego g-k, będę miał między tą, pożal się Boże, izolacją, a gk, kolejną pustkę powietrzną o grubości tych metalowych profili. 3-4 cm. Zgroza - będzie mi wiatr wiał przez gniazdka elektryczne - ktoś tu już o tym pisał.
--------------------------------------------------

Z problemu chcę wyjść w sposób następujący:
- między profilami umieścić płyty styropianu o grubości 3..4 cm (na ścianach szczytowych "pasują" 4 cm, na pozostałych 3 cm)
- wszystko to okleić jeszcze jedną warstwą paroizolacji,
- dopiero na to przykręcać g-k

Czy takie coś ma szansę zadziałać, a jeśli nie, jak to zrobić inaczej?

09-12-2003, 12:53
najlepiej poprawic cala izolacje !!!
zrob to jak mozesz bo potem nie bedzie odwrotu jak przyczepisz plyty gk
bogon firme ktora to zrobila

pamietaj ze pol srodkami nic nie zdzialasz bedzie to rozwiazanie chwilowe

Griszka
09-12-2003, 15:31
wszystko też zależy od tego jakiej jakości dałeś folie paroprzepuszczalną. Jeśli jest to dobra folia (=wysokoparoprzepuszczalna) to nie trzeba było dawać takiej 20cm przerwy wentylacyjnej. Zamiast tego dać wełnę grubszą.

Ale cóż ja też jestem mądry Polak po szkodzie u mnie czeka rozbiórka części płyt GK aby dostać się do zakończenia folii i uformowania wlotu powietrza pomiędzy deski a folię.

Inaczej wieje z kontaktów w kolankowej.

pzdr

Bezdomny
09-12-2003, 16:12
Mam nadzieję, że na Waszych błędach się czegoś nauczę, niedługo też ruszam z ociepleniem poddasza. Życzę powodzenia, sobie też bo mam chyba problem z kominem ale najpierw poszukam odpowiedzi na forum zanim zadam pytania.

pik33
10-12-2003, 08:01
Folia jest dobra (1300) - przerwa wynika z konstrukcji tej ściany. To taka ażurowa drewniana konstrukcja o grubości ponad 50 cm i tyle też musiałbym napchać tam tej wełny żeby ją wypełnić.

pik33
10-12-2003, 08:04
(...)uformowania wlotu powietrza pomiędzy deski a folię.
(...)

Możesz wyjaśnić dokładniej o co chodzi? Jakie deski, jaka folia i dlaczego wtedy wieje z gniazdek?

U mnie na 100% będzie wiało przez dziury w paroizolacji.. :( oczywiście o ile tego nie poprawię. Nie załatam tych dziur bo są ich setki, nie chce mi się tej folii teraz zrywać, po prostu dam drugą warstwę bez dziur.